شکایت شرکت نفت از وکیل زنجانی

شکایت شرکت نفت از وکیل زنجانی

سیب موز: شکایت شرکت نفت از وکیل زنجانی سیب موز شرق: شرکت نفت از رسول کوهپایه زاده، وکیل بابک زنجانی، به اتهام نشر اکاذیب شکایت کرد. رسول کوهپایه زاده ضمن اعلام این خبر به فارس گفت: «هفته گذشته احضاریه ای از شعبه چهار بازپرسی فرهنگ و رسانه به دستم رسید که حکایت از شکایت شرکت نفت علیه من تحت عنوان نشر اکاذیب داشت». او با بیان اینکه احضاریه 23 شهریور به من ابلاغ شده و پنج روز فرصت دارم خودم را معرفی کرده و توضیحات لازم را ارائه دهم، گفت: «در انتهای برگه احضاریه قید شده که نتیجه حضور نیافتن، جلب است. شرکت نفت در پرونده فساد نفتی چهار وکیل دارد، یک دستگاه عریض و طویل حقوقی دارد و به معنای واقعی قدرتمند است، روزی که من وارد این پرونده می شدم، دوستانم تأکید می کردند مراقب باشم؛ چراکه این پرونده آفت هایی دارد». وکیل زنجانی ادامه داد: «طرف مقابل ما در این پرونده وزارت نفت و به عبارتی دولت است، مسئولان شرکت نفت با استفاده از امکانات رسانه ای و توانمندی هایی که داشتند مصاحبه های زیادی را انجام دادند، حتی وزیر نفت درباره این پرونده مصاحبه کرده بود». کوهپایه زاده افزود: «دادگاه علنی برگزار شد و عنوان شد هیچ راز مگویی وجود ندارد، مبنای برخورد من با رسانه ها نیز براساس تعامل بود و بدون توجه به اینکه رسانه از کدام گروه و جناح است، با آنها تعامل کردم تا بتوانند در اطلاع رسانی شفاف که حق مردم است کمکی کرده باشم؛ چراکه رسانه ها نمایندگان افکار عمومی هستند. البته من در این مصاحبه ها خط قرمزهایی هم داشتم و رعایت قانون، رعایت امنیت ملی و مصالح کشور برایم در اولویت بود. اما ظاهرا همین صحبت ها و همین تعامل با رسانه ها به مذاق برخی از دوستان خوش نیامده و از من شکایت کردند».

کوهپایه زاده با بیان اینکه من نمی دانم منظور دوستان وزارت نفت از نشر اکاذیب چیست، گفت: «من هم آرشیو کاملی از مصاحبه دوستان نفتی دارم و زمانی که آنها را ورق می زدم، دیدم خیلی از مسئولان نفتی مصاحبه هایی را قبل از صدور رأی قطعی داشته اند و مواردی را مطرح کردند که می تواند خلاف قانون باشد». وکیل زنجانی تأکید کرد: «برای مثال وزیر نفت در یک جلسه به صراحت گفت زنجانی در رسانه ها پول خرج می کند که به نفعش بنویسند، اما من برای اینکه از حاشیه پردازی جلوگیری کنم و بوی سیاسی کاری به مشام نرسد از شکایت پرهیز کردم؛ هرچند موکل من خواسته بود شکایت کنم». وکیل زنجانی گفت: «حالا من هم به تکلیف قانونی خودم عمل کرده و به وکالت از موکلم از وزارت نفت شکایت می کنم تا مشخص شود در این مدت اگر هم تخلفی صورت گرفته و نشر اکاذیبی بوده، از سوی چه کسانی بوده است».

به گزارش سیب موز

بابک زنجانی 2.6 میلیارد یورو به این شرکت بدهکار است که این رقم با احتساب سود و تأخیر در تأدیه به سه میلیارد یورو می رسد، البته به گفته وکیل بابک زنجانی، قاضی صلواتی در حکم صادرشده، موکلش را به رد یک میلیارد و 967 میلیون و 500 هزار یورو در حق شرکت نفت محکوم کرده است. از دیگر مسائل اختلافی بین بابک زنجانی و شرکت نفت، ارزش اموال شناسایی شده از زنجانی است؛ شرکت نفت اعتقاد دارد ارزش این اموال دو هزار میلیارد تومان و وکیل بابک زنجانی معتقد است ارزش اموال شناسایی شده از موکلش، دو هزار و 500 میلیارد تومان است. درحال حاضر بیش از دو سال از بازداشت موقت بابک زنجانی می گذرد و وکیل او معتقد است طبق ماده 242 قانون آیین دادرسی کیفری، باید قرار بازداشت موقت موکلش به قرار تأمین مناسب تبدیل شود. سخنگوی قوه قضائیه در همین ارتباط گفته اگر قرار باشد طبق ماده 242 آیین دادرسی کیفری، قرار بازداشت زنجانی تبدیل به قرار وثیقه شود، او باید وثیقه ای بیش از 10 هزار میلیارد تومان تودیع کند و زنجانی تا الان نتوانسته ثابت کند به این میزان پول یا ملک دارد. وکیل بابک زنجانی نیز در هفته های اخیر مدعی شده شرکای خارجی موکلش با ارسال نامه ای به قوه قضائیه آمادگی خود را به منظور تودیع وثیقه برای بابک زنجانی اعلام کردند. جالب اینکه آگهی مزایده بخشی از اموال بابک زنجانی نیز چندی پیش منتشر شد و متقاضیان خرید اموال تا 29 تیر مهلت داشتند برای خرید اموال وی تقاضا بدهند؛ اما تا پایان این مهلت، هیچ خریداری پیدا نشده است. به گفته اصغر هندی، مسئول کمیته پیشگیری مطالبات شرکت نفت از زنجانی، برخی افراد برای اموال زنجانی با شرکت نفت وارد مذاکره شدند.