خطا باید آشکار گفته شود تا نظام اصلاح شود

خطا باید آشکار گفته شود تا نظام اصلاح شود

سیب موز: خطا باید آشکار گفته شود تا نظام اصلاح شود سیب موز این روزها نمایندگان اصولگرا در مجلس علیه «علی مطهری» موضع می گیرند و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی هربار جوابشان را می دهد.

این بار فرزند شهید مطهری در جوابیه ای خطاب به نماینده دامغان که از برخی مواضع او درباره ماجرای فایل صوتی مرحوم منتظری انتقاد کرده بود، نوشت: «معتقدم خطا در جمهوری اسلامی باید به صورت آشکار گفته شود تا نظام اصلاح شود». به گزارش ایسنا، علی مطهری در متن جوابیه خود به حسن بیگی، نماینده دامغان آورده است: «آقای حسن بیگی نماینده محترم دامغان فرد زحمت کشیده ای برای انقلاب است و حضور مؤثری در جبهه های جنگ داشته است و من برای ایشان احترام قائلم. ما با این تیپ دوستان در اصل دفاع از انقلاب مشترکیم ولی در نحوه دفاع اختلاف داریم. برخی از اینها اصلا معتقد به خطا در جمهوری اسلامی نیستند و یک وجود ملکوتی برای نظام قائلند برخی دیگر معتقد به خطا هستند اما می گویند نباید به صورت آشکار گفته شود چون موجب تضعیف نظام است. امثال من می گوییم باید خطاها به صورت آشکار گفته شود تا تکرار نشود و نظام اصلاح گردد و به نظر من راه درست همین است مگر مواردی که با اقدام پنهان اصلاح می شود که بسیار اندک است. مشکل دیگر من با این تیپ افراد که توصیه می کنند آقای مطهری مانند پدرش رفتار کند این است که اینها شخصیت و افکار شهید مطهری را درست نمی شناسند و تصور نادرستی از ایشان دارند. اگر به سیره و رفتار شهید مطهری در چند ماه قبل از پیروزی انقلاب و حدود دو ماه بعد از پیروزی تا شهادت و نوع رابطه ایشان با امام خمینی آگاه بودند این حرف را نمی زدند. به هر حال من ایشان را یک نماینده دلسوز می دانم و از توصیه هایشان استفاده خواهم کرد». مواضع شفاف علی مطهری در بیان انتقاداتش در این سال ها همواره با اعتراض برخی از اصولگرایان رو به رو شده است و برخی او را متهم به سوءاستفاده از نام پدرش کرده اند. مثلا نماینده مردم دامغان درباره اظهارنظر مطهری درباره فایل صوتی آیت الله منتظری گفته بود: «مطهری هم مثل شهید مطهری قدم بردارد نه اینکه از نام مطهری سوءاستفاده کند و چنین غائله ای برپا کند این چندمین بار است که این کار را انجام می دهد. به آقای مطهری یادآور شدم ایشان هر جمله ای را اعلام می کنند فقط داخل ایران نمی ماند هزار سایت و رسانه گروهی حرف ایشان را به عنوان فرزند شهید مطهری مطرح می کنند». نقوی حسینی هم بابت نامه ای که«علی مطهری» درباره ماجراهای سال 67 نوشته بود در جلسه علنی مجلس به او تذکر داد، اما «مطهری» پاسخ او را هم داد و گفت: «پرونده را ببندید و این قدر شعار ندهید. تا به امروز حدود 10 تا 15 نفر از مسئولان کشور صحبت کرده اند و همگی درباره جنایت کاربودن منافقین شعار داده اند. هنگامی که پدر بنده به وسیله منافقین به شهادت رسیده، آیا امکان دارد که از این گروه دفاع کنم؟ ضمن آنکه اگر شما دلسوز نظام هستید، بگویید این کارهایی که شما انجام داده اید، به نفع نظام بوده یا اگر چنین کارهایی نمی کردید».

به گزارش سیب موز

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی هفته گذشته هم با اشاره به نامه عذرخواهی سعید مرتضوی درباره وقایع بازداشتگاه کهریزک، گفته بود: «به نظر من بیش از آنکه آقای مرتضوی به عنوان مسئول خطاهای خود مجرم است کسانی که چیزی به نام مرتضوی را ساختند و از او حمایت کردند، مجرم هستند. وقتی شما به جوانی کم تجربه آن همه اختیارات دهید که هر نشریه ای را که خواست تعطیل کند و هر رفتاری با متهمان داشته باشد، خودبه خود سرکش می شود و طبیعت آن است. افرادی از آقای مرتضوی که دنبال قدرت بود، به عنوان ابزار دست استفاده کردند و در پشت سر او پنهان شدند به نظر من، به پرونده آنها هم باید رسیدگی شود». او گفته بود: «مسئله ای که برای من حل نشده، حمایت عجیب آقای احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور از آقای مرتضوی است که با علم به تخلفات و خطاهای ایشان، این مقدار از او حمایت کرد تا آنجا که حاضر شد وزیر کار به دلیل حمایت رئیس جمهور از آقای مرتضوی، برکنار شود و حادثه یکشنبه سیاه مجلس نهم در روز استیضاح وزیر کار رخ دهد، چراکه دلیل اصلی استیضاح وزیر کار دولت دهم عزل نکردن آقای مرتضوی از ریاست سازمان تأمین اجتماعی بود درحالی که طبق قانون و به ویژه رأی دیوان عدالت اداری، باید او را عزل می کرد».