روی ریل می ایستم و اجازه ورود واگن های روسی را نمی دهم

روی ریل می ایستم و اجازه ورود واگن های روسی را نمی دهم

سیب موز: روی ریل می ایستم و اجازه ورود واگن های روسی را نمی دهم سیب موز شرق: از مسئولان ایرانی انکار و از خبرگزاری های روسی اصرار. هرچه پیش تر معاون ناوگان راه آهن جمهوری اسلامی ایران و از باب انکار، رشته بود، نعمت زاده در سفرش به اراک، پنبه کرد. او که رفته بود تا در جلسه اقتصاد مقاومتی استان اراک به عنوان جانشین فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی در دو استان تهران و مرکزی شرکت کند، نه تنها واردات واگن های روسی به ایران را تکذیب نکرد، بلکه سخت به آن تاخت و با تأکید بر اینکه خرید پنج هزار واگن باری از روسیه کم سلیقگی بود، گفت: «روی ریل می ایستم و اجازه ورود واگن ها را نمی دهم».

بانک روسی به ایران اعتبار خرید  واگن می دهد

به گزارش سیب موز

در حالی که حدود هفت ماه پیش راه آهن جمهوری اسلامی ایران مذاکره برای خرید واگن روسی را از اساس تکذیب کرده بود، هم زمان با آغاز برنامه انتقال 600 واگن باری ساخت روسیه به ایران از مجموع پنج هزار دستگاه توافق شده، «روس اکسیم بانک» از برنامه واگذاری اعتبار مالی به تهران برای تأمین بخشی از هزینه این معامله خبر داد.روزنامه ایزوستیا روز پنجشنبه نوشت: مرحله نخست قرارداد بین سازمان راه آهن ایران و شرکت اورال واگن زاوود روسیه تا پایان سال 2016 تأمین مالی می شود. به گزارش ایرنا، روس اکسیم بانک، یکی از شرکای تأمین این اعتبار مالی، قصد دارد برای اجرای یک قرارداد در این زمینه، 15 میلیون دلار تخصیص دهد.ایزوستیا به نقل از آندره پولیاکوف، رئیس بانک روسی، نوشت: مراحل اجرای قرارداد اعتباردهی روس اکسیم بانک که بین روسیه و ایران امضا شده، در دست بررسی است.انتظار می رود آژانس بیمه وام های صادراتی روسیه (اکسار) این قرارداد را پشتیبانی بیمه ای کند. این شرکت چندی پیش تفاهم نامه حمایت از همکاری بازرگانی را با سازمان راه آهن ایران نیز امضا کرد.ایزوستیا همچنین نوشته است که اکنون انتظار می رود بانک های دیگر روسی نیز در تأمین اعتبار قرارداد امضاشده فروش واگن به ایران، مشارکت کنند.تحویل پنج هزار واگن باری ساخت روسیه در قالب توافق اعطای یک وام 130میلیون دلاری این کشور به ایران امضا شده است.از سوی دیگر، هفته پیش اولگ سیینکو، مدیرعامل شرکت علمی تولیدی اورال واگن زاوود روسیه، اعلام کرد: بارگیری واگن ها برای ارسال به ایران آغاز و درحال حاضر 600 واگن برای انتقال آماده شده است.

خبرگزاری ایتارتاس جمعه گذشته به نقل از سیینکو نوشت: مرحله بازبینی نخستین محموله واگن های روسی از طرف ایرانی انجام شد.

واردات این حجم واگن باری مشکوک است

این در حالی است که وقتی برای نخستین بار در اواسط بهمن ماه سال گذشته، رسانه ای روسی از تحویل پنج هزار واگن باری تولید شرکت «اورال واگن زاوود» به ایران خبر داده بود، درست یک روز بعد، مدیرعامل وقت واگن پارس در واکنش به این خرید با بیان «در شرایط معمولی سالانه ظرفیت تولید هزار واگن باری را داریم» به تسنیم گفت: واردات پنج هزار واگن روسی با توجه به توانمندی های داخلی مشکوک است. محمدی با تأکید بر اینکه واگن سازان داخلی در بخش تولید انواع واگن های باری مشکلی ندارند و به راحتی می توانند نیاز کشور را تأمین کنند، افزود: هم اکنون واگن سازان داخلی با حداکثر 25 درصد ظرفیت خود فعالیت می کنند و در این شرایط موضوع خرید پنج هزار واگن باری از روسیه در تضاد با سیاست های اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت های داخلی است. بلافاصله پس از این اظهارات بود که معاون ناوگان راه آهن جمهوری اسلامی ایران خرید واگن باری از روسیه را تکذیب کرد و گفت: واگن سازان داخلی توانمندی در کشور داریم و نیازهای شبکه ریلی را از همین طریق تأمین می کنیم و نیازی به واردات واگن از سایر کشورها نداریم. او تأکید کرد: راه آهن جمهوری اسلامی ایران هیچ مذاکره ای برای خرید واگن باری از روسیه نداشته است.

خرید واگن باری از روسیه کم سلیقگی بود

در حالی که کمی بیش از هفت ماه از تکذیب مقام مسئول راه آهن درباره واگن های روسی می گذرد وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اینکه خرید پنج هزار واگن باری از روسیه کم سلیقگی بوده، تأکید کرده که روی ریل می ایستد و اجازه ورود این واگن ها را به کشور نمی دهد.محمدرضا نعمت زاده با اشاره به مشکلات واگن سازی پارس از برگزاری جلسات متعدد با وزارت دفاع و راه آهن جمهوری اسلامی ایران خبر داد و افزود: این شرکت درباره فروش واگن به کوبا مشکلاتی داشت که با پیگیری های صورت گرفته 10 میلیارد تومان بابت پرداخت خسارت از سازمان مدیریت اخذ و به واگن پارس تزریق شده است. وی با بیان اینکه واگن پارس حدود 300 میلیارد تومان بدهی و زیان انباشته دارد، اظهار کرد: در شرایطی قرار داریم که باید مشکلاتی را که در یک دهه گذشته انباشته شده است، با کمک و هم فکری یکدیگر برطرف کنیم.به گزارش خبرگزاری ها، وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه همین امروز 43 میلیون یورو از کوبا طلب داریم و صندوق ضمانت صادرات این خسارت را پرداخت کرده است، افزود: بانک توسعه صادرات حدود 33 میلیون یورو از این میزان را پرداخت کرده و در نهایت توافق شده است ماهی یک میلیون یورو از کوبا دریافت شود.

واگذاری شرکت های دولتی به اسم خصوصی سازی به ناتوان ها

وزیر صنعت، معدن و تجارت به نحوه برخی خصوصی سازی ها در سال های گذشته انتقاد کرد و افزود: بسیاری از واحد ها برای رد دیون به بخش هایی واگذار شده است که توانایی انجام کار را در این صنایع نداشتند. اکنون مشکل اساسی این شرکت هم نحوه خصوصی سازی است، چراکه بابت رد دیون به وزارت دفاع واگذار شده است. او گفت: اولویت وزارت دفاع ساخت واگن نیست و باید مالکیت این مجموعه تغییر پیدا کند که وزیر دفاع هم با این مورد موافقت کرده است. به گزارش شاتا، نعمت زاده با اشاره به توان صادراتی این شرکت در 20 سال گذشته، افزود: هم اکنون این شرکت با بیش از 300 میلیارد تومان بدهی و ضرر انباشته مواجه است که باید مسائل را به صورت ریشه ای حل وفصل کرد.وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: بحث مالکیت واگن پارس یک مشکل کلیدی است و باید به بخش های خصوصی و نیمه خصوصی واگذار شود تا مشکلات این شرکت حل شود.وی با بیان اینکه در جلسه هفته گذشته دولت، آیین نامه اصلاح تبصره های بودجه 95 تصویب و ابلاغ شده است، اظهار کرد: یکی از موارد این است که دولت 40 هزار میلیارد تومان تقاضا کرده است که بخشی از آن بابت تهاتر و رد دیون به پیمانکاران و سازندگان است. نعمت زاده گفت: برای اولین بار در سال گذشته 10 هزار میلیارد تومان اوراق خزانه صادر شده است که در اختیار شرکت ها و پیمانکاران قرار گرفت و از فشارها کاسته شد اما بدهی دولت و شرکت های دولتی به شرکت ها، پیمانکاران و سازندگان بیش از این است و امیدواریم با کمک مجلس این مشکل حل شود چراکه دولت چنین پولی ندارد تا به صورت یکجا، این بدهی ها را پرداخت کند.وزیر صنعت اظهار کرد: پس از برجام که دست بانک ها در رابطه با مسائل بین المللی باز شده است، تسهیلاتی قائل شوند که از منابع صندوق توسعه ملی به نفع واحدهای داخلی ال سی باز کنیم.نعمت زاده با اشاره به مشکلات شرکت هپکوی اراک، گفت: واردات ماشین آلات دست دوم به کشور به شرکت هپکو صدمه زد. شرکت هپکو باید به یک شرکت صادراتی تبدیل شود و در سه شیفت کار کند و استفاده از سهام داران توانمند مالی در این شرکت در اولویت کاری هپکو قرار گیرد.

نامه نگاری تند با شهرداری ها

وزیر صنعت بیان کرد: با شهرداری ها و سازمان های همیاری شهرداری ها نامه نگاری های تندی شده است که برای تأمین ماشین آلات موردنیاز خود از تولید داخل خریداری کنند.وی ضمن تأکید بر اینکه صنایع بزرگ باید مشتری گرایی را افزایش دهند، گفت: یکی از مشکلات دستگاه ها، منابع مالی است که هنوز به خیلی از دستگاه ها تخصیص نیافته است.نعمت زاده درباره شرکت ایرالکو نیز اظهار کرد: عمده منشأ آلودگی در ایرالکو واحد آندسازی است نه دیگ ها، ضمن اینکه دیگ ها به تدریج نوسازی می شوند. حدود هشت سال است که بخشی از ماشین آلات کارخانه آندسازی خریداری شده است، اما حجم ریالی صندوق در حد 300 میلیارد تومان نیست و قطعا این میزان منابع را برای ساخت این واحد ندارد.وی ضمن تأکید بر اینکه سهم آورده سهام داران ایرالکو را باید افزایش داد، گفت: نمی توان این مقدار تسهیلات برای این شرکت اخذ کرد؛ پس باید سهام داران جدید جذب این شرکت شوند و درحال حاضر منابع صرف ایجاد واحد آندسازی و بازسازی واحد های موجود شود.

حدود 60 درصد منابع بانکی یا نقدینگی متوقف است

وزیر صنعت با بیان اینکه 60 درصد نقدینگی در کشور راکد است، تصریح کرد: حدود 60 درصد منابع بانکی یا نقدینگی کشور متوقف است و در جریان نیست. اگر چه معوقات مردمی رو به کاهش است اما دولت و بانک مرکزی بدهکارند. نعمت زاده گفت: از مجموع 16 هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته برای بهبود وضعیت واحدهای صنعتی کوچک و متوسط تاکنون حدود هشت هزار میلیارد تومان پرداخت شده است.