مقاله ای که سعودی ها را به هم ریخت

مقاله ای که سعودی ها را به هم ریخت

سیب موز: مقاله ای که سعودی ها را به هم ریخت سیب موز مقاله ای که سعودی ها را به هم ریختهفته گذشته محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان مقاله ای را در روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز...

هفته گذشته محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان مقاله ای را در روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز به چاپ رساند که اوضاع مزاجی سعودی ها را به هم ریخت.

ظریف این مقاله را همزمان با سالروز فاجعه منا و در پاسخ به هر آنچه رژیم سعودی علیه جمهوری اسلامی ایران در منطقه و دنیا انجام داده است، نوشت. وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در این مقاله که در یکی از روزنامه های پرتیراژ و تأثیرگذار آمریکایی منتشر شد، به خوبی ماهیت واقعی وهابیت که سعودی ها آن را تبلیغ و ترویج می کنند، نشان داد.

به گزارش سیب موز قطعاً این مقاله و مقالات مشابه در این زمینه ذهن مخاطب را درگیر می کند و وادار می سازد تا درباره ویژگی های پلید ومنفور وهابیت تحقیق و بررسی کند و آنگاه به حقایق و واقعیاتی دست خواهد یافت که همگی نشان از آنچه که در مقاله ظریف به آنها اشاره شد، خواهد رسید. رسانه های سعودی مدت ها است که علیه جمهوری اسلامی ایران تبلیغ می کنند و در این تبلیغات، بهره بردن از دروغ پردازی های غیرقابل باور، سعی دارند، ایران را خطری برای منطقه و حتی جهان معرفی کنند. علاوه بر چنین اقداماتی، احساس خطر از نفوذ معنوی تفکر انقلاب اسلامی در میان مردم مسلمان منطقه، رژیم و سران سعودی را به وحشت انداخته، وحشتی که باعث دشمنی های آشکار و پنهان آنها علیه ایران اسلامی گشته است.

جمهوری اسلامی ایران هیچگاه خواهان جنگ و درگیری نبوده و از آن دوری کرده است، اما این مدارا و صبوری ایران اسلامی نباید اینگونه تعبیر شود که از این رویارویی بیمناک است. بلکه اگر از تقابل سخت با رژیمی چون آل سعود، اجتناب می کند، به خاطر سرنوشتی است که برای آنها رقم خواهد خورد. عربستان سعودی هم اکنون در مقابل مردم یمن که مظلومانه زیر آماج حملات هوایی ارتش سعودی قرار دارند، نه تنها به اهداف خود نرسیده است، بلکه در شرایط بحرانی و فشار قرار گرفته است. سعودی ها تصور می کردند، ظرف چند ماه می توانند یمن را اشغال کنند و دولت دست نشانده خود را مستقر سازند، اکنون بیش از یک سال است در باتلاق یمن فرو رفته اند و بیرون آمدن از آن باتلاق هزینه زیادی برای آنها خواهد داشت. جنایاتی که سعودی ها در یمن مرتکب شده اند مصداق جنایات جنگی است. پایان دادن به حملات ارتش عربستان سعودی به یمن اعتراف به شکست است که در پی آن جرم سنگین جنایتکار جنگی را به دنبال خواهد داشت که باید از سوی مجامع بین المللی پیگیری شود. همه اقداماتی که از سوی آل سعود در منطقه انجام می شود از تفکر پلید و انحرافی تکفر وهابیت است که آقای ظریف در مقاله خود به خوبی به آنها پرداخته است. کاری که بسیار پیش از این باید از سوی دستگاه دیپلماسی کشور با همراهی رسانه های داخلی انجام می شد و از موج گسترده ایران هراسی و ایران ستیزی آل سعود می کاست.

خشمی که اکنون در میان سعودی های وهابی و هواداران منطقه ای آنها از مقاله رسواکننده وزیر خارجه ایران در روزنامه نیویورک تایمز دیده می شود، به خاطر حقایقی است که در آن نوشته شده است.

آیا اکنون که پرونده 11 سپتامبر و نقش عربستان سعودی در انفجارهای آمریکا ثابت شده است، سران سعودی می توانند خود را نزد افکار عمومی آمریکا تبرئه کنند؟ آنها شاید بتوانند با خوش خدمتی با دلارهای نفتی خود بر دهان مقامات کاخ سفید مهر سکوت بزنند، اما افکار عمومی آمریکا و مردم جهان را نمی توانند با پول های نفتی خود فریب دهند. وهابیت ساخته دست انگلیس که با هدف انحراف در اسلام ناب محمدی(ص) شکل گرفته است، باید به همه مردم جهان به ویژه مسلمانان منطقه شناسانده شود.

اکنون، بسیاری از مردم منطقه، اروپا و دنیا به این نتیجه رسیده اند که جمهوری اسلامی ایران نه جنگ افروز است و نه جنگ طلب، تنها ایدئولوژی انقلاب اسلامی است که باعث ترس و وحشت رژیم هایی همچون سعودی و صهیونیستی شده است. اگر سری به واکنش هایی که به مقاله ظریف در روزنامه های سعودی و برخی رسانه های عربی منطقه بزنیم به خوبی در می یابیم که آنها از سر خشم و استیصال چگونه دست به قلم شده و با فحاشی و دروغ هایی که هیچ خریداری ندارد، قصد دارند خود را تبرئه کنند.

عربستان سعودی در حج سال گذشته در فاجعه منا و مکه مرتکب جنایت شد، این رژیم نزدیک به دو سال است در یمن مردم مظلوم این کشور را قتل عام می کند، در سوریه، دخالت های مستقیم آل سعود با حمایت های گسترده آمریکا و رژیم اسرائیل باعث ایجاد یک جنگ خانمانسوز به مدت بیش از 5 سال شده است، در این جنگ صدها هزار نفر کشته و زخمی شده اند و میلیون ها نفر از مردم سوریه آواره گشته اند، بیش از 5 سال است که مردم بحرین زیر چکمه های آل خلیفه و آل سعود مقاومت می کنند و تنها خواسته آنها، ایجاد یک دولت برآمده از رأی مردم است.

همه این اقدامات جنایتکارانه آل سعود باید به افکار عمومی دنیا معرفی شود، اگر امیدی به مجامع بین المللی و سازمان ملل نیست، که نیست، یک راه مبارزه و البته تأثیرگذار وجود دارد که باید از آن به بهترین شکل بهره برد، رسانه اکنون در دنیا نقش اول را بازی می کند، تقویت رسانه های داخلی و بهره گرفتن از ظرفیت های بزرگ آن همراه با استفاده از رسانه های تأثیرگذار خارجی می تواند بسیاری از توطئه ها و دسیسه های رژیم سعودی را نه تنها علیه ایران، بلکه جهان اسلام و حتی دنیا خنثی سازد. تفکر وهابیت همچون تفکر صهیونیستی خطری جدی برای صلح و امنیت جهان است که برای آگاه کردن افکار عمومی جهان یک انقلاب رسانه ای در داخل باید اتفاق بیفتد که نشانه های آن دیده می شود. دستگاه دیپلماسی با ظرفیت هایی که دارد می تواند و باید در این زمینه بیشتر ورود کند. مقاله ظریف، بجا و انقلابی بود و توانست تأثیر خود را بگذارد. دستمریزاد می گوییم به او و البته خواهان ادامه چنین دیپلماسی انقلابی هستیم.