سران فتنه باید پاسخگوی اعمال خود باشند

سیب موز سران فتنه باید پاسخگوی اعمال خود باشند

سران فتنه باید پاسخگوی اعمال خود باشند

سیب موز: سران فتنه باید پاسخگوی اعمال خود باشند

این روزها به بهانه عذرخواهی سعید مرتضوی به دلیل نقش غیرمستقیم خود در کشته شدن 3 متهم آشوب در بازداشتگاه کهریزک برخی به این گمان افتاده اند که باید از نقش سران فتنه نیز در این آشوب بزرگ گذشت و با عذر خواهی این افراد از گناه آنان در فتنه 88 در گذشت.

پوزش مرتضوی به خاطر اعزام سه متهم یاد شده به بازداشتگاه کهریزک و فوت آنها به علت شرایط نامناسب این زندان و بی توجهی مسئولان کهریزک بود. رخدادی که رهبر معظم انقلاب از آن با عنوان جنایت یاد کرده و دستور تعطیلی هر چه سریعتر این بازداشتگاه را صادر کرده بودند.

به گزارش سیب موز در این میان نباید فراموش کنیم که قصور اولیه را آنهایی کردند که از این فتنه و حامیان غربی آن اعلائم برائت نکردند و مرتضوی هر قدر هم که مقصر باشد قصورش به اندازه افرادی که مردم را به خیابان کشیدند کمتر است. هر چند که با همین قصور مرتضوی هم باید برخورد قاطعانه صورت گیرد.

آیا آتش افروزانی که قصد براندازی نظام را داشتند مظلومند. نباید جوانان کهریزک را با آنهایی که عامدانه به جوانان بسیجی حمله کردند و باعث جراحتشان شدند مقایسه کنیم

با این حال آیا سران فتنه در جنایات بی شماری که در فتنه 88 رخ داد مقصر نبودند؟

فتنه گران با ادعای تقلب در انتخابات که از بیرون به آنها دیکته شده بود، علاوه بر آن که کشور را به آشوب کشیدند و خسارت های جبران ناپذیری به مردم و نظام وارد کردند، تعداد قابل توجهی از مردم را هم در خیابان ها به قتل رساندند. حمله به عزاداران عاشورای حسینی(ع)، اهانت به ساحت مقدس آن حضرت، پاره کردن عکس امام(ره) و لگدمال کردن آن! آتش زدن مسجد، خط زدن قید «اسلامی» از نام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ائتلاف آشکار و بی پرده با بهائیان، منافقین، سلطنت طلب ها، مارکسیست ها، کلان سرمایه داران و حتی عبدالمالک ریگی، دریافت هزینه آشوب از آل سعود و.. تنها بخشی از اقداماتی بو د که آنها در این زمینه مرتکب شدند.

تمکین نکردن به قانون و رأی مردم، مضطرب کردن کشور و ملت، خوشحال کردن دشمن، نفی رأی و حضور مردم در انتخابات، مورد خدشه قرار گرفتن نظر مردم، تکذیب نظام، تهمت به نظام، تلاش برای ایجاد شکاف بین آحاد ملت و تردید افکنی در کار مسئولین رسمی کشور، همه گناهان فتنه گران 88 نیست، بلکه تنها بخشی از گناهان بزرگ و نا بخشودنی آتش افروزان فتنه ی 88 در منظر مردم ولایتمدار ایران اسلامی است.

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نیز ضمن بزرگ شمردن گناه فتنه گران، در این باره تصریح کردند: «آن کسانی که در مقابل عظمت ملت ایران، در مقابل کار بزرگ ملت ایران در انتخابات ایستادند، آنها بخشی از ملت نیستند؛ افرادی هستند یا ضد انقلاب صریح، یا کسانی که بر اثر جهالت خود، بر اثر لجاجت خود، کار ضد انقلاب را می کنند».

اما سؤال اینجاست که چگونه ممکن است، این حرکت های خباثت آلود و پست، نیرنگ های دشمن شادکن، افکار تفرقه انگیز و این چهره منافق گونه هتاکان به دین، نظام و رأی ملت از منظر مردمانی که از ابتدای انقلاب تا به امروز با خون پاک فرزندان شان از این درخت مستحکم انقلاب محافظت کرده اند، محو شود؟ آیا حرمت شکنی شعائر الهی، دین و مقدسات قابل چشم پوشی است؟ چرا باید افرادی که به ظاهر دست دوستی به سوی مردم بلند کرده ولی در آستین خنجر دشمنان را پنهان کرده اند، تطهیر شوند؟ آیا باید از یاد برد که سران فتنه و پیروانشان با همه بیگانگان قسم خورده نظام برای براندازی هم صدا شدند و فضایی را ایجاد کردند تا آن ها بتوانند با تمام توان به این نظام ضربه بزنند؟

از سوی دیگر باید از حامیان سران فتنه پرسید آبا حاضرند بگویند که «ادعای تقلب دروغ بود و به دلیل کشاندن حامیان خود به خیابان عذرخواهی می کنیم؟»

قطعا این اتفاق رخ نخواهد داد، چرا که اگر آنها و حامیان آنها اعتراف به دروغ و اشتباه کنند در اولین گام خانواده کشته شدگان کهریزک گریبان آنها را خواهند گرفت و می گویند که «مگر شما جوان ما را به بهانه دفاع از حقش به خیابان نکشاندید؟ مگر این شما نبودید که گفتید نظام رای آنها را دزدیده و چنان هیجانی به او منتقل کردید که حاضر شد به کف خیابان برود و با نیروهای انتظامی درگیر شود؟»

آیاحامیان این گروه سراغ خانواده شهید غلام کبیری و امیرحسام ذوالعلی به عنوان تنها نمونه هایی از شهدای نیروهای امنیتی و بسیجی رفته اند؟ آیا آنها موسوی و کروبی را بخشیده اند؟

این خانواده ها معتقدند سران فتنه باید پاسخگوی اعمال خود باشند و هر کسی در این رابطه مرتکب جرم و جنایتی شده باید به سزای اعمال خود برسد و در این رابطه مسببان اصلی و سران فتنه هم باید پاسخگوی اقدامات خود باشند.

عذرخواهی سران فتنه هم جای جوان شهیدم را نمی گیرد

مادر شهید حسین غلام کبیری با بیان اینکه سران فتنه باید به اشتباهات خود اعتراف کنند، تاکید کرد: ما هرگز از سران فتنه نمی گذریم و از حق خود در قبال فتنه گران کوتاه نمی آییم.

رقیه زینعلی، مادر شهید حسین غلام کبیری از شهدای فتنه 88 با اشاره به خیانت های سران فتنه در سال 88 و شهادت جوانان از جمله فرزندش اظهار داشت: ما هرگز از سران فتنه نمی گذریم و از حق خود در قبال فتنه گران کوتاه نمی آییم.

زینعلی با تاکید بر اینکه سران فتنه باید به اشتباهات خود اعتراف کنند یادآور شد: سال 88 این همه جوان شهید شدند و به همین دلیل افرادی که عامل اصلی این فتنه بودند باید محاکمه شوند.

مادر شهید حسین غلام کبیری تصریح کرد: ما به هیچ عنوان فتنه گران را نمی بخشیم و باید تقاص خون پسرم را از سران فتنه بگیریم.

وی افزود: سال 88 که جنگ و تظاهرات خیابانی درست کردند، کشور را به آشوب کشیدند و امثال فرزند من به شهادت رسیدند، خون پسر من و جوانان بی گناه این مملکت به گردن فتنه گران است.زینعلی اظهار داشت: عذرخواهی سران فتنه جای جوان شهیدم را نمی گیرد چرا که پسر من تنها 18 سال داشت و تازه در دانشگاه قبول شده بود و جان من با فرزندم یکی بود اما او راهش را دوست داشت و عاشق شهادت بود.

این مادر شهید در پایان گفت: دلگرمی ما به رهبر انقلاب است و ما در خون فرزندم موسوی، کروبی و خاتمی را مقصر می دانیم چرا که آنها شلوغ کاری کردند و با عزای امام حسین (ع) آنطور رفتار کردند و جوانان غیرتی نمی توانستند این وضعیت را تحمل کنند، پسر من که به دست فتنه گران به شهادت رسید یک بسیجی نمونه بود.

به گزارش فارس، حسین غلام کبیری 17 ساله و بسیجی فعال حوزه 355 امام حسن مجتبی(ع) ناحیه مقاومت بسیج شهرری بود که در 25 خردادماه سال 88 وقتی برای تامین امنیت حوادث بعد از انتخابات به منطقه سعادت آباد اعزام شده بود اما به وسیله یک دستگاه خودروی پراید زیر گرفته شد و بر اثر خونریزی شدید و جراحت وارده به شهادت رسید.

اگر سران فتنه نبودند آتش کهریزک هم روشن نمی شد

پدر و برادر شهید ذوالعلی با اشاره به اقدامات فتنه گرانه خاتمی در سال 88 تاکید کردند: فتنه گران وقیح شده اند و ادعا می کنند که سران فتنه باید از حصر دربیایند و به قدرت بازگردند درحالی که آنها مدیون مردم اند و ما آنها را نخواهیم بخشید.

امیرحسین ذوالعلی برادر شهید امیرحسام ذوالعلی که در فتنه سال 88 بدست فتنه گران به شهادت رسید اظهار داشت: ما هرگز سران فتنه را نمی بخشیم و خون شهدای ما با عذرخواهی جبران نخواهد شد و سران فتنه قطعا باید محاکمه شوند.

ذوالعلی با اشاره به مشکلات جانبازان فتنه 88 و هزینه دادن مردم در سال 88 گفت: با وجود خسارت هایی که فتنه گران به کشور زدند چطور سران فتنه باید تطهیر شوند؛ ما هرگز از سران فتنه نخواهیم گذشت.

برادر شهید ذوالعلی ادامه داد: آقایانی که امروز طلبکار شده اند و تازه می گویند ما نمی بخشیم به این سوال پاسخ دهند که چه کسی اول آتش فتنه را روشن کرد، اگر آتش فتنه روشن نمی شد کسی هم به کهریزک نمی رفت و غائله کهریزک هم در کار نبود، تا زمانی که فتنه گران هتاکی نکرده بودند بسیج با آنها برخورد نداشت اما پس از پاره کردن عکس امام و راه انداختن غائله در عاشورای 88، خون بسیجی و غیر بسیجی به جوش آمد.

وی تصریح کرد: زمانی که فتنه گران به دستگاه امام حسین (ع) توهین کردند همه امام حسینی ها به میدان آمدند و از اهل بیت دفاع کردند، بنابراین سران فتنه باید بخاطر اقدامات شان در سال 88 محاکمه شوند اما متاسفانه خیلی از این آقایان دولتمرد از فتنه گران طرفداری می کنند.

فتنه گران وقیح شده اند

ذوالعلی با اشاره به اقدامات فتنه گرانه خاتمی، با طرح این سوال که امروز خاتمی کجاست تاکید کرد: فتنه گران وقیح شده اند و ادعا می کنند که سران فتنه باید از حصر دربیایند و به قدرت بازگردند در حالی که آنها مدیون 80 میلیون ایرانی هستند و مردم تاوان اقدامات آنها را دادند.

این برادر شهید با اشاره به روحیه برادرش در مواجه با فتنه گران گفت: برادر من می گفت نباید این افرادی را که به خیابان آمدند، بزنید چون آنها فریب خورده اند و این درحالی بود که فتنه گران بر سر پدر جانبازم ریخته بودند و او را می زدند؛ بنابراین موسوی و کروبی چگونه می خواهند پاسخ خانواده شهدای فتنه را بدهند.

وی تاکید کرد: ما از سران فتنه نمی گذریم و هرگز آنها را نخواهیم بخشید.

همچنین عباس ذوالعلی پدر شهید امیرحسام ذوالعلی در بخش دیگری از این گفت وگو تصریح کرد: سران فتنه چه اقدامی کرده اند که ما باید آنها را ببخشیم، آنها حتی یک عذرخواهی هم از مردم نکردند و به همه مردم ایران مدیون هستند اما متاسفانه می بینیم که امروز طلبکار هم شده اند.

پدر شهید ذوالعلی تاکید کرد: ما در مقابل سران فتنه نه از حقمان می گذریم و نه آنها را می بخشیم در حالی که برخی آقایان دولتی کار را رها کرده اند و می گویند سران فتنه باید از حصر دربیایند و این خیلی دردآور است. چرا که آنها رئیس جمهور همه مردم ایران و نه یک قشر خاص هستند.

وی با تاکید بر اینکه باید برای حفظ انقلاب خون داد، تصریح کرد: برخی صحبت های رئیس جمهور برای یک قشر خاص است تا بتوانند در انتخابات 96 رای بیاورند و به همین دلیل یکطرفه صحبت می کنند.

پدر شهید ذوالعلی در پایان خاطرنشان کرد: چه مشکلات مالی برای ما باشد یا نباشد هیچکدام مهم نیست بلکه برای ما مهم حفظ اصول و دین است و دل ما فقط به رهبر انقلاب گرم است.