کوکی های تخم مرغی با تزئین فوندانت و اسپرینکل

کوکی های تخم مرغی با  تزئین فوندانت و اسپرینکل

کوکی های تخم مرغی با  تزئین فوندانت و اسپرینکل

مواد لازم برای 36 عدد کوکی

کره

225 گرم

شکر

1 فنجان + 2 ق غ معادل 225 گرم

تخم مرغ

1 عدد

عصاره وانیل

1 ق چ

آرد

3 فنجان معادل 375 گرم

نمک

1 پینچ

فوندانت وانیلی

225 گرم

سیروپ ذرت

به میزان لازم

اسپرینکل رنگین کمان

1 فنجان

کوکی های تخم مرغی با  تزئین فوندانت و اسپرینکل 2

طرز تهیه :

در این مقاله از سیب موز شما را با طرز تهیه کوکی های تخم مرغی با  تزئین فوندانت و اسپرینکل آشنا میکنیم .

سر پدالی همزن را وصل کرده کره و شکر را هم بزنید تا یکدست شود . در این مرحله نباید کره را زیاد هم بزنید وگرنه موقع پخت کوکی ها از هم میپاشند . تخم مرغ و وانیل را اضافه کنید و با سرعت کم هم بزنید .

آرد و نمک را مخلوط کرده به کره اضافه کرده هم بزنید تا خمیر فرم بگیرد . خمیر معمولا باید دور پدال به خالت خرده ای بچسبد که نشانه ی خوبی است و نشان میدهد شما کارتان را درست انجام داده اید . اگر خمیر جمع نشد 1 قاشق 1 قاشق آب سرد اضافه کنید تا فرم بگیرد .

کف سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید .

خمیر را بین دو عدد کاغذ روغنی با وردنه باز کنید و رویش را با پلاستیک پوشانده 1 ساعت در یخچال بگذارید سرد شود . کاغذ رویی را برداشته و قطر خمیر را کم تر کنید . اگر سطح خمیر چسبنده بود میتوانید مقدار خیلی کمی آرد رویش بپاشید که به وردنه نچسبد وگرنه بعد از پخت آرد روی کوکی ها ظاهرشان را خراب میکند .

خمیر را با ضخامت حدود نیم سانتی باز کنید و با یک کاتر تخم مرغی شکل 6 سانتی قالب زده روی سینی فر که با کاغذ روغنی پوشانده اید منتقل کرده و نیم ساعت در یخچال بگذارید سرد شود . این کار کمک میکند کوکی ها موقع پخت فرمشان به هم نریزد .

کوکی های تخم مرغی با  تزئین فوندانت و اسپرینکل 3

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود .

کوکی ها را به مدت 12 – 15 دقیقه در فر بگذارید بپزند و سپس 5 دقیقه کناری بگذارید از حرارت که افتاد روی توری سیمی منتقل کنید تا کاملا خنک شوند .

برای تزئین فوندانت را با ضخامت نیم سانتی باز کنید و با همان کاتری که کوکی ها را قالب زدید فوندانت را هم قالب بزنید و با کاتر کنگره ای دیگری مطابق تصویر از وسط برش بزنید یا این که میتوانید با کارد به حالت زیگراگ فوندانت را برش دهید و روی کوکی را عسل یا سیروپ کشیده و روی نصفش فوندانت چسبانده و روی نیمه ی دیگر اسپرینکل بچسبانید . یا این که طرحهای دیگری برای تزئین کوکی مطابق تصاویر یا سلیقه ی خودتان ایجاد کنید . نیم ساعت کوکی ها را کناری بگذارید خشک شوند و سپس سرو نمایید . این کوکی ها را میتوانید در ظرف دربسته و در یخچال تا مدت زمان بسیار طولانی نگهداری کنید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی سیب موز