در عملیات دو ساعته پلیس و بسیج خواجه ربیع ١١٧زن و مرد معتاد جمع آوری شدند پاک سازی کال اسماعیل آباد از معتادان تکراری

در عملیات دو ساعته پلیس و بسیج خواجه ربیع ١١٧زن و مرد معتاد جمع آوری شدند پاک س

سیب موز: در عملیات دو ساعته پلیس و بسیج خواجه ربیع ١١٧زن و مرد معتاد جمع آوری شدند پاک سازی کال اسماعیل آباد از معتادان تکراری

سیب موز در عملیات دو ساعته پلیس و بسیج خواجه ربیع ١١٧زن و مرد معتاد جمع آوری شدند پاک سازی کال اسماعیل آباد از معتادان تکراری

مهدی قرآنی- در پی عملیات مشترک و گسترده پلیس و بسیج در منطقه کال اسماعیل آباد ١١٧زن و مرد معتاد و خرده فروش مواد مخدر دستگیر شدند.

به گزارش شهرآرا، روز چهارشنبه ٢4شهریور عملیات مشترک ماموران پلیس و نیروهای بسیج منطقه خواجه ربیع با هماهنگی دادسرای انقلاب مشهد با محوریت جمع آوری معتادان متجاهر و دستگیری خرده فروشان مواد مخدر در خیابان ٢٢بهمن ٢6 اجرا شد.

این عملیات گسترده که در آن قاضی مهدی خدابخشی، جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد حضور داشت، با همکاری بیش از ١٠٠نیروی پلیس و بسیج ساعت ١٧بعد از ظهر در منطقه کال اسماعیل آباد آغاز شد.

در اطراف این کال که عمق آن چندین متر بود، کودکان زیادی در زمین های خاکی و پر از خار آن مشغول بازی بودند که با دیدن خودروهای پلیس به سمت آنان کشیده شدند. اما در این میان افراد بسیاری از زن و مرد که در بین آنان از جوان ٢٠ساله تا فرد 5٠ساله دیده می شد، در میان کال مشغول استراحت یا استعمال مواد مخدر بودند که با اطلاع از حضور ماموران پا به فرار گذاشتند.

با توجه به اینکه ماموران راه های ورودی این کال را بسته بودند اما برخی از این معتادان فرار کردند. یکی از ساکنان منطقه که زنی سالخورده است درحالی که چادرش را روی صورت محکم گرفته تا شناسایی نشود، گفت: « طی روز هر موقع که اینجا بیایید این کال و اطراف آن پر از معتاد است. خیلی از این افراد بی خانمان هستند و برای تامین هزینه مواد به خانه های ما دستبرد می زنند. اگر درِ خانه ای باز باشد خود را به داخل آن انداخته و هرچه به دستشان برسد، سرقت می کنند.»

مردی حدودا 4٠ساله که یک کیسه پلاستیکی حاوی یک قابلمه کوچک غذا در دست داشت، جلو آمد و گفت: «من کارگر ساختمانی هستم و دو دختر و یک فرزند پسر دارم. هر روز صبح زود برای گذران امور از خانه بیرون می زنم تا بتوانم هزینه های سرسا م آور زندگی ام را تامین کنم اما با توجه به شرایط کنونی این منطقه که معتادان و کارتن خواب ها به وجود آورده اند، مدام باید به فکر خانه، همسر و فرزندانم باشم که نکند خدایی نکرده از جانب این افراد خطرناک به خانواده ام زیانی نرسد.»

درحالی که جمع بسیاری از همسایگان اعتراض خود را از شرایط کنونی محله شان مطرح می کردند و همهمه بسیاری در بین آنان موج می زد، به سراغ خانه یکی از فروشندگان مواد مخدر رفتیم. این خانه که حالتی مخروبه و در یک طبقه حدودا ٧٠متری خلاصه شده بود، زن و مردی سالخورده که آثار اعتیاد در چهره آنان نمایان بود، به همراه چند زن و مرد جوان که آن ها نیز اعتیاد داشتند، در آن زندگی می کردند.

با ورود به این خانه که بوی بد فاضلاب خانگی در آن منتشر و مشام را آزار می داد، زنی سالخورده که یک کیسه حاوی مواد مخدر در دست داشت، خود را داخل حمام انداخت و مواد مخدر داخل کیسه دستی اش را درون چاه فاضلاب معدوم کرد که با تلاش ماموران مقداری از این مواد کشف شد.

نیروهای خانم بسیج حوزه مقاومت حر در بازرسی از این زن سالخورده تعداد زیادی مدارک هویتی شامل گواهی نامه، کارت پایان خدمت، کارت ملی، شناسنامه و کارت پرسنلی از داخل کیسه برنجی اش کشف کردند.

به گفته همسایه دیوار به دیوار این ملک مسکونی، ساکنان این خانه با فروش مواد مخدر امور خود را می گذراندند و این در حالی است که رفت و آمد معتادان و مصرف کنندگان مواد مخدر در این خانه موجب ناامن شدن منطقه و بروز چند فقره سرقت از خانه های مسکونی این محله شده است.

با پایان این عملیات در ساعت ١٩:٣٠ جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد در حاشیه این طرح گسترده گفت: این عملیات ضربتی طی بررسی های انجام شده ماموران کلانتری خواجه ربیع به فرماندهی سرهنگ هادی عبداللهی و نیروهای بسیج به فرماندهی سرهنگ زراعت خواه طرح ریزی و اجرایی شد.

قاضی مهدی خدابخشی افزود: در این عملیات ١٠٧مرد و ١٠زن که از معتادان متجاهر، کارتن خواب و فروشندگان مواد مخدر هستند، دستگیر و به کمپ ترک اعتیاد اجباری منتقل شدند.

وی به هدف از اجرای این طرح گسترده اشاره کرد و گفت: این عملیات برای برقراری امنیت در بولوار ٢٢بهمن و پاک سازی منطقه از لوث معتادان و کارتن خوابان متجاهر برگزار شد. جمع آوری معتادان در این طرح ها که برخی از آنان خانواده دارند، فرصتی است تا شاید این افراد بتوانند دوباره به کانون خانواده برگشته و زندگی سالمی را پیش گیرند.