مسئول کمیته انتخابات اصول گرایان مشخص شد

مسئول کمیته انتخابات اصول گرایان مشخص شد

سیب موز: مسئول کمیته انتخابات اصول گرایان مشخص شد

سیب موز مسئول کمیته انتخابات اصول گرایان مشخص شد

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز مسئولیت کمیته انتخابات اصول گرایان را عهده دار شد. حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی مقدم، سخن گوی جامعه روحانیت مبارز، با اعلام این خبر، اظهار کرد: قرار است با شکل گیری کمیته انتخابات اصول گرایان، با همه احزاب اصول گرا وارد گفتگو شویم. وی در پاسخ به این پرسش که آیا احزابی چون جمعیت ایثارگران و جبهه پایداری نیز وارد ائتلاف اصول گرایان خواهند شد، اظهار کرد: دعوت ما یک دعوت عام است. از همه احزاب اصول گرا دعوت کرده ایم و ان شاءا... این احزاب نیز به دعوت ما پاسخ خواهند گفت.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، در گفتگو با روزنامه Times of Israel گفت: ما خوش حالی خود را از حضورنداشتن حجاج ایرانی در حج پنهان نمی کنیم. وی همچنین گفت: کمپینی با نام «حج، پیام صلح» که از سوی عربستان ایجاد شده است، می تواند گامی عملی برای زنده کردن صلح جهانی میان اسلام و سایر ادیان به ویژه یهودیت باشد و به زودی به صلح میان اسرائیل و کشورهای اسلامی بینجامد. یقین داریم مانع اصلی صلح در خاورمیانه در دهه های اخیر، ایران بوده است. حج عبادت و رفتاری متمدنانه است و نباید به شعارهای سیاسی و طایفه گرایانه آلوده شود .

مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران نظرسنجی ای انجام داده است که براساس نتایج آن ، 46 درصد مردم ایران پوشش چادر را ترجیح می دهند. همچنین، در این آمار آمده است که تنها ٢/٣درصد مردم ایران پوشیدن ساپورت را ترجیح می دهند. این آمارها نتایج آخرین نظرسنجی ای است که ایسپا در سال94 انجام داده است. حالا همین موسسه قرار است موج دوم پیمایش «پوشش و حجاب ایرانیان» را نیز به سفارش سازمان تبلیغات اسلامی انجام دهد، پیمایشی که با 5هزار نمونه از بین زنان ٧5-١5ساله ایرانی انجام خواهد شد.

خبرگزاری لبنانی العرب پست به نقل از تایمز اسرائیل، گزارش داد که افرادی عالی رتبه از اپوزیسیون و مخالفان نظام ایران، بعد از امضای توافق هسته ای در سال٢٠١5، به اسرائیل (سرزمین های اشغالی) سفر کرده و در نشستی با همین موضوع شرکت کرده اند. نام این افراد و اینکه کنفرانس یا نشست دقیقا چه زمانی و در کدام منطقه از سرزمین های اشغالی انجام شده مخفی است.

محمدرضا زائری، از چهره های فرهنگی و روحانیون مشهور تهران، در یادداشتی، عملکرد هفته نامه «یالثارات» را مورد انتقاد شدید قرار داد. در بخشی از این یادداشت که با عنوان «کدام خون خواهی؟ کدام حسین؟» منتشر شده، آمده است: نشریه لثارات با رفتار غیر اخلاقی و نادرست خود، بیش از هر کسی به جبهه انقلاب و متدینین ضربه زد و زبان آن ها را بست. نشریه ای که شعار خون خواهی امام مظلوم و شهید کربلا را بر تارک خود دارد و همیشه مدعی پرچم داری مرام و مسلک حسینی بوده است، چگونه می تواند به راحتی تهمتی شنیع و زننده به دیگران بزند و چیزی را ادعا کند که حد شرعی دارد؟

صادق خرازی، رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان، با انتقاد از اینکه بسیاری از کسانی که شعارهای دموکراتیک می دهند هنوز استبدادی هستند، اضافه کرد: برخی در دو سال گذشته، جوانان اصلاح طلب را به جرم مشورت نکردن چنان سرکوب کردند که اکنون وقتی آن جوانان را می بینند، خودشان شرمنده می شوند. وی به اعضای حزب ندای ایرانیان توصیه کرد محکم پشت هم بایستند. خرازی افزود: ما به دنبال قدرت نیستیم و برای قدرت هر کاری نمی کنیم. آرمان ما این است که با افتخار می گوییم می خواهیم روزی فقر را از جامعه ریشه کن کنیم. البته نه با شعار، بلکه با عمل.