در نشست سران اروپا در پایتخت اسلواکی مطرح شد اروپا در شرایط بحران

در نشست سران اروپا در پایتخت اسلواکی مطرح شد اروپا    در    شرایط   بحران

سیب موز: در نشست سران اروپا در پایتخت اسلواکی مطرح شد اروپا در شرایط بحران

سیب موز در نشست سران اروپا در پایتخت اسلواکی مطرح شد اروپا در شرایط بحران

صدراعظم آلمان به محض ورود به نشست سران اتحادیه اروپا در براتیسلاوا، پایتخت اسلواکی، اعلام کرد این اتحادیه در شرایطی بحرانی قرار دارد. به گزارش صداوسیما، آنگلا مرکل تاکید کرد همه مشکلاتی که اکنون با آن ها رو به رو هستیم تنها در یک نشست حل نخواهدشد. مرکل افزود: ما باید با اقدامات خود، نشان دهیم که می توانیم در زمینه های امنیتی، مبارزه با تروریسم، همکاری های دفاعی و مسائل رشد اقتصادی و کار، عملکرد بهتری داشته باشیم.

در همین حال، رئیس جمهور فرانسه و صدر اعظم آلمان در دیدار با یکدیگر، بر لزوم ارائه دستورالعملی که چشم انداز اتحادیه اروپا را ترسیم و نقاط ضعف آن را برطرف کند تاکید کردند. به گزارش مهر، فرانسوا اولاند در دیدار با آنگلا مرکل، بر لزوم ایجاد جدول زمانی و نقشه راهی که راهنمای کشورهای اتحادیه اروپا بعد از برگزیت (خروج انگلستان) باشد تاکید کرد.

این در حالی است که رئیس شورای اروپا ضمن تاکید بر لزوم اقدامات موثر برای حل بحران ها، از کشورهای عضو این اتحادیه خواست تا در حل مسائل برگزیت، زمان را از دست ندهند. به گزارش فارس، دونالد توسک افزود: ما باید به شهروندان نشان دهیم که از خروج انگلیس از اتحادیه درس گرفته ایم و می توانیم ثبات و امنیت را به اروپا باز گردانیم. سران ٢٧کشور عضو اتحادیه اروپا در نشست سران در براتیسلاوا، قرار است خط مشی این اتحادیه را پس از خروج انگلیس ترسیم کنند.