با استقبال انصارا... از برگزاری مذاکرات صلح صورت گرفت صدور مجوز انتقال هیئت یمنی به صنعا

با استقبال انصارا... از برگزاری مذاکرات صلح صورت گرفت صدور مجوز انتقال هیئت یمن

سیب موز: با استقبال انصارا... از برگزاری مذاکرات صلح صورت گرفت صدور مجوز انتقال هیئت یمنی به صنعا

سیب موز با استقبال انصارا... از برگزاری مذاکرات صلح صورت گرفت صدور مجوز انتقال هیئت یمنی به صنعا

شورای عالی سیاسی یمن از پیشنهاد شورای امنیت سازمان ملل متحد برای برگزاری دور جدید مذاکرات صلح در این کشور جنگ زده استقبال کرد. به گزارش پرس تی وی، این شورا با تاکید بر آمادگی خود برای بررسی جزئیات طرح پیشنهادی جان کری، وزیر خارجه آمریکا، در هر زمان و مکانی که توافق شود، تصریح کرد: این اقدام باید پس از برقراری آتش بس کامل، فراگیر و پایدار و نیز توقف حملات هوایی و رفع محاصره ظالمانه علیه کشورمان صورت بگیرد. شورای عالی سیاسی یمن همچنین بر ضرورت تلاش سازمان ملل برای بازگشت هیئت ملی یمن از مسقط، پایتخت عمان، به صنعا تاکید کرد. در همین راستا، منابع حوثی های یمن اعلام کردند که نیروهای ائتلاف عربی پس از 4٠روز ممانعت، به هواپیمای سازمان ملل اجازه داده اند تا هیئت نمایندگی آن ها را از مسقط به صنعا انتقال دهد.

از طرف دیگر، نیروهای یمنی در عملیاتی ویژه و در حمله به یکی از مواضع نظامی در منطقه نجران، یک ژنرال عالی رتبه سعودی را دستگیر کردند. عربستان نیز اذعان کرده است که پنج سرباز این کشور در مناطق جنوبی طی درگیری با مبارزان حوثی کشته

شده اند.

در همین حال، شماری از قانون گذاران بریتانیایی خواستار آن شده اند که تا تکمیل تحقیقات درباره اقدامات ناقض حقوق بشری عربستان در یمن، فروش تسلیحات نظامی به ریاض متوقف شود.