آمریکا با افشای عدم توافق بر سر سرنوشت بشار اسد اعتراف کرد نقض آتش بس از سوی معارضان میانه رو

آمریکا با   افشای عدم توافق بر سر سرنوشت   بشار   اسد   اعتراف کرد  نقض  آتش بس

سیب موز: آمریکا با افشای عدم توافق بر سر سرنوشت بشار اسد اعتراف کرد نقض آتش بس از سوی معارضان میانه رو

سیب موز آمریکا با افشای عدم توافق بر سر سرنوشت بشار اسد اعتراف کرد نقض آتش بس از سوی معارضان میانه رو

مارک تونر، معاون سخن گوی وزارت خارجه آمریکا، اعتراف کرد که معارضان به اصطلاح میانه روی تحت حمایت واشنگتن در سوریه آتش بس را نقض کرده اند. در همین حال، ایگور کوناشنکوف، سخن گوی وزارت دفاع روسیه نیز تاکید کرد تصاویر موجود از اوضاع این کشور که توسط دوربین های نصب شده در منطقه و هواپیماهای بدون سرنشین به دست آمده است، نشان می دهد اگرچه نیروهای دولت سوریه به تعهدات خود ذیل توافق آتش بس عمل کنند، معارضان به اصطلاح میانه روی تحت حمایت آمریکا در حال بمباران مناطق مسکونی هستند.

با این وجود، پیتر کوک، سخن گوی پنتاگون، بیان داشت که به رغم نقض پراکنده آتش بس، حالت ترک مخاصمه در مجموع اجرایی شده و این مسئله امیدبخش است. به گزارش فارس، کوک همچنین با اشاره به قرار مسکو و واشنگتن برای حمله مشترک به مواضع تروریست ها پس از موفقیت آتش بس، اعلام داشت که هنوز مرکزی برای حملات هماهنگ تشکیل نشده است.

از طرف دیگر، میخائیل بوگدانف، معاون وزیر خارجه روسیه، تاکید کرد که توافق مسکو و واشنگتن شامل بندی در مورد سرنوشت رئیس جمهور سوریه نیست. به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه مسئله اسد، کاملا سوری است، گفت که روسیه هیچ طرح محرمانه ای پیرامون حل و فصل نزاع در سوریه ندارد.

اما با نقض مکرر آتش بس، تروریست ها به مواضع ارتش سوریه در جوبر، واقع در ریف شرقی دمشق، حمله کردند که با مقابله نیروهای مقاومت مواجه شدند و اکنون، درگیری شدیدی بین دو طرف حاکم است. رژیم صهیونیستی نیز بعد از شکست و ناکامی تروریست های مورد حمایت خود در حمله به مواضع ارتش سوریه در جنوب این کشور، مستقیما به درگیری های ارتش سوریه با تروریست ها در نبرد قنیطره وارد شد. به گزارش تسنیم، عناصر تروریستی در جنوب سوریه همچنان با پشتیبانی توپ خانه و جنگنده های رژیم صهیونیستی مواضع ارتش و نیروهای دفاع ملی را در استان قنیطره هدف قرار می دهند. رژیم صهیونیستی همچنین برای تقویت روحیه تروریست ها، با استقرار تعدادی آمبولانس در جولان، مجروحان تروریست ها را به داخل خاک فلسطین اشغالی منتقل می کند. در همین حال، ٣٠٠ نظامی آمریکایی بعد از ورود به ریف شمالی رقه، مقر داعش، در ساختمان ها و مراکز وابسته به نیروهای کرد مستقر شدند و پرچم آمریکا را جایگزین پرچم این نیروها کردند.