در پی حرکت چهارمین ناوگان آزادی به سوی غزه صورت می گیرد رزمایش صهیونیست ها برای جنگ آینده

در   پی حرکت چهارمین   ناوگان آزادی   به سوی غزه  صورت می گیرد  رزمایش   صهیونی

سیب موز: در پی حرکت چهارمین ناوگان آزادی به سوی غزه صورت می گیرد رزمایش صهیونیست ها برای جنگ آینده

سیب موز در پی حرکت چهارمین ناوگان آزادی به سوی غزه صورت می گیرد رزمایش صهیونیست ها برای جنگ آینده

چهارمین ناوگان آزادی غزه که شامل دو کشتی به نام های «امید» و «زیتونه» و حامل ١4زن فعال در حوزه حقوق بشر از کشورهای مختلف می باشد، سفر دریایی خود را از بندر بارسلون اسپانیا به سوی سرزمین های اشغالی آغاز کرد. به گزارش ایرنا، این ناوگان دریایی با عنوان «کشتی زنان به مقصد غزه» بخشی از ائتلاف ناوگان بزرگ «آزادی» است که مشتمل بر مجموعه کشتی های فعالان مدافع فلسطینی هاست که از مناطق مختلف دنیا برای شکست محاصره غزه راهی این منطقه می شوند. تاکنون هیچ یک از کشتی های این ناوگان موفق به شکستن محاصره دریایی غزه نشده و رژیم صهیونیستی تعدادی از سرنشینان این کشتی ها را بازداشت کرده است. قرار است این کشتی ها در اوایل اکتبر، به آب های ساحلی غزه برسند.

این در حالی است که رژیم صهیونیستی اعلام کرده است هفته آتی، برای شبیه سازی جنگ احتمالی آینده و خطر شلیک شدن ٢٣٠هزار موشک به این رژیم، رزمایش سراسری نظامی برگزار می کند. به گزارش فارس، ارتش صهیونیست در این رزمایش، سناریوهای مختلفی را از جمله نبرد تمام عیار و حملات هم زمان در چندین جبهه از جمله بلندی های جولان سوریه، نوار غزه و مرز لبنان امتحان خواهد کرد. در عین حال، مقامات صهیونیست اعلام کردند چنین ارزیابی هایی به معنی قطعی و آنی بودن این درگیری نیست.

از سوی دیگر، رئیس هیئت اسرا و آزادگان فلسطینی از آغاز اعتصاب غذای صد اسیر در بند زندان های رژیم صهیونیستی برای اعلام هم بستگی با محمود البلبول، محمد البلبول و مالک القاضی خبر داد. به گزارش مهر، در همین راستا، منابع پزشکی اعلام کردند که مالک القاضی، اسیر فلسطینی که در اعتراض به بازداشت اداری خود دست به اعتصاب غذا زده است، در وضعیت جسمی وخیمی به سر می برد. این اسیر فلسطینی از دو ماه پیش تاکنون، دست به اعتصاب غذا

زده است.

در همین حال و در آستانه سالگرد انتفاضه سوم، نظامیان صهیونیست سه فلسطینی را به ضرب گلوله شهید کردند. به گزارش ابنا، نظامیان صهیونیست این سه نفر را به اتهام حمله با چاقو و تلاش برای زیرگرفتن اسرائیلی ها، به شهادت رساندند. با شهادت این افراد، شمار شهدای انتفاضه قدس از آغاز ماه اکتبر گذشته تاکنون به ٢4٠نفر رسیده است.