در سالگرد ارتحال آیت ا... خزعلی مطرح شد؛ جبهه مقابل مقاومت، بصیرت ندارد

در سالگرد ارتحال آیت ا... خزعلی  مطرح شد؛ جبهه مقابل مقاومت، بصیرت ندارد

سیب موز: در سالگرد ارتحال آیت ا... خزعلی مطرح شد؛ جبهه مقابل مقاومت، بصیرت ندارد

سیب موز در سالگرد ارتحال آیت ا... خزعلی مطرح شد؛ جبهه مقابل مقاومت، بصیرت ندارد

حمید محمدیان- تولیت آستان قدس رضوی گفت: بی بصیرتی، مهم ترین بلایی است که دامن گیر صف مقابل جبهه مقاومت شده و آن ها مهم ترین ویژگی عاشورائیان، یعنی «بصائرهم علی سیوفهم» یعنی حکمرانی بصیرت بر شمشیر را ندارند.

به گزارش شهرآرا، حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در نخستین سالگرد ارتحال آیت ا... خزعلی به تمجید موضع گیری های قاطعانه این عالم فقید در برخورد با حکومت پهلوی و در مقاطع مختلف پس از پیروزی انقلاب پرداخت و بیان کرد: موضع این مرد انقلابی همان موضع امام راحل(ره) بود و حکومت جائر پهلوی را انکر منکرات زمان تشخیص داده بود. وی هم چنین ولایت مداری، زمان شناسی، بصیرت و دشمن شناسی، توسل و تمسک به قرآن، استفاده مطلوب از عمر، موضع گیری صریح و قاطعانه در برابر ضدانقلاب و تلاش و مجاهدت در راه نشر معارف اسلام و انقلاب را از ویژگی های این عالم و مجاهد نستوه برشمرد. عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان اضافه کرد: سیره و سلوک آیت ا... خزعلی می تواند برای همه ما و به ویژه برای نسل جوان و طلاب حوزه های علمیه، در عرصه ها و مراحل مختلف زندگی، درس آموز باشد.

خروش آیت ا... خزعلی در مقابل روحانیان منحرف از انقلاب

امام جمعه موقت تهران نیز در مراسمی که به این منظور در حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: آیت ا... خزعلی مقابل اشرافیگری و روحانیانی که از انقلاب منحرف شده بودند، می خروشید و بی محابا می تاخت.

آیت ا... کاظم صدیقی با اشاره به اینکه مسئله تقابل سکولاریسم در برابر ولایت فقیه و امامت ریشه در خلقت دارد، تأکید کرد: رئیس سکولارها و ضد ولایت های عالم شیطان است، با این نگرش روشن فکر ضدولایت حاضر است در برابر کاخ سفید کوچکی کند و ذلت پذیر باشد و همچنین زرق وبرق عالم آن ها را می گیرد. خطیب جمعه موقت تهران با بیان اینکه امامت برای ایجاد وحدت میان دل ها بود، یادآور شد: روشنفکرها، ضددین ها و ضد ولایت هاخواهان در هم شکنی شما هستند و سگ هایی هستند که بر سر دنیا به جان هم می افتند و جنگ جهانی به وجود می آورند و همچنین دم از حقوق بشر می زنند؛ بنابراین مسئله امامت تجلی مذاهب خداوند هست اما ضدولایت بودن، رفتن به زیر پرچم شیطان است. صدیقی با اشاره به ویژگی های شخصیتی مرحوم آیت ا... خزعلی، تصریح کرد: آیت ا... خزعلی فقیهی راستین و خط شکن و مدرس فقه و اصول بود، ایشان زمانی که در حوزه علمیه تفسیر قرآن کریم هنوز باب نبود جزو پیشگامان ارائه تفسیر قرآن کریم بود.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس:

دیپلماسی خنده

را ه به جایی نمی برد

گروه خبر- رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: فاجعه منا نشان داد دیپلماسی خنده نمی تواند از حقوق ملت ایران دفاع کند.

به گزارش شهرآرا، حجت الاسلام نصرا... پژمان فر در مراسم بزرگداشت مهاجر الی ا... محسن حاجی حسنی کارگر که در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد با بیان اینکه فاجعه منا و کشته شدن چند هزار نفر از مسلمانان حادثه کمی نیست، عنوان کرد: دیپلماسی خارجی ما در قضیه فاجعه منا بسیار ضعیف بود و وزارت امور خارجه نتوانست حقوق مردم ایران را احقاق کند. رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر آن زمانی که در عربستان به دو نوجوان ایرانی بی حرمتی کردند، پنهان کاری نمی شد، امروز ٨٠هزار زائر ایرانی از حج محروم نبودند.