آیت ا... علم الهدی در خطبه های نمازجمعه این هفته مشهد: کشتار «صبرا و شتیلا» بیانگر واقعیت درندگی آمریکاست

آیت ا... علم الهدی در خطبه های نمازجمعه این هفته مشهد: کشتار «صبرا و شتیلا» بیا

سیب موز: آیت ا... علم الهدی در خطبه های نمازجمعه این هفته مشهد: کشتار «صبرا و شتیلا» بیانگر واقعیت درندگی آمریکاست

سیب موز آیت ا... علم الهدی در خطبه های نمازجمعه این هفته مشهد: کشتار «صبرا و شتیلا» بیانگر واقعیت درندگی آمریکاست

بنیامین یوسف زاده- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد با بیان اینکه کشتار «صبرا و شتیلا» واقعیت درندگی آمریکاست، گفت: آمریکا چنین موجودی است و به عده ای که می گویند مذاکره کرده و مشکلاتمان را با آمریکا حل کنیم باید گفت آمریکا همان آمریکا بوده و هیچ فرقی نکرده است.

به گزارش شهرآرا، آیت ا... سیداحمد علم الهدی در خطبه های عبادی سیاسی نمازجمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه این روزها مصادف با فاجعه کشتار در اردوگاه «صبرا و شتیلا» و قتل عام فلسطینی ها در این اردوگاه در لبنان است، افزود: بعد از اینکه صهیونیست ها فلسطین را اشغال کردند، مردم این کشور به اردوگاه های اطراف پناهنده شدند که یکی از این اردوگاه ها صبرا و شتیلا در بیروت لبنان بود.

وی با اشاره به شکل گیری سازمان فتح در لبنان ادامه داد: اسرائیل پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به لبنان حمله و تا دل بیروت نیز پیشروی کرد و سپس با توطئه آمریکا که می خواست ذلت خود را از شکست در ایران جبران کند، با نیروهای چندملیتی آنجا را اشغال کردند.

زهرچشم آمریکایی

عضو مجلس خبرگان رهبری متذکرشد: این توطئه آمریکا بود تا در برابر شکست از ایران، از کشورهای منطقه زهرچشم بگیرد و ذلت خود را جبران کند و این کار را اسرائیلی ها با تحریک آمریکا انجام دادند.

وی بیان داشت: سپس به این عنوان که باید سربازان «ساف» و سازمان فتح منطقه را ترک کنند، با مصوبه سازمان بین الملل، صبرا و شتیلا را تصرف کردند و عرفات با سربازانش منطقه را ترک کرد.

آیت ا... علم الهدی با اشاره به اینکه پس از این حمله فقط خانواده فلسطینی ها و اسرائیل و نیروهای چندملیتی در منطقه باقی ماندند، گفت: قرار بود اسرائیلی ها و فلسطینی ها منطقه را ترک کنند، اما وقتی فلسطینی ها و نیروهای چندملیتی رفتند و منطقه را در دست اسرائیلی ها باقی گذاشتند، رژیم صهیونیستی در شهریور سال 6١ به اردوگاه حمله کرد؛ اردوگاهی که نه سرباز در آن بود و نه اسلحه و فقط پیرمردها و زن ها و بچه ها آنجا زندگی می کردند و قرار بود آن ها هم به زودی بروند.

شباهت فالانژهای لبنانی و تکفیری ها

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه آن روز فالانژهای لبنانی عامل آمریکا بودند و امروز هم تکفیری ها و داعشی ها جلادهای آمریکا هستند، یادآورشد: آن روزی که نظامی های اسرائیلی با کمک فالانژهای لبنانی این جنایت را در صبرا و شتیلا انجام می دادند، در فاصله ٢٠٠متری، شارون و نظامیان صهیونیست ها به این شکنجه ها و کشتار و تجاوزها نظارت می کردند. وی اعلام کرد: آن روزی که آمریکا 4٠هزار مستشار نظامی و غیرنظامی داشت و پنجه های آمریکا در این کشور فرورفته بود، مردم در برابر نظام شاهنشاهی ایستادند و آمریکا و نیروهایش را از کشور بیرون انداختند؛ ما آن روز از آمریکا نترسیدم، امروز که آمریکا به ذلت افتاده از آمریکا بترسیم و مشکلمان را حل کنیم؟ آیت ا... علم الهدی با بیان اینکه جبهه مقاومتی که با محوریت ایران در منطقه تشکیل شده تا امروز بر آمریکا پیروز شده است، گفت: جبهه مقاومت برای جلوگیری از این جنایت ها و آدم کشی ها و بی بند و باری های آمریکا و نیروهای آمریکا نسبت به مسلمانان است.

وی با بیان این که آمریکا باید براندازی شود، تصریح کرد: عزیزان ما با کمال شهامت در مقابل نیروهای آمریکایی که امروز در قالب داعش و گروه های تکفیری وارد شده اند، تا پای جان برای حفظ ناموس و جان مسلمانان می ایستند، بعد کسی با کمال وقاحت می گوید ما در باتلاق سوریه گیر کرده ایم. امام جمعه مشهد با بیان اینکه شهیدان مدافع حرم، مدافعان واقعی از حریم پیغمبر هستند، یادآور شد: چرا وقتی عزیزان ما در جبهه سوریه و عراق کشته می شوند، عده ای نق می زنند؟ حال آنکه کسی که خودش رزمنده نیست و خانواده شهید نیست نباید دیگر سنگ اندازی کند. وی با بیان اینکه عده ای می گویند ما در باتلاق سوریه گیر کرده ایم، خاطرنشان کرد: اتفاقا در شرایط فعلی آمریکایی ها در باتلاق سوریه گیر کرده اند و مزدوران آن ها به جان خودشان افتاده اند. نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با طرح این سوال که آیا ما گیر کرده ایم یا آمریکا که مزدورانش از بین می رود و فرار می کنند، افزود: ما که با قدرت در مملکت خودمان با امنیت زندگی می کنیم و رزمندگان ما در ساحل دریای مدیترانه با دشمن می جنگند، گیر کرده ایم یا آمریکا؟

عده ای دل خود را به مذاکره خوش کرده اند

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی نیز در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه مشهد گفت: دشمن مذاکره می کند تا مسئولان و تصمیم گیران را از مواضع انقلابی و آرمانی خود به عقب براند و متأسفانه عده ای هم مرعوب آمریکا و غرب شده و دل خود را به مذاکره خوش کرده اند.

مرتضی محمدپور افزود: مسئولان و مردم باید بدانند دشمنی دشمنان اسلام و انقلاب چیزی فراتر از موضوع هسته ای و موضوعات منطقه است. وی با اشاره به شیطنت های استکبار جهانی در منطقه و تقابلش با ایران، یادآور شد: در پنج سال اخیر، استکبار این فشار را تشدید کرده است و متأسفانه در این کشور هستند کسانی که وقتی تحریم ها بیشتر شد، به دنبال دوستی و مذاکره با دشمنان اسلام و انقلاب برآمدند. این مسؤولان ساده اندیش بدانند ما صدها هزار شهید تقدیم انقلاب نکرده ایم که دوباره به دوران بردگی و استعمار آمریکا بازگردیم. محمدپور بابیان اینکه دو راه کوتاه آمدن و صبر و ایستادگی در مواجهه با دشمن مطرح است، تأکید کرد: کوتاه آمدن در برابر دشمن، سبب دلدادگی و تبعیت از دشمن است که سرنوشت دیکتاتورهایی نظیر صدام، حسنی مبارک و قذافی بیانگر این موضوع است.

وی ادامه داد: راه دوم سختی های خاص خودش را دارد. پیامبران الهی در برابر مشرکین می گفتند که ما صبر و ایستادگی در پیش گرفته ایم؛ امروز می بینیم که نگاه توحیدمحور در سراسر جهان در حال گسترش است. با این نگرش امام خمینی(ره) فرمودند که اگر دنیا در برابر دین ما بایستد، ما هم در مقابل دنیای آن ها خواهیم ایستاد. این به معنای مرعوب نشدن در برابر دشمن است. وی با بیان اینکه جهاد کبیر در حوزه فرهنگ در حقیقت پیروی نکردن از فرهنگ غرب است، تأکید کرد: فرهنگ غربی معنایش لذت جویی انسان در این دنیاست. متأسفانه چیزی که امروز دیده می شود برخی مسئولان جمهوری اسلامی بعضاً در خانه های مجلل و چندمیلیاردی زندگی می کنند که این نماد اشرافیگری است و ریشه آن در دولت سازندگی که میراث دار اشرافیت بود، مشاهده می شود. دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی با اشاره به موضوع فیش های نجومی حقوقی، تصریح کرد: ما به عنوان جنبش دانشجویی از مسئولان امر مطالبه داریم که با متخلفان بدون توجه به فشارها برخورد کنند؛ نه اینکه غارت کنندگان بیت المال را به مانند برخی مسئولان، ذخایر انقلاب بدانند! وای بر ما که اگر جز شهدا و مردم ذخیره ای دیگر برای این انقلاب بدانیم.