روابط عمومی آبفای مشهد در خصوص گلایه یک شهروند از مبلغ زیاد قبض آب: اشتباهات کارشناس کنتور اصلاح خواهد شد

روابط عمومی آبفای مشهد در خصوص گلایه یک شهروند از مبلغ  زیاد قبض آب: اشتباهات ک

سیب موز: روابط عمومی آبفای مشهد در خصوص گلایه یک شهروند از مبلغ زیاد قبض آب: اشتباهات کارشناس کنتور اصلاح خواهد شد

سیب موز روابط عمومی آبفای مشهد در خصوص گلایه یک شهروند از مبلغ زیاد قبض آب: اشتباهات کارشناس کنتور اصلاح خواهد شد

علی کرد- مسئله قبوض و پرداخت آن ها همواره یکی از مسائل مهم و مبتلا به مردم بوده است. این مسئله را از ابعاد گوناگونی می توان مورد توجه قرار داد. برای مثال یکی از مهم ترین دغدغه های مردمی در این حوزه چگونگی محاسبه هزینه آب و برق و گاز است که البته روی قبوض مربوطه این نحوه محاسبه آورده شده است.

اما مسئله در آن جایی کمی آزار دهنده خواهد شد که برای منزل شما قبضی در نظر گرفته شود که احساس کنید نامتعارف است و به درستی محاسبه نشده است. حال می خواهد آن قبض، قبض آب، برق یا حتی تلفن باشد که البته در این مورد آخر معمولا با موارد اشتباهات کمتری مواجه

می شویم.

پیام های صفحه حرف مردم نیز خالی از این نوع نارضایتی های مردمی نبوده اند. برای مثال یکی از شهروندان با ارسال پیامکی به شهرآرا گفت: « با سلام و خسته نباشید. برای ٧٠متر آپارتمان نهصد و پنجاه هزار تومان قبض آب برای یک دوره صادر کردند، هرچه مراجعه کردیم، نتیجه ای نداد. لطفا منعکس کنید. شاید مسئولان توجه کنند و گرهی از این مشکل باز شود.»

همچنین یکی دیگر از شهروندان در همین رابطه به شهرآرا گفت: «من نمی دانم چطور یکدفعه این آبونمان قبض ها این قدر بالا رفت، آخه چه جوری حساب و کتاب کردن که این قد گرون شده؟ چرا رسیدگی نمی کنید؟»

ترکیدگی لوله یکی از علل قبض های گران

در همین رابطه مسئول روابط عمومی اداره آب و فاضلاب مشهد در گفتگو با شهرآرا عنوان کرد: در برخی موارد ممکن است با ترکیدگی لوله مواجه باشیم که در موارد این چنینی امکان بررسی وجود دارد.

محمدزاده در ادامه افزود: به دلیل حضور در فصل تابستان و استفاده مردم از کولر ممکن است در برخی موارد کولر برخی مشترکان دچار ایراد باشد و آبریزی خاصی داشته باشد. در موارد این چنینی که به نوعی مصرف آب غیرمتعارف محسوب می شود، اگر دفعه اول مواجه شدن مشترک با این مسئله باشد، از او برای توجه بیشتر و تکرارنکردن تعهد گرفته می شود و قبض مربوطه اصلاح می شود.

اشتباهات کارشناس کنتور اصلاح خواهد شد

همچنین وی در ادامه با اشاره به انواع احتمالات در اشتباه صادر شدن یک قبض عنوان کرد: در موارد معدودی ممکن است کارشناس مربوطه که کنتور را قرائت می کند، دچار اشتباه شود و عدد خوانده شده عدد صحیحی نباشد. موارد این چنینی قابلیت پیگیری دارد و قبض مربوطه اصلاح خواهد

شد.

مدیر روابط عمومی آبفای مشهد در ادامه با اشاره به نحوه پیگیری مشکلات مردمی در رابطه با مسائل آب و فاضلاب خاطرنشان کرد: مشترکان می توانند برای پیگیری مشکلات قبوض خود به مناطق چهارگانه آبفا مراجعه کنند تا به مشکل آن ها رسیدگی

شود.

وی افزود: چهار منطقه ای که توسط آبفا مشخص شده اند عبارتند از: منطقه یک، واقع در میدان امام خمینی، منطقه٢ خیابان فاطمی، منطقه٣ در خیابان فلسطین و منطقه4 آبفا که به دو شعبه واقع در خیابان دانشجو جنب پارک گل ها و قاسم آباد، میدان مادر تقسیم شده است.

دیدار عمومی مدیرعامل آبفا در روزهای دوشنبه

محمدزاده در پایان با اشاره به پیگیری موارد خاص در جلسه مستقیم مدیرعامل آبفا با مشترکان افزود: روزهای دوشنبه ملاقات عمومی مهندس طباطبایی با مشترکانی که مشکل خاصی در زمینه قبوض یا مشکلات جانبی دیگر دارند، برنامه ریزی شده است. در این روز کمیسیون های مختلف آبفا نیز حضور دارند.

وی افزود: مشکلات مشترکان توسط کارشناسان بررسی می شود و مشکلات خاص مشترکان به این جلسه ارجاع داده می شود.