رئیس سازمان انرژی اتمی: برجام بعد انتخابات آمریکا روزهای سختی دارد

رئیس سازمان انرژی اتمی: برجام بعد انتخابات آمریکا روزهای سختی دارد

سیب موز: رئیس سازمان انرژی اتمی: برجام بعد انتخابات آمریکا روزهای سختی دارد

سیب موز رئیس سازمان انرژی اتمی: برجام بعد انتخابات آمریکا روزهای سختی دارد

علی اکبر صالحی، در شورای روابط خارجی اروپا ضمن تاکید بر پایبند بودن جمهوری اسلامی ایران به تعهدات برجامی تا امروز، به تحولات تاثیرگذار بر سرنوشت برجام اشاره کرد و گفت: نظر به انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا، ممکن است برجام روزهای سخت تری در پیش داشته باشد و من رد نمی کنم که شاید دولت جدید آمریکا برای [اجرای] برجام مخاطراتی ایجاد کند. وی در واکنش به این نقض احتمالی برجام از سوی جانشین باراک اوباما، اظهار داشت: ما حساب شده گام برمی داریم و از روی احساسات عکس العمل نشان نمی دهیم. ما بردباریم.

رئیس سازمان انرژی اتمی به نشست خود با وزیر دارایی فعلی و وزیر خارجه سابق انگلیس اشاره کرد و افزود: ایران به طرف مقابل فشار می آورد که [در حوزه اجرای برجام] گام هایی رو به جلو بردارد. هفته آینده وزرای خارجه ١+5 در نیویورک درباره همین با هم مذاکره می کنند. صالحی در بخش دیگری از سخنان خود، به دیدگاه توده های ملت ایران در خصوص فواید و آثار برجام پرداخت و گفت: فشار قابل توجهی بر روی مذاکره کنندگان وارد می آید، ولی به هر حال، کارهای ما در جریان است. در ادامه این نشست، یکی از خبرنگاران در خصوص تمایل وی برای کاندیداتوری در دور آتی انتخابات ریاست جمهوری ایران سوالی پرسید که معاون روحانی این گونه پاسخ داد: حتما شوخی می کنید. من عاقل تر از آن هستم که کاندیدا شوم.

رئیس سازمان انرژی اتمی، همچنین در پاسخ به سوالی که آیا ایران برای ساخت رآکتور با کشورهای خارجی توافقی امضا می کند، گفت: ایران غیر از روسیه و چین، با کشوری برای چنین کاری توافق نکرده و تنها در صورتی برای ساخت رآکتور توسط کشورهای جدید توافق می شود که کشور مزبور، تمام منابع مالی پروژه را تقبل کند.