سرلشکرسلیمانی در بیانیه ای به فضاسازی های رسانه ای پاسخ داد سرباز ولایت می مانم

سرلشکرسلیمانی در بیانیه ای به فضاسازی های رسانه ای پاسخ داد  سرباز ولایت می مانم

سیب موز: سرلشکرسلیمانی در بیانیه ای به فضاسازی های رسانه ای پاسخ داد سرباز ولایت می مانم

سیب موز سرلشکرسلیمانی در بیانیه ای به فضاسازی های رسانه ای پاسخ داد سرباز ولایت می مانم

روز پنجشنبه از سوی حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه، بیانیه ای صادر شد که همه رسانه ها آن را پاسخی به فضاسازی های رسانه ای و عملیات روانی هفته های اخیر رسانه های بیگانه و برخی مقامات آمریکایی پیرامون این سرلشکر محبوب دانستند. البته برخی نیز مخاطب اصلی این بیانیه را آن داخلی هایی دانستند که چندی است به دنبال سیاسی کردن این فرمانده محبوب هستند و او را گزینه یک جناح سیاسی برای انتخابات٩6 معرفی می کنند، ادعایی غیر عقلانی و غیر منطقی از زبان لمپن ها که جز برای تخریب هیبت سردار مقاومت کارایی دیگری ندارد. سلیمانی در بیانیه خود آورده است: با اهدای سلام و درود خالصانه به محضر رهبر معظم و حکیم انقلاب اسلامی و ملت شریف و عزیز ایران، در پاسخ به اظهارات تفرقه افکنانه اخیر دشمن و مطالبی که حول آن بیان و القا می شود، عرض می کنم جبهه دشمنان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی سخنان خود را همواره با هدف تفرقه و ایجاد تقابل بین صفوف متحد و یکپارچه مردم انقلابی و رشید بیان می کند؛ لذا هیچ گاه نباید به آن توجه و اعتنایی کرد.

در این بیانیه تصریح شده است: حقیر سرباز صفر ولایت و نظام جمهوری اسلامی و ملت شجاع و عزیزتر از جانم بوده و ان شاء ا... با استعانت از خدای سبحان، تا آخر عمر در همین جایگاه «سربازی» خواهم بود.

فرمانده نیروی قدس سپاه در پایان این بیانیه آورده است: از همه برادران و خواهران عزیزم خواهشمندم با بی اعتنایی به اظهارات فریب کارانه و تفرقه افکنانه دشمنان، اجازه ندهند وقت ارزشمند خدمت گزاران این ملت صرف اهداف و مقاصد شوم دشمنان گردد.

مقامات آمریکایی چه گفته بودند؟

با اینکه بیانیه اخیر قاسم سلیمانی جامع و در پاسخ به کلیه شایعات و شانتاژهای ماه های اخیر است، قطعا بهانه ای برای صدور آن در این زمان وجود داشته است. به نظر می رسد اظهارات صریح دنیس راس، سیاست مدار کهنه کار آمریکایی، شرایط را برای موضع گیری قاطع حاج قاسم فراهم کرده است.

دنیس راس که در دوره چندین رئیس جمهور، از جمله باراک اوباما، رئیس جمهور فعلی آمریکا، به عنوان مشاور فعالیت کرده است، در مصاحبه ای جدید، گفته بود واشنگتن باید جناح حسن روحانی، رئیس جمهور فعلی ایران، را تقویت و جناح قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، را تضعیف کند. دنیس راس همچنین گفته بود: دولت اوباما خواستار ایجاد تغییرات بنیادین در روابط ایران و آمریکاست. دولت می داند که نمی تواند در حال حاضر، به این موضوع دست پیدا کند، اما نمی خواهد به گونه ای هم عمل کند که تندروهای ایران را تقویت کند. من موضع دولت را درک می کنم، اما با آن موافق نیستم.راس اضافه کرد: دلیلش این است که منطقی که به مذاکره با ایران بر سر موضوع هسته ای منجر شد و من هم جزئی از آن بودم، افزایش فشار بر ایرانی ها، اما باز گذاشتن راه گریز از فشارها بود. من معتقدم که همین رویکرد بایستی درباره رفتارهای منطقه ای ایران هم به کار گرفته شود.وی اضافه کرد: شما می خواهید چه کسی موفق شود؟ قاسم سلیمانی یا روحانی؟ سپاه و بسیج به سمت رویکرد تقابل جویانه گرایش دارند، در حالی که طیف روحانی بیشتر به سمت رویکرد عادی سازی روابط متمایل است. بنابراین، پیشنهاد من این است اگر شما می خواهید بر موازنه قدرت بین آن ها اثر بگذارید، راهش کنار آمدن با کارهایی نیست که قاسم سلیمانی در منطقه انجام می دهد، بلکه باید هزینه های ایران به خاطر اقدامات سلیمانی را افزایش داد.

داخلی ها چه گفته بودند؟

مهم ترین اظهار نظرها در داخل پیرامون آینده سیاسی حاج قاسم که بخشی از این بیانیه (تا آخر عمر در همین جایگاه سربازی خواهم بود) بدان اشاره دارد، به صادق زیباکلام، تئوریسین اصلاحات، بر می گردد. زیباکلام در مصاحبه های اخیرش، بارها تکرار کرده است که اصول گرایان اگر می خواهند به قدرت بازگردند، باید یا سردار قاسم سلیمانی یا احمدی نژاد را به عنوان کاندیدا معرفی کنند. این اظهارات او به صورت مکرر در رسانه های زنجیره ای انعکاس پیدا کرده است. حسام الدین آشنا، مشاور فرهنگی رئیس جمهور نیز چندی پیش، با انتشار فیلمی از سخنرانی حاج قاسم سلیمانی در صفحه شخصی فیس بوکش، به اظهارنظر عجیب زیباکلام دامن زد و نوشت: بگذاریم حاج قاسم در قله اسطوره ایِ دفاع از حریم و حرم بماند. نگذاریم او را چون محسن و باقر به کارزار کلید و گازانبر بکشانند!

مشکل قاسم ها و باقرها این است که نشان داده اند مرد کارند

در همین رابطه، مهدی محمدی، کارشناس مسائل سیاسی، نوشت: حاج قاسم سلیمانی در بیانیه اش گفته است تا آخر عمر سرباز خواهدماند. از قضا، این پاسخ نگرانی آن ها را که این روزها دیگر نمی توانند حقد و کینه خویش را نسبت به او پنهان کنند، بیشتر خواهد کرد. مشکل اصلی این طایفه در واقع، این است: قاسم نامی هست که می جنگد و پیروز هم هست. بنابراین، مردم ممکن است بپرسند: اگر پیروزی ممکن است، پس شما چرا این همه اهل تسلیمید؟ یا آن دیگری کسی است که نشان داده در تحریم و با دست بسته هم می توان کار کرد. خب، این هم خطرناک است، چون احتمال دارد این پرسش را در ذهن مردم ایجاد کند که اگر می شود کار کرد، پس شما چرا هیچ کاری برای مردم نکرده اید؟ مشکل قاسم ها و باقرها این است که نشان داده اند مرد کارند؛ پس باید تخریبشان کرد. وقتی بناست چون اشراف زندگی کنیم و همه چیز را به کاکل خارجی گره بزنیم، خطرناک ترین افراد کسانی هستند که خیرشان به مردم برسد.

عبدا... گنجی، مدیر مسئول روزنامه جوان نیز در این باره نوشت: بیانیه هوشمندانه حاج قاسم اگر چه تفرقه افکنی دشمنان را محور سخن خود با ملت قرار داده است، نشان می دهد که مخاطبان نامه باید خناسان و نفاق داخلی را در کنار دشمن ببینند، نفاقی که تلاش می کند زحمات این مجاهد فی سبیل ا... را به جای تلاش برای خدا و حرم، در رادار انتخابات نشان دهد. قبلا نشریات کارگزاران و مشاور رئیس جمهور این بازی را شروع کردند. اکنون با زمزمه نیامدن محمود و تخریب باقر، احساس کردند باید به سنگر حاج قاسم حمله کنند. او هوشمندانه شرافت سربازی را به بازی اهل دنیا ترجیح داد. آنان که رای کمی دارند و تلاش می کنند در غیاب دیگران و بدون رقیب برایشان فرجی بشود، امید است بعد از بیانیه حاج قاسم، آرام بگیرند و دست از تخریب های اتوکشیده

بردارند.