با حضور شهردار از٢ پروژه عمرانی و ترافیکی بهره برداری شد بازگشایی مجد و پرستار

با حضور شهردار از٢ پروژه عمرانی  و ترافیکی بهره برداری شد  بازگشایی  مجد    و

سیب موز: با حضور شهردار از٢ پروژه عمرانی و ترافیکی بهره برداری شد بازگشایی مجد و پرستار

سیب موز با حضور شهردار از٢ پروژه عمرانی و ترافیکی بهره برداری شد بازگشایی مجد و پرستار

مهرداد یکتا- شهردار مشهد گفت: تاکنون هیچ اعتباری برای بازسازی بافت های فرسوده از سوی دولت دریافت نکرده ایم.

به گزارش شهرآرا، سیدصولت مرتضوی در مراسم بازگشایی تقاطع مجد و خیابان پرستار اظهارکرد: مهم ترین هزینه ای که شهرداری در ایجاد پروژه های شهری صرف می کند، پولی است که بابت تملک به مالکان ساختمان های در مسیر پرداخت می کند.

وی افزود: در بازگشایی  تقاطع مجد، ٢٢5میلیارد ریال هزینه شد که ٩٨درصد این هزینه مربوط به بخش تملک بود که با این اعتبارات می شود بین دو شهر، یک جاده بزرگ احداث کرد؛ اما شهرداری مشهد برای حل مشکل ترافیک و آسایش شهروندان پروژه هایی را با صرف هزینه های سنگین به انجام می رساند. وی تاکید کرد: پولی که شهرداری مشهد بابت تملک در پروژه ها پرداخت می کند، بیشتر از اجرای خود پروژه است که تنها در بازگشایی معابر خلاصه نمی شود و در پروژه های عظیمی مانند اجرای خطوط قطارشهری در مشهد نیز در حوزه تملک اعتبارات زیادی هزینه شد که از دید شهروندان پنهان است اما واقعیتی است که در حال انجام است. شهردار مشهد خاطرنشان کرد: طی چند ماه آینده بخش اول خط دوم قطار شهری به بهره برداری می رسد و در اختیار شهروندان و زائران امام هشتم(ع) قرار خواهد گرفت تا مردم بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن در مسیرهای پیش بینی شده تردد کنند. مرتضوی بیان کرد: شهرداری مشهد در بخش های مختلفی پروژه های متعددی دارد که هر کدام از آن ها به سرعت در حال انجام است و این درحالی است که به دلیل شرایط اقتصادی و رکود در کشور، پروژه های زیادی به حالت نیمه تعطیل یا تعطیل درآمده اند. وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده توسط شهرداری مشهد به منظور نوسازی بافت های فرسوده در شهر گفت: بازگشایی بولوار مجد حاصل تلاش مدیران شهری و مسئولان وزارت راه و شهرسازی در این دوره و دوره های گذشته بوده و امروز خوشحالیم که یکی از مهم ترین گره های ترافیکی این شهر باز می شود.

مرتضوی تاکید کرد: با وجود همه اقدامات انجام شده، شهرداری مشهد تاکنون هیچ تسهیلاتی بابت نوسازی بافت های فرسوده دریافت نکرده و در این زمینه موافقت نامه ای با شهرداری امضا نشده است.

بازگشایی خیابان مجد به سمت حرعاملی

محمدرضا قلندر، شهردار منطقه٢ شهرداری مشهد نیز در ادامه گفت: خیابان مجد به سمت حرعاملی با اعتباری بالغ بر ١٨٠٠میلیارد ریال در سال های گذشته احداث شده بود که به دلیل کامل نبودن بخش دوم آن، هم زمان با تکمیل نهایی تقاطع مجد به بهره برداری رسید. شهردار منطقه یک نیز در ادامه خاطرنشان کرد: پروژه بازگشایی خیابان مجد از سال ٨5 کلید خورده بود و با توجه به املاک معارض موجود زمان زیادی برای تکمیل آن سپری شد و امروز خوشحالیم که به همت مدیریت شهری آخرین ملک معارض تملک وپروژه تکمیل شد.

جواد اصغری تصریح کرد: ٢٢٠میلیارد ریال هزینه تملکات تقاطع مجد و 5میلیارد ریال هزینه های عمرانی آن شده است و برای خیابان پرستار نیز ٢میلیارد ریال هزینه عمرانی و ١١٨میلیارد ریال هزینه تملک از سوی مدیریت شهری تخصیص پیدا کرده است.