رایت: فرگوسن پیش من احترامی ندارد

سیب موز فوتبال جهان - از وقتی سرالکس فرگوسن، یان رایت را متهم کرد که از جنجال های مربوط به نژادپرستی به سود خودش استفاده می کند، این ستاره آرسنال ارادت و احترام خودش نسبت به مربی شیاطین سرخ را از دست داد.

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ از وقتی سرالکس فرگوسن، یان رایت را متهم کرد که از جنجال های مربوط به نژادپرستی به سود خودش استفاده می کند، این ستاره آرسنال ارادت و احترام خودش نسبت به مربی شیاطین سرخ را از دست داد. در جریان دو دیدار پربرخورد میان توپچی ها و یونایتد در فصل 1997-1996 رایت دو بار با پیتر اشمایکل دروازه بان حریف درگیر شد. دفعه دوم رایت با استوک کفش خودش به دروازه بان دانمارکی ضربه زد و به نظر می رسید می خواست انتقام برخورد سه ماه قبل شان در اولدترافورد را بگیرد. درگیری داخل تونل هم ادامه یافت و گی لوین بدنساز آرسنال بود که جلوی رایت را گرفت.

به گزارش سیب موز حالا رایت در کتاب زندگینامه جدید خودش که «یان رایت: یک زندگی در فوتبال» نام دارد، فاش کرده که چه کلماتی میان او و فرگوسن بعد از درگیری دوم رد و بدل شد: «نوامبر 1996 در جریان یک بازی اشمایکل سر من فریاد زد و گفت تو یک سیاه لعنتی هستی. (چیزی که اشمایکل همیشه تکذیب کرده) فوریه بعد من خطای بدی روی اشمایکل کردم اما او ماجرا را بزرگ کرد. بعد از بازی دوم با الکس فرگوسن مربی آن موقع یونایتد دیدار داشتم و او گفت: «هیچ وقت از مسائل نژادپرستی سوءاستفاده نمی کردی. این کارت واقعاً ناامیدم کرد. به او گفتم که من چنین کاری نکرده ام ولی فکر نمی کنم گفته مرا باور کرده باشد. آن روز کمی از احترامی که برایش قائل بودم، کاسته شد.» رایت با آرسنال در فصل 1998-1997 به جام لیگ برتر و جام حذفی رسید.