ارمغان ترس

ارمغان ترس

سیب موز: ارمغان ترس

سیب موز بعد از چندین سال که داربی بزرگ تهران با گل همراه بود باز هم 2 تیم به عصر تساوی های بی گل پا گذاشتند. نتیجه ای که ماحصل احتیاط بیش از اندازه هر دو مربی بود؛ نه برانکو دوست داشت ببازد و نه منصوریان. زمانی که ترکیب 2 تیم اعلام شد به وضوح هواداران 2 تیم، ترس را در افکار 2 کادر فنی مشاهده کردند. استقلال با 2 هافبک دفاعی پا به میدان گذاشت و خبری هم از گران قیمت ترین خرید این تیم یعنی بختیار رحمانی نبود. تنها دلخوشی آبی ها فرارهای کاوه رضایی در خط حمله بود. در آن سو برانکو با همان ترکیب بازی قبل پا به میدان گذاشت ولی با یک جابه جایی بزرگ؛ فرشاد احمدزاده که سال هاست وینگر راست بازی می کند به چپ منتقل شد تا کمک ربیع خواه فوق العاده ضعیف در منطقه چپ باشد، عالیشاه هم از چپ به راست رفت. برانکو با همین جابه جایی همه زهر تیمش را گرفت و مضاف بر آن جناح چپ تیمش را برای خسرو حیدری باز گذاشت تا این بازیکن برای نخستین بار در طول همه این سال ها آزادانه نفوذ کند و سانتر بکشد. مهدی طارمی هم همانند دیگر بازی های گذشته این فصل موقعیت سوزی فراوانی داشت تا جای خالی وحید امیری به روشنی قابل لمس باشد.  با این تساوی پرسپولیس جای خود را در صدر جدول به تراکتورسازی داد. این همان ارمغان ترس بیش از اندازه برانکو بود که مانع پیروزی تیمش در مصافی شد که استقلال با تیم همیشگی اش فاصله فراوانی داشت.

افتخاری: بازی دور از انتظاری را دیدیم

مدیرعامل استقلال گفت: از بچه های استقلال و کادر فنی ممنونیم، در واقع بازی دور از انتظاری را از آنها دیدیم! سیدرضا افتخاری درباره بازی داربی گفت: بازی خوبی بود. از بچه های استقلال و کادر فنی ممنونیم. در واقع بازی دور از انتظاری را از آنها دیدیم! وی ادامه داد: ما روز به روز منسجم تر می شویم و اشتباهات کمتر می شود. این موضوع مایه امیدواری است و قبلا هم گفته بودم باید فرصت داد تا تیم آماده شود، چون به مرور زمان بهتر خواهند شد. آرام آرام آماده باشید تا استقلال را بالای جدول ببینید. افتخاری درباره اینکه منظورش از بازی دور از انتظار این است که توقع نتیجه مساوی را نداشته است، گفت: خیر! برای این بازی نسبت به بازی های گذشته منظورم بود. وی درباره موضع گیری پیشکسوتان استقلال گفت: وارد این بحث ها نشویم. هیچ کسی با ما موضع ندارد و ما هم با کسی مشکلی نداریم. اتفاقا پیشکسوتان دائم پیش ما هستند و خودشان آمدند و دست بیعت دادند تا حمایت کنند. ان شاءالله از هفته های آینده شاهد حمایت های بهتر آنها خواهید بود. مطمئنا مشکلی در این بین وجود ندارد.

گل پرسپولیس به درستی آفساید اعلام شد

به گزارش سیب موز

رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: گل پرسپولیس به درستی آفساید اعلام شد. سیدرضا غیاثی درباره نحوه قضاوت  علیرضا فغانی در دربی 83 و اعلام آفساید گل پرسپولیس گفت: مهم ترین صحنه بازی را رضا سخندان پرچم زد که در دقیقه 92 گل پرسپولیس را به درستی آفساید  اعلام کرد، زیرا بعد از یک پرتاب اوت توسط بازیکن پرسپولیس توپ به سمت دروازه زده شد که رحمتی توپ را برگرداند و بازیکن اوکراینی پرسپولیس در موقعیت آفساید بود که توپ برگشتی را تبدیل به گل کرد. این آفساید کاملا صحیح اعلام شد. وی افزود: علیرضا فغانی در این مسابقه خوب دوید، خوب در زمین حرکت کرد و تمام خطاها و آوانتاژهایی که اعلام کرد درست بود. من به فغانی ارادت دارم اما باید از او یک ایراد هم بگیرم و اینکه فغانی بعد از کارت زردی که در نیمه اول به امید ابراهیمی داد این بازیکن خطاهای زیادی را مرتکب شد که تمام خطاها را داور مسابقه گرفت اما کارت زرد دوم را به هافبک استقلال نشان نداد. داور می توانست ابراهیمی را با کارت زرد دوم از زمین اخراج کند بویژه بعد از یک ضربه کرنر که ابراهیمی با دست به سینه کامیابی نیا ضربه زد. داور خطا را گرفت اما جریمه شخصی ابراهیمی را انجام نداد و آن را به حساب مدیریتش در قضاوت داربی می توان گذاشت. غیاثی تصریح کرد: مربیان و بازیکنان 2 تیم بخوبی تصمیمات فغانی را قبول کردند و دیگر مثل  گذشته های نه چندان دور شاهد اعتراض ها به داوری نبودیم.