آموزش پخت و تزئین کیک ماچا با مربای توت فرنگی و کرم پنیر

آموزش پخت و تزئین کیک ماچا با مربای توت فرنگی و کرم پنیر

آموزش پخت و تزئین کیک ماچا با مربای توت فرنگی و کرم پنیر

مواد لازم برای کیک ماچا

آرد کیک

1 و یک چهارم فنجان + 2 ق غ

پودر ماچا

2 ق چ

نمک

یک چهارم ق چ

تخم مرغ

6 عدد

شکر

1 و یک چهارم فنجان

کرم تارتار

نصف ق چ

که ذوب شده هم دما با اتاق

یک چهارم فنجان

عصاره وانیل

1 ق چ

طرز تهیه :

در این مقاله از سیب موز شما را با آموزش پخت و تزئین کیک ماچا با مربای توت فرنگی و کرم پنیر آشنا میکنیم .

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . سه قالب کیک 15 سانتی را چرب کرده کف قالب ها را با کاغذ روغنی بپوشانید و کناری بگذارید .

آرد ، ماچا و نمک را مخلوط کرده کناری بگذارید .

تخممرغ ها ور شکر را مخلوط کرده و روی حرارت بخار آب هم بزنید تا داغ شده و دمای تخم مرغ ها به 100 درجه فارنهایت برسد . تخم مرغ های داغ را از روی حرارت بداشته و با سر توپی همزن با سرعت متوسط هم بزنید . کرم تار تار را اضافه کرده سرعت را زیاد کنید و حدود 8 دقیقه به هم زدن ادامه دهید تا حجم تخم مرغ ها 3 برابر شود .

کاسه را از همزن جدا نموده و مواد خشک را روی تخم مرغ ها الک کنید و با یک لیسک به حالت دورانی مخلوط کنید و مراقب باشید پف تخم مرغ ها نخوابد .

یک فنجان از خمیر را با کره ذوب شده و وانیل در کاسه ای جداگانه مخلوط کنید و مراقب باشید .

خمیر را بین قالب هایی که آماده کرده اید به اندازه ی مساوی تقسیم کرده رویشان را صاف کنیدو حدود 25 – 28 دقیقه در فر بگذارید بپزند و اگر با دست وسط کیک را فشار دادید و به حالت اولیه برگشت میتوانید کیک ها را از فر بیرون بیاورید و 5 دقیقه صبر کنید از حرارت بیوفتد سپس با کاردک اطراف کیک ها را از قالب جدا کرده  روی توری سیمی برگردانید و بگذارید کاملا خنک شده به دمای اتاق برسد .

مواد لازم برای سیروپ وانیلی

شکر

نصف فنجان

آب

نصف فنجان

غلاف وانیل

1 عدد

غلاف وانیل را باز کرده دانه هایش را درآورده و داخل غلاف را بخراشید و به همراه آب و شکر روی حرارت بگذارید به هجوش آید و حدود 8 – 10 دقیقه بجوشانید تا کمی غلیظ شود .

مواد لازم برای کرم پنیر و خامه

پنیر خامه ای نرم

180 گرم

شکر

نصف فنجان

خامه فرم گرفته سرد

2 فنجان

پودر شیر فوری

2 ق غ

مربای توت فرنگی

پودر ماچا

توت فرنگی

پنیر خامه ای و شکر را مخلوط کرده هم بزنید نرم شود.

سر توپی همزن را وصل کرده هم بزنید تا پنیر کمی فرم بگیرد خامه را کم کم به پنیر اضافه کرده هم بزنید تا رنگش روشن نشود پودر شیر را اضافه کرده مخلوط کنید تا کاملا فرم بگیرد و برای فراستینگ آماده شود .

اگر روی کیک ها پف کرده و ناصاف است دوباره به قالب برگردانده و با چاقویی بلند و دندانه دارقسمتهای اضافه را برش زده صاف کنید .

روی هر کیک را با قلم مو کاملا با سیروپ وانیلی پر کنید . میتوانید این کار را چند بار تکرار کنید تا شربت  کاملا جذبشان شود .

یک لایه از کیک را روی ظرفی مناسب گذاشته یک لایه مربای توت فرنگی رویش بکشید و یک لایه کرم پنیر روی مربا کشیده و لایه بعدی را رویش گذاشته و همین کار را تکرار کنید و با قیف دور تا دور کیک را کرم بکشید و با کاردک به شکل دلخواهتان صافش کنید و روی کیک را با توت فرنگی های تازه تزئین نموده و پودر ماچا بپاشید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی سیب موز