40 هزار فرانسوی علیه قانون کار به خیابان ها آمدند

سیب موز پس از پایان تعطیلات تابستانی در فرانسه، سندیکاهای کارگری از مخالفان اصلاحات قانون کار خواستند که با حضور گسترده در خیابان ها اعتراضات به اصلاح قانون کار را ادامه دهند. آنطور که توسط سندیکاهای کارگری گزارش شده است، در اعتراضات روز پنج شنبه که در سه شهر پاریس، مارسی و نانت و دهها شهر دیگر برگزار شده بود، حدود 40 هزار نفر به خیابان ها آمدند. گزارش شده که نیروهای پلیس در این سه شهر اقدام به متفرق کردن معترضان با خودروهای آب پاش کردند.

به گزارش العالم، این چهاردهمین بار است که هزاران نفر از مردم فرانسه در اعتراض به اصلاح قانون کار به خیابان های پاریس می آیند. مانوئل والس نخست وزیر فرانسه اوایل ژوئیه در پارلمان اعلام کرد که دولت با استناد به ماده 49 قانون اساسی اقدام به تغییر قانون کار کرده است و طبق این ماده، نیازی به رأی گیری از نمایندگان برای تصویب پیش نویس اصلاح قانون کار نبود. به گزارش فرانس 24، بار دیگر بسیج جنبش به ویژه در پاریس، پایتخت فرانسه به خشونت کشیده شد و در مجموع 62 نفر بازداشت شدند که 32 دو نفر از آنها تحت نظر قرار گرفتند و 15 پلیس و ژاندارم و همچنین چهار تظاهر کننده زخمی شدند. سندیکاهای کارگری فرانسه از جمله سندیکای کارگری CGT از قدرت و نفوذ بالایی در جامعه برخوردارند، از این رو پس از تصویب اصلاحات قانون کار سندیکاهای کارگری توانسته اند اعتصابات سراسری را در این کشور برگزار و در این راه دولت را مجبور به عقب نشینی از مواضع خود کنند.

به گزارش سیب موز تغییرات قانون کار فرانسه شامل 35 ساعت کار هفتگی و تسهیل در اخراج کارگران است. دولت فرانسه امیدوار است که با اعطای این امتیازات به کارفرمایان آمار بیکاری را کاهش دهد تا در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده روی کاهش آمار بیکاران در مبارزات انتخاباتی مانور دهد. با وجود تصویب اصلاح قانون جدید کار در فصل تابستان، تظاهر کنندگان به هیچ وجه نمی خواهند عقب نشینی کنند. کنفدراسیون عمومی کار می خواهد فشار را ادامه دهد.

40 هزار فرانسوی علیه قانون کار به خیابان ها آمدند

سیب موز: 40 هزار فرانسوی علیه قانون کار به خیابان ها آمدند

40 هزار فرانسوی علیه قانون کار به خیابان ها آمدند 2