تلویزیون جلوی گاف های شبکه بدون مدیر را بگیرد

تلویزیون جلوی گاف های شبکه بدون مدیر را بگیرد

سیب موز: تلویزیون جلوی گاف های شبکه بدون مدیر را بگیرد سیب موز نظرسنجی عجیب شبکه 4سیما درباره برگزاری کنسرت های موسیقی در شهر های مذهبی با نتیجه 99/3 درصدی سوژه جدید شبکه های اجتماعی شده است. گویا این شبکه کم مخاطب و بدون مدیر بعد از اینکه سوژه جوک سازی شد، این بار موضوعی برای گاف های پی درپی در صداوسیما شده است.

شبکه 4سیما مدیر ندارد و دکتر پورحسین قائم مقام سیما در کنار مشغله های درون و بیرون سازمانی سرپرستی این شبکه را نیز بر عهده گرفته دارد. برنامه «زاویه» این شبکه هفته گذشته نظرسنجی را درباره برگزاری کنسرت در شهر های مذهبی برگزار کرد. به نظر شما برگزاری کنسرت در شهرهای مذهبی چه پیامدهایی می تواند داشته باشد؟ گزینه هایی به این مضمون نیز برای پاسخ ها در نظر گرفته می شود؛ گزینه اول: شهر مذهبی را به شهر غیرمذهبی تبدیل می کند، گزینه دوم: ناهنجاری های اجتماعی فرهنگی پدید می آورد. گزینه سوم: هیچ کدام، بلکه می توان با مدیریت فرهنگی درست شاهد برگزاری کنسرت های فرهنگی باشیم. به گزارش سیب موز برنامه زاویه بدون اشاره به اینکه چه تعداد پیامک برای این نظر سنجی ارسال شده است، صرفاً به بیان اینکه 99/3 درصد شرکت کنندگان به گزینه سه رأی داده اند، اکتفا کرد. در یک شیطنت رسانه ای نیز این نتیجه نظرسنجی به عنوان اینکه بیش از 99 درصد مردم موافق برگزاری کنسرت در شهرهای مذهبی هستند در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

در همین زمینه باید چند نکته را مد نظر قرار داد، ابتدا اینکه آیا هر موضوعی را می توان در تلویزیون به نظر سنجی گذاشت؟ مسلماً خیر. به خصوص اینکه موضوعی مانند برگزاری کنسرت در مشهد که به چالشی فرهنگی میان دولت و بخشی از جامعه تبدیل شده و در نهایت وزارت ارشاد اعلام کرد که در این شهر کنسرت برگزار نمی شود و موضوع خاتمه پیدا کرد. موضوع این است که شبکه های تخصصی مانند شبکه 4که در جامعه مخاطب خاص دارد، نمی تواند نشانه ای از کلیت جامعه باشد چه اینکه اگر همین نظر سنجی در شبکه دیگری مانند شبکه«قرآن و معارف سیما» برگزار می شد شاید نتایج به دست آمده متفاوت از نتیجه فعلی می شد. نکته دیگر این است که شبکه 4اعلام نمی کند که چه تعداد پیامک به برنامه ارسال شده است. این شبکه که به کم مخاطبی شناخته شده و حتی این موضوع به عنوان لطیفه و جوک میان مردم مشهور است. شنیده های «جوان» نیز از این حکایت دارد که در بهترین حالت میزان پیامک های دریافتی برنامه های شبکه 4 زیر 200 پیامک است! حتی اگر برنامه زاویه فراتر از برنامه های دیگر شبکه 4دارای مخاطب باشد، آیا تعداد شرکت کنندگان آن آنقدر قابل اعتنا خواهد بود که آن را به تمام مردم ایران تعمیم داد و براساس آن تصمیم گرفت؟ اگر چنین است آیا تلویزیون حاضر است نظرسنجی را درباره مقبولیت شبکه ها و برنامه هایش و اینکه شبکه های کم مخاطب تعطیل شوند، برگزار کند! به نظر می رسد به دلیل اینکه هنوز شبکه 4 سیما بدون داشتن مدیر شبکه در حال اداره است، امکان نظارت صحیح روی آن کم می شود و خلأ مدیریت متمرکز باعث شده تا این شبکه با حواشی روبه رو شود؛ از جمله موردی که هفته گذشته در دعوت از مهمان برنامه نقد فیلم این شبکه رخ داد. شبکه 4با وجود به دوش کشیدن عنوان شبکه فرهیختگان، رفتار فرهیخته ای را از خود نشان نمی دهد و تا زمانی که قرار باشد این شبکه بی هدف اداره شود، امیدی برای تغییر در آن وجود نخواهد داشت. اخبار ،اخبار سیاسی، اخبار روز ،آخرین اخبار ،اخبار اجتماعی - روزنامه جوان

تلویزیون جلوی گاف های شبکه بدون مدیر را بگیرد 2 تلویزیون جلوی گاف های شبکه بدون مدیر را بگیرد 3