استقبال بانک ها از طرح کارت اعتباری

استقبال بانک ها از طرح کارت اعتباری

سیب موز: استقبال بانک ها از طرح کارت اعتباری

سیب موز رئیس کانون بانک های خصوصی با بیان اینکه بانک ها از طرح کارت اعتباری استقبال می کنند، گفت: پیشنهاد ما این است که یک فاصله 30 تا 40 روزه برای واریز وجه به حساب فروشنده کالا برای بانک عامل در نظر گرفته شود. به گزارش فارس، کورش پرویزیان با اشاره به طرح کارت اعتباری عام، اظهار داشت: کارت هایی که هم اکنون مردم استفاده می کنند، کارت اعتباری نیست و قبل از استفاده باید پول در حساب باشد و دارنده کارت از پول خودش استفاده می کند. وی افزود: با توجه به صحبت هایی که درباره کارت اعتباری در جلسات مدیران عامل بانک ها برگزار می شد، تصور من این است که بانک ها از طرح کارت اعتباری استقبال می کنند. رئیس کانون بانک های خصوصی با اشاره به اعتباردهی کارت اعتبار به مشتری بانک، گفت: با این کارت، فرد به صورت اعتباری می تواند خرید کند و مهلتی برای تسویه بدهی در نظر می گیرند، این کارت ها به تدریج به سمت روش هایی می رود که در همه جا قابل استفاده باشد.

اعلام آخرین فرصت تکمیل اطلاعات مشتریان فاقد شناسه ملی بورس

به گزارش سیب موز

روابط عمومی ها: بر اساس اعلام سازمان بورس، کارگزاران تا دهم مهرماه برای تکمیل اطلاعات شناسه مالی مشتریان خود فرصت دارند و پس از این فرصت به اشخاصی که اطلاعات آنان تکمیل نشده باشد، خدمات داده نمی شود. بر اساس بند 5 ماده 23 «دستورالعمل شناسایی مشتریان در بازار سرمایه» ارایه خدمات پایه(کد معاملاتی) به اشخاص ایرانی فاقد شماره ملی یا شناسه ملی ممنوع است و ارایه خدمات به آنان باید متوقف شود. اطلاعات اشخاص حقوقی فاقد شناسه ملی به تفکیک هر کارگزاری استخراج می شود و در فایل باکس آن کارگزاری قرار می گیرد. در نتیجه کارگزاران باید نسبت به اطلاع رسانی و تکمیل اطلاعات مشتریان خود در اسرع وقت اقدام کنند؛ بر این اساس چنانچه تا دهم مهرماه اطلاعات شناسه ملی به همراه مدارک این اشخاص حقوقی ارسال نشود، ارایه خدمات به این افراد متوقف خواهد شد. سرفصل های دستورالعمل شناسایی مشتریان در بازار سرمایه شامل شناسایی اولیه، شناسایی کامل، تشکیل واحد یا معرفی نماینده مبارزه با پولشویی به سازمان، آموزش کارکنان و نظارت از سوی اشخاص تحت نظارت است.

انتشار نسخه اندرویدی جدید

موبایل بانک تجارت

نسخه اندرویدی موبایل بانک تجارت با مجموعه ای از امکانات جدید ، منتشر شد.  به گزارش نقدینه، در نسخه تازه موبایل بانک تجارت تغییراتی چشمگیر برای بهبود امکانات کاربری ، آرشیو و مستند سازی و پرداخت اقساط ایجاد شده است. در این نسخه قابلیت های ماشین حساب و امکان درج نتیجه ماشین حساب در  فیلد عددی انتقال وجه به اشتراک گذاری شماره حسابها وکارتهای مبدا از طریق پیام رسان های اجتماعی و ایمیل افزوده شده است. امکان ویژه تازه ای که به اپلیکیشن اضافه شده کمک می کند تا مشتریان با استفاده از آن بتوانند اقساط خود را به موقع پرداخت کنند. این امکان با تعریف حساب مبدا و مقصد، تعداد اقساط ، مبلغ قسط و تاریخ سررسید توسط کاربر فعال می شود. در حوزه آرشیو و مستندسازی مالی در نسخه جدید موبایل بانک تجارت، قابلیت یادداشت گذاری و ویرایش یادداشت های الصاقی مربوط به هر تراکنش افزوده شده است، همچنین  دسترسی انتخابی به  یک یا چند مورد از سوابق مالی و پاک کردن آنها از دیگر امکانات نسخه جدید موبایل  بانک تجارت محسوب می شود.

برگزاری مراسم معارفه

مدیرعامل جدید بانک گردشگری

تفاهم- گروه خبر: مراسم معارفه رسمی مدیرعامل جدید بانک گردشگری برگزارشد. در نشست معارفه مدیرعامل جدید این بانک که در 23 شهریور ماه در سالن همایش های هتل های فرودگاهی امام خمینی(ره) برگزار شد خسرو خواجه حسنی، به عنوان سکان دار جدید و مدیر عامل و عضو هیات مدیره بانک گردشگری معرفی شد. خواجه حسنی در سخنان پس از معارفه خود، برنامه ریزی راهبردی با توجه به اهداف تعیین شده در برنامه استراتژیک بانک و با اتکا به تجارب تمامی صاحب نظران حوزه بانکی کشور، اجرای برنامه جانشین پروری و تربیت نیروی انسانی، ساماندهی شعب به منظور ایفای نقش بهتر در تجهیز و مصرف منابع بانکی و تکیه بر آموزش به عنوان بستر پیشرفت را از اولویت های کاری خود برشمرد و تلاش های همگانی، هم افزایی و دلسوزی در ایفای وظایف را لازمه رشد و پیشرفت بانک گردشگری عنوان کرد. وی گفت: بانک به عنوان یک بنگاه اقتصادی ناچار از افزایش درآمدها در کنار مدیریت هزینه ها بر مبنای برنامه ریزی صحیح و دقیق با بهره گیری از توان نیروهای شایسته، متعهد و صالح است و تنها با همکاری است که می توان به ادامه مسیر امیدوار بود.