لزوم تجهیز نظام بانکی به استانداردهای روز

لزوم تجهیز نظام بانکی به استانداردهای روز

سیب موز: لزوم تجهیز نظام بانکی به استانداردهای روز

سیب موز تفاهم-گروه خبر: رئیس بانک مرکزی گفت: نظام بانکی کشور برای متصل شدن به شبکه بانکداری بین المللی بایستی با استانداردهای روز مجهز شود.ولی ا... سیف- رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه مراسم ختم همسر فرمانده کل ارتش ، پیرامون انتقادات کارشناسان به پذیرش FATF و اینکه از این طریق اطلاعات مالی ایران دراختیار دیگر کشورها قرار می گیرد، گفت: کاملا مشخص است که نظام بانکی ما برای اتصال به شبکه بانکداری بین المللی بایستی با استانداردهای روز مجهز شود.وی افزود: FATF هیچ زمینه ای برای انتقال اطلاعات ما ایجاد نمی کند. اطلاعات ما همواره امنیت لازم را خواهد داشت و مطالبی که درخصوص در اختیار قرار گرفتن اطلاعات ما برای دیگر  کشورها بیان میشود، هیچ کدام درست نیست. به هیچ وجه اینگونه نیست که اطلاعات ما دراختیار دیگر کشورها قرار بگیرد و این موضوع اصلا ربطی به FATF ندارد.رئیس کل بانک مرکزی در پایان درخصوص تعهد وزیر اقتصاد برای تغییر قانون مجلس خاطرنشان کرد: هیچ کس هیچ تعهدی نداده است.

رشد دو برابری

به گزارش سیب موز

حجم معاملات اوراق بدهی

روابط عمومی ها: در هفته ای که پشت سر گذاشتیم معاملات اوراق بدهی هم در فرابورس با رونق زیادی دنبال شد به نحوی که تعداد دو میلیون ورقه بدهی به ارزش 2 هزار و 268 میلیارد ریال در بازار ابزارهای نوین مالی دست به دست شد که با رشد 100 و 80 درصدی حجم و ارزش معاملات در مقیاس هفتگی همراه بود. در چهار روز معاملاتی هفته گذشته ارزش معاملات فرابورس ایران با رشد 14 درصدی در مقیاس هفتگی به رقم 4 هزار و 603 میلیارد ریال رسید. در هفته معاملاتی پیش طی 74 هزار دفعه تعداد 828 میلیون ورقه بهادار در بازارهای فرابورس مورد مبادله قرار گرفت که ارزش آن بالغ بر 4 هزار و 603 میلیارد ریال بود. ارقام مربوط به تعداد دفعات معاملات، حجم و ارزش دادوستدها نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب با رشد 46، 20 و 5 درصدی نیز همراه شد. در همین حال شاخص کل و ارزش بازار فرابورس ایران نیز در روز انتهایی هفته گذشته به ترتیب به ارقام 800 واحد و 932 هزار و 157 میلیارد ریال رسیدند که افتی کمتر از یک درصد را نسبت به روز چهارشنبه هفته ماقبل نشان می داد.

بهبود یک پله ای رتبه ایران

بر حسب درآمد ناخالص ملی سرانه

بر اساس گزارش بانک جهانی، رتبه ایران بر حسب درآمد ناخالص ملی سرانه در سال 2015 یک پله بهبود یافت و نسبت به سال 2014، به رتبه 90 رسید.به گزارش تفاهم،بر اساس گزارش جولای 2016 بانک جهانی، رتبه ایران برحسب درآمد ناخالص ملی سرانه در سال گذشته میلادی به رغم کاهش 46 درصدی قیمت نفت به رتبه 90 رسید.بر اساس این گزارش، بانک جهانی کشورها را بر حسب میزان درآمد ناخالص ملی سرانه به چهار دسته دارای درآمد پایین، درآمد متوسط پایین، درآمد متوسط بالا و دارای درآمد بالا تقسیم می کند.این گزارش حاکی است، بررسی رتبه بندی کشورها با توجه به معیار برابری قدرت خرید نشان می دهد، کشور قطر با درآمد ناخالص ملی سرانه 140720 دلار بالاترین رتبه را در برابر قدرت خرید نشان می دهد و کشور آفریقای جنوبی با درآمد ناخالص ملی سرانه 600 دلار کمترین رتبه را در برابری قدرت خرید بین 216 کشور به خود اختصاص داده اند.بر اساس این گزارش، ایران نیز با 17400 دلار، رتبه 90برابری قدرت خرید را به خود اختصاص داد و همچنان در گروه اقتصادهای دارای درآمد متوسط بالا باقی مانده است.گفتنی است، در بین کشورهای منطقه و کشورهای نفتی، تنها ایران و امارات یک پله بهبود در رتبه درآمد ناخالص ملی سرانه خود در سال 2015 را تجربه کردند.

گرامی داشت سالروز تاسیس

بانک صادرات

​ تفاهم-گروه اقتصادی: مراسم گرامی داشت سالروز تأسیس بانک صادرات ایران با حضور جام خانه مشاور مدیرعامل و مدیرامور ارتباطات و خدمات مدیریتی، مرتضوی اسکویی مدیر امور شعب منطقه شش، جهانی رئیس اداره کل روابط عمومی و جمعی از مدیران و کارکنان شاغل و بازنشسته مدیریت شعب استان البرز در سالن اجتماعات این مدیریت برگزار شد.جام خانه، در این مراسم در سخنانی گفت: با تلاش همکاران، همراهی و همدلی مشتریان و سهامداران سال جاری می تواند سال افتخارآفرینی و درخشش بانک صادرات ایران در مجموعه نظام اقتصادی کشور باشد.این مقام مسئول با اشاره به تأکیدهای مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی ادامه داد: در حوزه اقتصاد مقاومتی و تحقق اقدام و عمل لازم است از واحدهای تولیدی داخلی حمایت همه جانبه داشته باشیم. قانون حمایت از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط و رفع موانع تولید به سطح شبکه ابلاغ و ساز و کارهای لازم برای حمایت از تولید ملی  فراهم شده است.