حمایت مالی دولت از بیماران نیازمند درمان با سلول های بنیادی

حمایت مالی دولت از بیماران نیازمند درمان با سلول های بنیادی

سیب موز: حمایت مالی دولت از بیماران نیازمند درمان با سلول های بنیادی

سیب موز مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با گرامیداشت 17 سپتامبر روز جهانی اهداکنندگان سلول های بنیادی گفت: سازمان انتقال خون در تلاش است کشور را در زمینه سلول های بنیادی بی نیاز کند.

دکتر علی اکبر پورفتح الله افزود: به همت دولت با اختصاص بیش از 40 میلیارد تومان به پذیره نویسی سلول های بنیادی موفق به راه اندازی 9 قطب استانی در کشور شده ایم و همه زیر ساخت ها را برای این مهم آماده کرده ایم.

به گزارش سیب موز

وی با اشاره به هزینه سنگین تامین سلول های بنیادی در درمان بیماری ها برای خانواده های کم درآمد گفت: بهداشت و درمان متعلق به همه طبقات اجتماعی است و دولت تدبیر و امید با تخصیص بودجه به این مهم بار بزرگی از دوش بیماران و خانواده های بی بضاعت برداشته است.

پورفتح الله ادامه داد: سازمان انتقال خون می تواند با اختیار داشتن این منابع مالی، پذیره نویسی بیش از 100 هزار اهداکننده سلول های بنیادی را انجام داده و بیش از نیمی از نیاز کشور را تامین کند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با اشاره به اهمیت تولید داروهای مشتق از پلاسما گفت: در تلاشیم میزان داروهای تولید شده از پلاسمای داخلی را افزایش دهیم و برای این کار در تلاشیم در همه مراکز استانی مرکز جامع اهدای خون راه اندازی کنیم.