پلیس دزد گوشی های همراه را از دسترس خارج کرد

پلیس دزد گوشی های   همراه را از دسترس خارج کرد

سیب موز: پلیس دزد گوشی های همراه را از دسترس خارج کرد سیب موز به گزارش خبرنگار ما، ظهر روز نهم خردادماه بود که مرد رهگذری مأموران کلانتری 161 ابوذر را از ماجرای سرقت گوشی تلفن همراهش در خیابان قلعه مرغی با خبر کرد. او گفت در حال عبور از خیابان بودم که تلفن همراهم زنگ خورد. در حال مکالمه بودم که موتورسواری به سرعت گوشی ام را سرقت کرد و دور شد. حادثه آن قدر سریع اتفاق افتاد که قدرت واکنش به آن را نداشتم، فقط متوجه شدم که راکب مردی حدوداً 40 ساله و موتورش هوندای 125 زردرنگ بود.  بعد از مطرح شدن شکایت، وقتی پرونده برای بررسی بیشتر به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران فرستاده شد، مشخص شد که شکایت های بسیاری علیه این سارق تکرو مطرح شده است.  کارآگاهان بعد از بررسی پرونده های تشکیل شده، راهی محل های سرقت شدند و تصاویر دوربین های مداربسته را بررسی کردند. آنها موفق شدند، چهره متهم را در تصاویر ضبط شده به دست آورند که شاکیان هم او را به عنوان سارق شناسایی کردند. تحقیقات بعدی پلیس هم نشان داد که متهم مجرم 39 ساله ای به نام کاظم.ر است که بارها به اتهام سرقت دستگیر و روانه زندان شده بود. او آخرین بار دو سال قبل و بعد از تحمل 10 سال محکومیت از زندان آزاد شده بود.

با به دست آمدن این اطلاعات بود که محل تردد متهم در خیابان هلال احمر و خیابان انبار گندم شناسایی شد و تحت مراقبت پلیس قرار گرفت. مأموران سرانجام موفق شدند کاظم را سوار بر موتورسیکلت زردرنگش بازداشت کنند. او وقتی مقابل شاکیان و تصاویر به دست آمده اش از دوربین های مداربسته قرار گرفت، چاره ای جز اعتراف نداشت. متهم گفت به مصرف شیشه و هرویین اعتیاد دارد و بعد از سرقت، گوشی ها را به یکی از فروشندگان مواد مخدر در خیابان انبار گندم می فروخت که متهم نیز بازداشت شد و به جرمش اعتراف کرد.

به گزارش سیب موز سرهنگ کارآگاه داوود فـرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: تاکنون دهها محل سرقت در مناطق خیابان مختاری، خیابان نوفل لوشاتو، شهرک شریعتی، خیابان 12 فروردین، چهارراه وحدت، خیابان میرداماد، خیابان جمهوری، خیابان شهسواری، خیابان هلال احمر، خیابان کارگر، میدان محمدیه، انبار گندم، خیابان قلعه مرغی و... شناسایی شده است. وی از تمامی مالباختگانی که بدین شیوه مورد کیف قاپی و موبایل قاپی قرار گرفتند درخواست کرد، برای شناسایی متهم پرونده به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند. اخبار ،اخبار سیاسی، اخبار روز ،آخرین اخبار ،اخبار اجتماعی - روزنامه جوان

پلیس دزد گوشی های   همراه را از دسترس خارج کرد 2 پلیس دزد گوشی های   همراه را از دسترس خارج کرد 3