دستبرد گرگ تنها به 2 بانک پایتخت

دستبرد گرگ تنها به 2 بانک پایتخت

سیب موز: دستبرد گرگ تنها به 2 بانک پایتخت سیب موز به گزارش خبرنگار ما، ساعت 14:45 روز شنبه، 22 اسفندماه سال قبل بود که مأموران کلانتری 101 تجریش از جریان سرقت مسلحانه به یک بانک در تجریش با خبر و در محل حاضر شدند. اولین گزارش ها حکایت از این داشت که دزد نقابدار با تهدید اسلحه کمری 16 میلیون تومان یکی از باجه ها را سرقت کرده و گریخته است. وقتی پرونده به دستور قاضی نصرتی، بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 34 در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت، بررسی های تخصصی در این باره به جریان افتاد.

بررسی تصاویر دوربین مداربسته و تحقیق از کارکنان بانک نشان داد که سارق مردی حدوداً 50 ساله بود که از در پارکینگ ساختمان اداری وارد شعبه شده و او بدون جلب توجه و در کمال خونسردی به متصدی یکی از باجه ها نزدیک و بعد از ارتکاب سرقت از همان مسیر خارج می شود. به گزارش سیب موز کارمند باجه وقتی تحقیق شد، گفت: در حال انجام کار بودم که متوجه شدم فردی کنارم قرار گرفت. اول تصور کردم یکی از همکاران است، اما وقتی برگشتم متوجه شدم که مردی غریبه است که اسلحه کمری را به طرفم نشانه رفته است. به حضور او اعتراض کردم و علت را سؤال کردم. ناگهان ضربه ای به سینه ام زد و گفت: حرف نزن. دستش را داخل کشو کرد و چند بسته تراول که 16 میلیون تومان بود، برداشت و از مسیر پارکینگ خارج شد. کارمند بانک گفت: من خیلی ترسیده بودم و همین موضوع سبب شد تا نتوانم واکنشی نشان دهم.

کارآگاهان بعد از ثبت اظهارات کارکنان بانک و بررسی صحنه جرم، تحقیقات خود، را در این باره شروع کردند. در حالی که تلاش ها برای شناسایی متهم با بن بست مواجه شده بود، ظهر روز دوازدهم اردیبهشت خبر رسید که سارق مسلحی به یک بانک در بلوار شهید اندرزگو دستبرد زده است. وقتی کارآگاهان در محل حاضر شدند و بررسی های مقدماتی را با بررسی تصاویر دوربین های مداربسته و تحقیق از کارکنان بانک انجام دادند، مطمئن شدند که متهم به تنهایی دست به سرقت زده است. سارق مسلح در جریان این سرقت چندین تیر هوایی شلیک کرده و موفق به سرقت 60 میلیون تومان شده بود.

یکی از کارکنان گفت: ساعت 12:15 بود که مرد نقابداری در حالی که اسلحه کمری داشت، وارد قسمت کارکنان شد. او فریاد کشید همگی عقب بروید و سرتان را روی میز بگذارید. او تهدید کرد اگر کسی آژیر را بزند یا پلیس را از ماجرا باخبر کند، به قتل خواهد رسید. متهم بعد از برداشتن پول ها ما را مجبور کرد که گاوصندوق را باز کنیم. بعد چند تیر هوایی دیگر هم شلیک کرد که در فرصت پیش آمده یکی از کارکنان آژیر را به صدا درآورد که متهم پا به فرار گذاشت.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: «کارآگاهان در شرایطی موفق به شناسایی تصویر سارق هر دو سرقت شدند که این شخص در سرقت هایش اقدام به پوشاندن صورت خود کرده بود و عملاً از طریق تصاویر دوربین های مداربسته بانکی امکان شناسایی تصویر وی وجود نداشت.»

وی گفت: دستور انتشار بدون پوشش تصویر به دست آمده متهم از سوی قاضی صادر شده و از شهروندان درخواست می شود در صورتی که وی را شناسایی کرده اند، اطلاعات خود را از طریق شماره تماس های 51055501 و 55381036 در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند. اخبار ،اخبار سیاسی، اخبار روز ،آخرین اخبار ،اخبار اجتماعی - روزنامه جوان

دستبرد گرگ تنها به 2 بانک پایتخت 2 دستبرد گرگ تنها به 2 بانک پایتخت 3