تقدیر از ژولیت بینوش در جشنواره فیلم مجارستان

تقدیر از ژولیت بینوش در جشنواره فیلم مجارستان

سیب موز: تقدیر از ژولیت بینوش در جشنواره فیلم مجارستان سیب موز گروه هنر: ژولیت بینوش بازیگر سرشناس سینمای فرانسه در جشنواره بین المللی فیلم میشکولتس در مجارستان تقدیر شد.

به گزارش یورو نیوز، ژولیت بینوش که به عنوان مهمان افتخاری در جشنواره بین المللی فیلم میشکولتس حضور داشت خواستار توجه و همدردی بیشتر با مهاجرانی شد که به دنبال بحران مهاجرت به سوی اروپا می آیند.

به گزارش سیب موز

بینوش با دریافت جایزه ویژه این جشنواره سینمایی درباره نقش سینما صحبت کرد و گفت: برای من فیلم امکانی برای انتقال است. امکان بیشتر انسان شدن، درک بهتر دیگران، همدردی بیشتر داشتن، و به نوعی گشاده تر شدن به روی جهان...

بینوش که برای بازی در فیلم هایی چون «شکلات» و «بیمار انگلیسی» که برای آن اسکار بهترین بازیگر مکمل زن را سال 1997 دریافت کرد شهرت جهانی دارد در این مراسم ه یاد کارگردان لهستانی کریشتوف کیشلوفسکی ادای احترام کرد. او با این کارگردان در سه فیلم «سه رنگ: آبی» همکاری کرد که سال 1993 چندین جایزه از جمله جایزه شیر طلایی لیون برای بهترین بازیگر و گلدن گلوب را دریافت کرد.

در جشنواره امسال میشکولتس از کریشتوف کیشلوفسکی که 20 سال پیش درگذشت تجلیل می شود و فیلم «آبی» اثر کریشتوف کیشلوفسکی به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره امسال به نمایش در آمد.

وی گفت: کریشتوف برای من... با او کار کردن خیلی آسان بود. او برای چیزی که می خواست خیلی جدی بود اما کار کردن با او راحت بود. یک جور طنز در کار با او وجود داشت شبیه... اگزیستانسیالیسم. من این را خیلی دوست داشتم چون انسانیت او را نشان می داد.

در جشنواره فیلم میشکولتس فیلم های متعددی به نمایش درمی آید و این جشنواره تا 19 سپتامبر(28 شهریور) به کار خود ادامه می دهد.

ژولیت بینوش 52 ساله هنرپیشه فرانسوی و اولین بازیگر زنی است که موفق به دریافت تاج سه گانه (جوایز بهترین بازیگر زن فستیوال های کن، ونیز و برلین) شده است.

وی همچنین برنده جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره کن در سال 2010 برای بازی در فیلم «کپی برابر اصل» عباس کیارستمی شد.