انتقاد کلینتون از سخنان ترامپ در مورد شلیک به قایق های ایرانی

انتقاد کلینتون از سخنان ترامپ در مورد شلیک به قایق های ایرانی

سیب موز: انتقاد کلینتون از سخنان ترامپ در مورد شلیک به قایق های ایرانی سیب موز گروه جهان: هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری از سخنان دونالد ترامپ در مورد لزوم شلیک به قایق های ایرانی در صورت نزدیک شدن به ناوهای آمریکایی به شدت انتقاد کرد.به گزارش پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ در واکنش به نزدیک شدن قایق های ایرانی به ناو آمریکایی گفته بود: قایق های ایرانی کوچکی که ناوهای زیبای ما را تهدید می کنند باید از روی آب ها محو شوند.

هفته گذشته پنتاگون مدعی شد که هفت قایق ایرانی در خلیج فارس به یک ناو آمریکایی نزدیک شده و مانور داده اند.

به گزارش سیب موز

بنا بر ادعای پنتاگون این قایق های ایرانی تا فاصله 300 متری این ناو پیش رفته بودند این در حالی است که سردار علی فدوی، فرمانده نیروی دریای سپاه پاسداران در واکنش به این ادعا گفت که قایق های ایرانی چند کیلومتر با ناو آمریکایی فاصله داشته اند. هیلاری کلینتون ضمن انتقاد از مواضع نامعقول ترامپ در این باره گفت: ترامپ می گوید اگر نیروهای کشوری دیگر فقط به ناوهای آمریکایی نزدیک شود باید به آن ها حمله کنیم و آن ها را از صحنه روزگار محو کرد.

او افزود: او (ترامپ) با چنین مواضعی جنگ دیگری را برای آمریکا ایجاد خواهد کرد.

دونالد ترامپ جمعه گذشته در واکنش به این موضوع از نیروی دریایی آمریکا خواسته بود تا به قایق های ایرانی که اقدامات تحریک آمیز انجام می دهند شلیک کنند.

ترامپ از آغاز کمپین انتخاباتی خود همواره موضع سختی را علیه ایران اتخاذ کرده است. او توافق هسته ای برجام را یک شکست و اشتباه تاریخی برای آمریکا دانسته است و بارها دولت اوباما را مورد انتقاد قرار داده است.