طوفان حاره ای در راه سواحل جنوب ایران

طوفان  حاره ای در راه سواحل جنوب ایران

سیب موز: طوفان حاره ای در راه سواحل جنوب ایران سیب موز گروه اجتماعی: سازمان هواشناسی از احتمال وقوع طوفان حاره ای در سواحل جنوبی ایران خبر داد و اعلام کرد: وزش باد فوق شدید و خسارت در این طوفان دور از انتظار نیست. بر اساس اعلام سازمان هواشناسی آخرین بررسی الگوهای هواشناسی حکایت از تشکیل یک طوفان حاره ای در شمال اقیانوسی هند طی روزهای 5 تا 9 مهر دارد.

برپایه این گزارش، چنانچه تغییری در الگوها ایجاد نشود مسیر این طوفان به سمت دریای عمان و تنگه ی هرمز خواهد بد و جنوب استان سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان را تحت تاثیر قرار می دهد و از آنجا که طوفان های حاره ای از رطوبت بسیار بالا به همراه وزش فوق شدید باد است، مناطقی که این طوفان با آنها برخورد کند خسارات بسیار زیادی برجای خواهد گذاشت.

به گزارش سیب موز

بیشترین خسارتی که یک طوفان حاره ای برای ایران ببار آورد، به خرداد سال 86 مربوط است که با سیل سهمگین و تندباد خود جنوب ایران را دچار فاجعه کرد و چند تن جان خود را بر اثر سیل از دست دادند و تعداد زیادی از خانه های افراد دچار خسارت شد و به  تاسیسات دریایی جنوب کشور و شناورهای سنگین و سبک در منطقه آسیب جدی وارد شد.

سازمان هواشناسی اعلام کرده است که بار دیگر احتمال شکل گیری چنین طوفانی در حال فراهم شدن است اما با این حال باید منتظر بود آیا بار دیگر طوفانی تشکیل و به سمت ایران خواهد آمد یا نه طی روزهای آینده مشخص خواهد شد.

همچنین براثر این طوفان احتمال بارشهای بالای 100 میلیمتر در این مناطق وجود دارد.