منصوریان: برای مساوی نیامده بودیم و از نتیجه راضی نیستم/ امروز روز خوب بیرانوند بود

منصوریان: برای مساوی نیامده بودیم و از نتیجه راضی نیستم/ امروز روز خوب بیرانوند

سیب موز: منصوریان: برای مساوی نیامده بودیم و از نتیجه راضی نیستم/ امروز روز خوب بیرانوند بود

سیب موز فوتبال ایران > لیگ برتر - سرمربی تیم فوتبال استقلال تأکید کرد که در هشتادوسومین دربی تهران روز خوب سنگربان پرسپولیس بوده است.

به گزارش خبرورزشی، علیرضا منصوریان پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل پرسپولیس اظهار داشت: می توانم بگویم روز خوبی برای علیرضا بیرانوند بود. این را به جر أت می گویم او شش هفت موقعیت ما را گرفت.

به گزارش سیب موز ضربه سر کاوه رضایی باید گل می شد

وی ادامه داد: به نظرم ضربه سر کاوه رضایی باید گل می شد که بیرانوند به خوبی گرفت. در نیمه اول مهدی رحمتی کمتر به زحمت افتاد، اما دو سه موقعیت خوب گرفت. باید به کاپیتان تیمم تبریک بگویم که یک کلین شیت خوب داشت و به شش هفت بازیکن جوان تیمم که اولین دربی شان را پشت سر گذاشتند. باید از هواداران هم تشکر کنم که خوب بودند و دست شان را می بوسم.

برای مساوی نیامده بودم

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه آیا از مساوی راضی است یا نه، گفت: از ته قلبم از نتیجه صفر - صفر راضی نیستم. برای مساوی نیامده بودم و به نظرم اگر می توانستیم در زمانی که مشخص کرده بودیم، به گل برسیم پرسپولیس به ما نمی رسید.

از نتیجه راضی نیستم

کاپیتان پیشین تیم فوتبال استقلال خاطر نشان کرد: روی آشفتگی پرسپولیس حساب کرده بودیم و الان از نتیجه راضی نیستم. فکر می کنم کمتر مربی ای راضی می شد سیدمجید حسینی جوان را مقابل خط آتش خوب پرسپولیس قرار بدهد، اما او موفق بود. به همین دلایل از نتیجه راضی نیستم.

کاش امروز به یک گل می رسیدیم که حالا ادبیات من متفاوت بود

منصوریان درباره اینکه فکر می کند چرخه مربیان استقلال که ناصر حجازی، امیر قلعه نویی، پرویز مظلومی و صمد مرفاوی بوده اند چقدر به او نوبت بدهد، گفت: استقلال به این مفتخر است که بین جنس خودش می چرخد و این پرچم هم امانت است. مطمئناً بعد از من هم این پرچم دست خودمان است. کاش امروز به یک گل می رسیدیم که حالا ادبیات من متفاوت بود و من منتظر این لحظه بودم.

دفاع ما مهاجمان پرسپولیس را بایکوت کرد

وی افزود: ما حساب کرده بودیم که اگر طارمی بالا بازی کند به عقب می آید و توپ را می گیرد و اگر علیپور بالا بازی کند، با سر برای طارمی می کارد تا او گل بزند. دفاع ما خوب آنها را بایکوت کردم و ما منتظر یک فرصت بودیم. با این حال می گویم که امیدوارم این چرخه بین مربیان نسل جوان استقلال مانند مهدی پاشازاده و... باشد.

دربی یک جام جدا از سایر بازی هاست

سرمربی تیم فوتبال استقلال با اشاره به نتیجه تساوی هشتادوسومین دربی شهر تهران گفت: ما دربی را متفاوت از سایر بازی ها می بینیم و روزی هم که من آمدم برای بردن دربی آمدم. دربی یک جام جدا از سایر بازی هاست. من مانند هواداران روی سکوها بودم و آنها را درک می کنم. همه می گویند دربی هم سه امتیاز دارد و من هم می گویم سه امتیاز دارد، اما سه امتیازش خیلی پرانرژی و شیرین است.

سیستم کی روش 4 سال پیش 75 میلیون ایرانی را خوشحال کرد

منصوریان درباره اینکه تیمش مانند سیستم کارلوس کی روش در تیم ملی یک سیستم دفاعی و تخریبی بازی کرد، اظهار داشت: شما یک جا شانه خالی می کنید، اما باید بگویم همین دیزاین کی روشی چهار سال پیش 75 میلیون ایرانی را خوشحال کرد. خوب بود ما چهار سال پیش مقابل کره جنوبی حمله می کردیم و شکست می خوردیم؟! امیدوارم که کی روش همین سیستم را حفظ کند تا در جام جهانی 2018 نیز حضور داشته باشیم.

قبول کنیم که کی روش هم هموطن ماست

وی افزود: بیایید این ادبیات را تغییر بدهیم و قبول کنیم که کی روش هم هموطن ماست. ما افتخار می کنیم به این مربی و بازی ما هم تخریبی نبود. سال گذشته هم وقتی من با نفت مقابل پرسپولیس پیروز شدم، گفتند که کی روش خط و خطوطی داده است و ای کاش این ادبیات را تغییر بدهیم.

کارمان را با قدرت ادامه می دهیم

وی خاطرنشان کرد: عملکرد ما در سال های گذشته باعث می شود هواداران به من اعتماد کنند. آنها تیم ما را می شناسند. 40 هزار نفر هواداری که آمده بودند، خودشان یک مربی هستند. ما کارمان را با قدرت ادامه می دهیم و آنها دست مان را خالی نگذارند. من دست شان را می بوسم.

اگر به جای داور بودم یک جاهایی به سود استقلال سوت می زدم

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه آیا از عملکرد علیرضا فغانی رضایت داشته یا نه، اظهار داشت: در مورد داوری نمی توانیم صحبت کنیم. یک زمانی می شد صحبت کرد، اما فغانی دیگر فینال المپیک را سوت زده است. دیگر نمی توانیم حرفی بزنیم چون دیگر داور شماره یک است که در سطح اول آسیا و حتی جهان قرار دارد. با این حال خودم فکر می کنم یک جاهایی اگر داور بودم، به سود استقلال می گرفتم.

قضاوت در فینال المپیک هدیه خدا به فغانی بود

وی افزود: فغانی افتخار داوری ما در آسیاست. روزهای پس از بازی تراکتورسازی - نفت در آخرین هفته دو فصل پیش خیلی او را اذیت کردند و اکنون برای وی خوشحالم. اگر دیدید فغانی فینال المپیک را سوت زد، هدیه خدا بود.

منصوریان در پاسخ به سؤال عجیبی از سوی یک خبرنگار مبنی بر اینکه چرا امروز لباس مشکی پوشیده است، گفت: دلیل خاصی نداشت!

وی در پاسخ به این سؤال که هفته اول گفتید استقلال واقعی را از هفته ششم ببینید، حالا چه نظری دارید، گفت: تیم ما یک بعد روحی و روانی دارد، به خصوص از نظر گلزنی و نتیجه گرفتن. در دیدار با ماشین سازی ما باید حداقل دو گل دیگر می زدیم. در همین بازی و در نیمه دوم کاوه رضایی، یک ضربه سر زد که باید به گل می رسید.

باید این تیم جوان را حفظ کنیم

سرمربی استقلال در خصوص اینکه گفته بود بازی به بازی بهتر می شوند، اما هنوز تیمش مشکل دارد و بعد از 20 دقیقه حمله، به دفاع می رود، تصریح کرد: بعد از گلزنی مقابل ماشین سازی، حریف را دعوت کردیم به حمله تا در برنامه بعدی، دفاع و ضدحمله را نشان دهیم. این بازی، فرق دارد چون دربی است. پرسپولیس می خواست مقابل ما به گل برسد. دو تیم شرایط متفاوتی داشتند و هر کسی که تمرکز داشت، گل می زد. البته باید بگویم زور هافبک ها به یکدیگر می چربید. به هر حال باید این تیم جوان را حفظ کنیم و باید بگویم از عملکرد بازیکنان راضی و ممنونم.

خبرنگاری از منصوریان پرسید شما گفتید اگر کاوه رضایی نیمه اول گل می زد، استقلال برنامه دوم خود را اجرا می کرد، اما اگر طارمی گل می زد، استقلال چه کار می کرد، که منصوریان این طور جواب داد: آن وقت، پرسپولیس پلن B خود را اجرا می کرد!

تیم من می تواند به هر تیمی گل بزند

وی در پایان گفت: آنقدر خط آتش پرسپولیس خوب عمل می کند که کار برای هر تیمی سخت می شود، اما تیم ما هم در خط حمله عملکرد خوبی دارد و می تواند در لحظه های حساس بسیار خوب عمل کند. این توانایی در تیم ما هست که توپ های مؤثری را به گل بدل کنیم.