کوکی آناناس و فندق

کوکی آناناس و فندق

کوکی آناناس و فندق

زمان آماده سازی : 30 دقیقه

زمان پخت : 10 دقیقه

مواد لازم برای 30 کوکی

آناناس

8 – 9 برش

شکر قهوه ای

2 ق غ + دو سوم فنجان

کره هم دما با اتاق

دو سوم فنجان

شکر

نصف فنجان

عصاره وانیل

1 ق چ

پودر زنجبیل

نصف ق چ

جوش شیرین

نصف ق چ

نمک

یک هشتم ق چ

تخم مرغ

1 عدد

آرد

2 فنجان

شیر

یک چهارم فنجان

فندق تست و خرد شده

سه چهارم فنجان

پرک نارگیل

نصف فنجان

مواد لازم برای فراستینگ

کره

4 ق غ

پنیر خامه ای

90 گرم

اسانس نارگیل

نصف ق چ

پودر شکر

2 فنجان

پرک نارگیل تست شده

برای تزئین

طرز تهیه :

فر را با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . کف سینی فر را با فویل بپوشانید و حلقه های آناناس را رویش بچینید و 2 ق غ شکر قهوه ای رویشان بپاشید و به مدت 12 – 15 دقیقه در فر بگذارید تا لبه هایشان قهوه ای شود سپس کناری بگذارید کاملا خنک شوند و خرد کنید .

دمای فر را بوی 190 درجه کم کنید و کف سینی فر را با کاغذ روغنی پوشانیده در کاسه ای بزرگ کره ، شکر و دو سوم فنجان شکر فهوه ای را هم بزنید یکدست که شد وانیل ، جوش شیرین ، زنجبیل و نمک را مخلوط کنید . تخم مرغ ها رااضافه کرده هم بزنید یکدست که شد آرد و شیر را اضافه کرده مخلوط نمایید و سپس آناناس و فندق و نارگیل را با خمیر مخلوط کنید و با قاشق از خمیر با فاصله ی 5 سانتی از هم روی سینی فر بریزید و به مدت 10 – 12 دقیقه در فر بگذارید بپزند و سپس کناری بگذارید کاملا خنک شوند .

در این حین برای تهیه فراستینگ کره و پنیر خامه ای و اسانس نارگیل را مخلوط کرده هم بزنید تا کرمی و پوک شود . پودر شکر را اضافه کرده هم بزنید یکدست شود . 2 – 3 ق غ آب را در صورت نیاز اضافه کنید تا کرم به غلظت مناسب برسد و روی کوکی ها را کرم کشیده و در صورت تمایل پرک نارگیل بپاشید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی سیب موز