طرز تهیه نان روغنی سنتی آذربایجان (بدون نیاز به فر)

سیب موز :شیر سه لیوان

خمیر مایه فوری یک قاشق سوپخوری سرصاف

نمک دو قاشق غذاخوری

آرد هشت لیوان

کره یا روغن مایع کمی

روغن مایع (برای چرب کردن دستها) سه قاشق

شکر (در صورت استفاده از خمیر مایه معمولی) یک قاشق سوپخوری

زنجبیل یکونیم قاشق سوپ خوری

زرده تخم مرغ یک عدد

زعفران دم کرده یک قاشق سوپخوری

کنجد به میزان دلخواه

طرز تهیه:

شیر را گرم کنید و نمک را در آن بریزید و بگذارید تا شیر ولرم شود.مایه خمیر را داخل شیر بریزید زنجبیل را هم اضافه کنید سپس آرد را کم کم اضافه کنید و ورز دهید. یک بار دست را به آرد بزنید و خمیر را ورز دهید و یک بار دستتان را با روغن چرب کنید و خمیر را ورز دهید.این کار را چند بار تکرار کنید تا خمیر یکدست شود و چسبندگی نداشته باشد.سعی کنید چسبندگی خمیر را با ورز دادن بگیرید زیرا اضافه کردن زیاد آرد باعث میشود خمیرتان سفت شود و نان بعد از پخته شدن تردی نداشته باشد.سپس دستتان را با روغن چرب کرده و خمیر را به شکل توپ درآورید و داخل یک کاسه بگذارید و رویش یک پارچه تمیز بکشید.پارچه نباید با خمیر تماس داشته باشد و به خمیر دو ساعت وقت بدهید تا ور بیاید و حجمش دو برابر شود.سپس آن را کمی با دست ورز دهید در حدی که حباب هایش گرفته شود.

طرز تهیه نان روغنی سنتی آذربایجان (بدون نیاز به فر)

بنا به گزارش سیب موز : داخل تابه یا قالب مورد نظر را چرب کنید و خمیر را داخل تابه باز کنید. روی ظرف را بپوشانید و بار دیگر بیست دقیقه خمیر را استراحت دهید.پس از این مدت روی نان را هرجور دوست دارید شکل بیندازید و شیر و زرده تخم مرغ و زعفران را مخلوط کنید و روی نان ها بمالید و رویش کنجد بپاشید.

روی اجاق پخش کن بگذارید و حرارت را کم کنید.

تابه را روی حرارت بگذارید و روی در آن دمکن بکشید و تابه را بگذارید و پس از یک ربع وقتی یک طرفش طلایی رنگ شد آن را برگردانید تا طرف دیگر نان هم پخته شود.بعد از پختن نان ها آنها را داخل یک پارچه تمیز بپیچید را نرم بماند.

نکات:

این نان کم کالری است و رژیمی محسوب میشود و در کنار انواع آبمیوه ها و چای فوق العاده خواهد بود

-توجه کنید که حرارت باید کم باشد تا نان حین پختن و طلایی شدن مغز پخت شود و در غیر اینصورت مغز پخت نمیشود

-میزان زنجبیل را میتوانید بنا به ذائقه خود کم و زیاد کنید

نوش جان