واکنش علی درستکار به یک پیامک دردسرساز!

واکنش علی درستکار به یک پیامک دردسرساز!

سیب موز :علی درستکار مجری برنامه ی مذهبی «این شب ها» می گوید که حرف هایش در این برنامه به صورت گزینشی در فضای مجازی منتشرشده است.

توضیح مجری تلویزیون درباره برنامه "این شب‎ها"

بنا به گزارش سیب موز : "علی درستکار" مجری تلویزیون گفت: «درواقع من یکی از پیام هایی را که از سوی مردم برای برنامه «این شب ها» ارسال شده بود، بدون کوچک ترین سانسوری خواندم و به دنبال آن تذکراتی را دادم، اما متأسفانه تذکر من حذف شده و تنها بخشی که مربوط به نظر یکی از بینندگان است در فضای مجازی منتشرشده است.»

به گفته درستکار اصل حرف های او در برنامه ی «این شب ها» بدین شرح است: حتماً اگر قرار باشد در شرایطی به نام دین و مقدسات سوءاستفاده و بهره برداری شود، شرایط بسیار شومی برای یک ملت و کشور است؛ اما خطاب به نگارنده پیام این را بگویم که به نظر می رسد اوضاع به شدتی که شما نوشته اید نیست. در خاطراتتان باشد که پای این نظام ارزشمندترین خون ها و جان ها نثار شده است.

این نظام، نظامی است که برای اقامه دین خدا و برای به پا داشتن احکام الهی به پا شده و از طرف خود مردم هم تأسیس این حکومت اتفاق افتاد و انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت. اگر شرایط کنونی را با پیش از انقلاب مقایسه کنید تصدیق می کنید که درهرحال مظاهر دین بسیار فراوان تر و گسترده تر به چشم می خورد. جلسه های مذهبی و مراسم های که برای مناسبت های مختلف دینی برگزار می شود، اعتکاف ها، مسابقات قرآن و مانند این موارد دستاوردهای انقلاب است.

نکته ای که هست نباید از این ها سوءاستفاده و بهره برداری نامطلوب کرد. عزیز من، نویسنده من شما به نظر می رسد جوان بودید چراکه لحن پیام این گونه بود که شما عصبانی بودید و این عصبانیتی است که به سن جوانی می خورد. شما می توانید تلاش کنید تا جوان هستید زحمت بکشید و اگر دوست دارید عالم دین شوید. یا اینکه مصلح سیاسی و اجتماعی شوید و بیایید بهتر از این کار کنید تا فرهنگ درست تر دینی اشاعه پیدا کند.

بر این اساس به دین کمک کنید و جلوی سوءاستفاده های دینی که همیشه در زمان های مختلف وجود داشته است را بگیرید. راه بسته نیست و علیرغم اینکه تصور بر این است که پارتی بازی و رابطه نیاز است، این طور نیست.

من خودم کارگر زاده ساده ای هستم که تست دادم و به طور طبیعی وارد تلویزیون شدم و در حال حاضر 20 سال است در تلویزیون حضور دارم و همیشه همین طور حرف زدم؛ بنابراین امکان حرف زدن، کار کردن و تلاش و اصلاح هست. شما زحمت بکشید به جمع مصلحین سالم ملحق شوید.»

این پیام مربوط به ماه محرم سال گذشته و پایان برنامه های ویژه ی دهه ی اول ماه محرم بوده که از سوی یک بیننده برای او ارسال شده بود، و درستکار برای تبین بیان شده آن را بدون سانسور در برنامه ی «این شب ها» خواند.