بهترین انیمیشن های «پیکسار» به انتخاب هالیوود ریپورتر

وب سایت هفت فاز: عده ای انیمیشن جدید کمپانی پیکسار، "درون" را بهترین محصول تاریخ این کمپانی می دانند. به مناسب اکران "درون" و استقبال پرشور تماشاگران از آن منتقد هالیوود ریپورتر دیگر فیلم های به یادماندنی پیکسار را رتبه بندی کرده است، از غنی ترین تا کنایه آمیزترین آن ها.

بهترین انیمیشن‌ های «پیکسار» به انتخاب هالیوود ریپورتر

12. ماشین ها 2 (2011)

بهترین انیمیشن‌ های «پیکسار» به انتخاب هالیوود ریپورتر 2

هرچه قدر که "ماشین ها" برنامه ریزی شده به نظر می رسید اما قسمت دوم آن طعنه آمیز بود. نمایش قسمت دوم این انیمیشن باعث ساخت اسپین آف های دیگری از جمله "هواپیماها" شد.

11. دانشگاه هیولاها (2013)

بهترین انیمیشن‌ های «پیکسار» به انتخاب هالیوود ریپورتر 3

البته که دوست داریم باز هم با مایک و سالی گپ بزنیم، چرا مهمانی را در یک دنباله برگزار نکنیم؟ دنیایی انباشته از هیولاهای دانشگاهی که کاراکترهایی سرگرم کننده هستند و از شوخی های مخصوص به این محیط باخبرند. با وجود اینکه دانشگاه به نسبت شرکت هیولاها فرمولی تر بود اما چه کسانی می تواند با حضور کاراکتر هلن میرن، Dean Hardscrabble اعتراض کند؟

10. شجاع (2012)

بهترین انیمیشن‌ های «پیکسار» به انتخاب هالیوود ریپورتر 4

چند سال پس از یکی کردن نیروهایش با دیزنی، پیکسار فیلمی درباره یک پرنسس می سازد. آیا این زنگ خطر از سرانجامی بیشتر دیزنی گونه خبر می داد؟ نه لزوما، چیزهای بیشتری درباره داستان شجاع وجود دارد که شاید در نگاه اول از آن غافل شویم. حتی اگر ظاهر زیبا و رویاگونه مریدا بیشتر در مرکز توجه بود اما چیزی به شدت آشنا در تلاش او برای اثبات ذات خود احساس می شد.

9. ماشین ها (2006)

بهترین انیمیشن‌ های «پیکسار» به انتخاب هالیوود ریپورتر 5

دوباره، چیزهای زیادی برای لذت بردن در این ماجراجویی کوچک رقابتی وجود دارد. اما داستان از محوطه امن استودیو خارج نمی شود و برخی انتظار داستانی بیشتر اوریجینال از پیکسار داشتند.

8. زندگی یک حشره (1998)

بهترین انیمیشن‌ های «پیکسار» به انتخاب هالیوود ریپورتر 6

دومین فیلم کمپانی پس از شاهکار داستان اسباب بازی. با اکران "مورچه ها" (محصول دریم ورکس که یک انیمیشن کامپیوتری دیگر درباره دنیای حشرات بود) زندگی یک حشره نتوانست خودش را نشان دهد. در این اقتباس از افسانه مورچه و ملخ چیزهای دوست داشتنی زیادی وجود دارند اما درنهایت زندگی یک حشره کمتر از دیگر آثار کمپانی در ذهن می ماند.

7. باورنکردنی ها (2004)

بهترین انیمیشن‌ های «پیکسار» به انتخاب هالیوود ریپورتر 7

ساخت انیمیشنی درباره انسان ها - نه حیوانات یا موجودات خیالی -  در سال 2004 برای پیکسار اتفاق افتاد. فیلم به کارگردانی براد برد تاثیر خودش را برجای گذاشت. خانواده ابرقهرمانی، درست به موقع و پیش از شیوع جهانی افسانه های کامیک بوکی رسیدند. باورنکردنی ها شباهت بسیاری به "غول آهنی"، شاهکار غیرپیکساری و اولین ساخته براد برد دارد. اگرچه آن یکی ایده آل ترین نمونه در میان نوع خاصی از انیمیشن هاست و این یکی شاید تا عالی بودن کمی فاصله دارد.

6. راتاتویی (2007)

بهترین انیمیشن‌ های «پیکسار» به انتخاب هالیوود ریپورتر 8

در دومین انیمیشن براد برد برای پیکسار، پتن اسوالت به عنوان صداپیشه کاراکتر رمی دل های تماشاگران را با خود همراه می کند. فیلم رویای یک کاراکتر را در عوض ماموریتی گروهی دنبال می کند، داستان یک موش که می خواهد آشپزی ماهر باشد منحصر به فرد و نشانه استاندارهای هنری بالای کمپانی است.

5. وال-ای (2008)

بهترین انیمیشن‌ های «پیکسار» به انتخاب هالیوود ریپورتر 9

تحسین هایی که متوجه فیلم جسورانه و دلنشین پیکسار است همگی واقعی و خالی از اغراق هستند. آزمایشی تقریبا خالی از دیالوگ که هم کمدی صامت است و هم رومانس روباتی. اندرو استانتون (نمو) فیلم اش را به شکل شایسته ای طراحی کرده و نگاهی توجیه پذیر به زمینی که به دست انسان های بی فکر ویران شده دارد. با این حال نگاهی که به آینده تاریک بشر دارد پس از ملاقات با انسا ن های واقعی فیلم تا حدودی باورپذیری خود را از دست می دهد.

4. بالا (2009)

بهترین انیمیشن‌ های «پیکسار» به انتخاب هالیوود ریپورتر 10

با اعتماد به توانایی تماشاگران برای هضم لحظاتی به شدت تکان دهنده و غریبانه و در عین حال نگه داشتن لبخند بر صورت شان، "بالا" نزدیک ترین فیلم پیکسار به انیمیشن های استودیو گیبلی است. حتی اگر متوجه شباهت بین خانه شناور بالونی کارل و "قلعه متحرک هاول" نشوید.

3. کمپانی هیولاها (2001)

بهترین انیمیشن‌ های «پیکسار» به انتخاب هالیوود ریپورتر 11

کاراکترهای انسانی کامپیوتری هنوز پرطرفدار بودند که شرکت هیولاها از راه رسید. دختر کوچولویی که سر از محل کار دیوی یک چشم به نام مایک (بیلی کریستال) و رفیق قدیمی اش سالی (جان گودمن) درمی آورد و با بیزینس جیغ‎ تولیدکنی آنان رو به رو می شود. جزئیات و بافت انیمیشن خیره کننده است و استعاره هیولاهای قهرمان برگ برنده آن است.

2. در جستجوی نمو (2003)

بهترین انیمیشن‌ های «پیکسار» به انتخاب هالیوود ریپورتر 12

چرا اینقدر طول کشید تا پیکسار به سراغ دنیای زیر آب برود؟ کار اندرو استانتون کارگردان در بخش اکشن فیلم بی نقص بود با این حال بچه ها کاراکترهای رنگارنگ و لاک پشت های شناور در جهت موافق آب و کوسه های مهربان را بیشتر از همه چیز به یاد خواهند آورد.

1. سه گانه داستان اسباب بازی (1995،1999،2010)

بهترین انیمیشن‌ های «پیکسار» به انتخاب هالیوود ریپورتر 13

چه کسی مخالف ادعای این سه گانه برای کسب افتخار ابدی پیکسار است؟ هر قسمت دنباله با بزرگ تر شدن تماشاگران رشد می کند و درنهایت به سرانجامی خالص و صمیمی می رسد، به قدری دردناک که غیرعاقلانه است اگر سرازیر شدن اشک هایمان را به راحتی نپذیریم.