پای براونی و بستنی و کره بادام زمینی دسری با طعم های دوست داشتنی

پای براونی و بستنی و کره بادام زمینی دسری با طعم های دوست داشتنی

پای براونی و بستنی و کره بادام زمینی دسری با طعم های دوست داشتنی

زمان آماده سازی : 15 دقیقه

زمان پخت : 1 ساعت

مواد لازم برای براونی

کره هم دما با اتاق

نصف فنجان

شکلات خرد شده

135 گرم

شکر

1 فنجان

تخم مرغ

2 عدد بزرگ

عصاره وانیل

1 ق چ

نمک

یک چهارم ق چ

پودر اسپرسو

1 ق چ

آرد

نصف فنجان

مواد لازم برای پای

بستنی کره بادام زمینی نرم

2 و نیم – 3 فنجان

خامه

سه چهارم فنجان

پودر شکر

2 ق غ

عصاره وانیل

1 ق چ

سس شکلات

سس کره بادام زمینی

طرز تهیه :

در این مقاله از سیب موز شما رابا طرز تهیه پای براونی و بستنی و کره بادام زمینی دسری با طعم های دوست داشتنی آشنا میکنیم .

برای تهیه براونی فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . کف یک قالب کمربندی را با کاغذ روغنی بپوشانید و دورش را با کره چرب کنید و آرد پاشی کنید . کره و شکلات را مخلوط کرده روی حرارت بخار آب یا در مایکروفر با فواصل 30 ثانیه ای حرارت داده و هم بزنید تا ذوب شود .

شکر و تخم مرغ را با هم مخلوط کرده وانیل ، نمک و پودر اسپرسو را اضافه کرده مخلوط کنید یکدست شود . آرد را اضافه کرده و هم بزنید یکدست شود و سپس خمیر را در قالب ریخته به مدت 22 – 24 دقیقه در فر بگذارید بپزد و 5 دقیقه کناری بگذراید از حرارت بیوفتد سپس روی توری سیمی برگردانده بگذارید خنک شود و رویش را بپوشاید و در یخچال یا فریزر بگذارید تا کاملا سرد شود .

بعد ازین که براونی کامرا سرد شد از یخچال بیرون آورده و یک لایه بستنی بادام زمینی ک کمی نرم شده رویش بکشید و صاف کنید و دوباره به فریزر برگردانید تا خودش را بگیرد . خامه و پودر شکر را با سرعت متوسط همزن هم بزنید تا فرم بگیرد سپس وانیل را اضافه کنید و خامه را در قیف با ماسوره ستاره ای #845 ریخته و دور پای را با خامه ستاره چرخشی زده و دوباره به فریزر برگردانید .

درست قبل از سرو به صورت حلقه  ای سس شکلات و سس کره بادام زمینی را در وسط پای از داخل به بیرون یکی دی میان بریزید و برش زده بلافاصله قبل ازین که بستنی آب شود سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی سیب موز