فیلمی که مشهورترین دانشمند جهان، بعد از تماشای آن گریست

فیلمی که مشهورترین دانشمند جهان، بعد از تماشای آن گریست

فیزیکدان برجسته، هنگام تماشای آن اشک ریخت و گفت که این فیلم به حقیقت بسیار نزدیک است.

فیلم «تئوری همه چیز» به کارگردانی «جیمز مارش» روز گذشته برای اولین بار در جشنواره فیلم تورنتو به نمایش درآمد و با استقبال گرم تماشاگران روبرو شد.

«استفان هاوکینگ»، کیهان شناس،فیزیکدان و مدیر تحقیقات مرکز کیهان شناسی نظری در دانشگاه کمبریج که زندگی او سوژه این فیلم بود، به دلیل مشغله کاری و مشکلات عدیده جسمی نتوانسته بود در این مراسم حضور یابد ولی خود پیش از آن فیلم را تماشا کرده و به حدی تحت تأثیر آن قرار گرفته بود که برای دقایقی اشک می ریخته است.

«جیمز مارش»، کارگردان فیلم، «تئوری همه چیز» را شگفت آورترین، درخشان ترین و الهام بخش ترین تجربه تما زندگی اش معرفی کرد و گفت: برای ساخت این فیلم شش ماه تمام در حال تحقیق و تفحص درباره زندگی «هاوکینگ» بودم و تمام مصاحبه های او را تماشا کردم و تنها پنج روز پیش از شروع فیلمبرداری با خود «هاوکینگ» ملاقات کردم.

وی افزود: به لحاظ عصبی خیلی تحت فشار بودم که ببینم در نهایت می توانم جزئیات زندگی «هاوکینگ» را آنگونه که باید به تصویر بکشیم که در نهایت «هاوکینگ» را به عنوان «هاوکینگ» واقعی نه مشهورترین کیهان شناس جهان به مخاطب معرفی کنم.

«مارش» عنوان کرد: «هاوکینگ» اخیرا فیلم را دید و هنگام تماشای آن اشک ریخت و درباره این فیلم گفته است که این فیلم به حقیقت بسیار نزدیک است.

بنا بر این گزارش، «استفان هاوکینگ» که در سن 23 سالگی به یک بیماری دستگاه عصبی بسیار نادر مبتلا شد و علی رغم پیش بینی پزشکان نه تنها به زندگی خود ادامه داد، بلکه اکنون مشهورترین کیهان شناس زمان ماست و علاوه بر آن در عرصه علم فیزیک نظریه پردازی کرده و مدیریت تحقیقات مرکز کیهان شناسی نظری در دانشگاه کمبریج را نیز به عهده دارد.تاکنون کتاب های زیادی از «هاوکینگ» منتشر شده است.

فیلم از جایی آغاز می شود که مشهورترین فیزیکدان جهان و همسر آینده اش، همدیگر را در کمبریج می بینند.