پای نارگیل خامه ای با کره قهوه ای

پای نارگیل خامه ای با کره قهوه ای

پای نارگیل خامه ای با کره قهوه ای

زمان آماده سازی : 20 دقیقه

زمان پخت : 2 ساعت

مواد لازم برای 12 سرو

آرد

1 و یک چهارم فنجان

شکر

نصف ق چ

نمک

نصف ق چ

کره سرد مکعبی خرد شده

نصف فنجان

خامه ترش

1 ق غ

آب سرد

3 – 5 ق غ

مواد لازم برای پودینگ

کره

4 ق غ

شیر

1 و یک چهارم فنجان

شیر نارگیل

1 و سه چهارم فنجان

زرده تخم مرغ

3 عدد

شکر

دو سوم فنجان

نشاسته ذرت

یک چهارم فنجان

نمک

یک چهارم ق چ

نارگیل

1 و یک چهارم فنجان

مواد رویه

خامه

1 و نیم فنجان

عصاره ونیل

1 ق چ

پودر شکر

1 ق غ

پرک نارگیل

نصف فنجان

طرز تهیه :

در این مقاله از سیب موز شما را با طرز تهیه پای نارگیل خامه ای با کره قهوه ای آشنا میکنیم .

آرد ، شکر و ممک را مخلوط کرده کره را با چنگال یا نوک انگشتان به خورد خمیر بدهید تا حالت ماسه ای بگیرد . خامه را اضافه کرده مخلوط نمایید سپس آب سرد را کم کم اضافه کرده مخلوط کنید تاخمیر فرم بگیرد . خمیر را چند باری ورز دهید و سپس به شکل دیسکی باز کرده و در پلاستیک پیچیده و حداقل نیم ساعت در یخچال بگذارید سرد شود . خمیر را تا 24 ساعت هم میتوانید در یخچال نگهداری کنید .

فر را با دمای 190 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . خمیر را روی سطحی آرد پاشی شده به اندازه دایره ای 27 سانتی باز کید و روی قالب پای 22 سانتی منتقل کرده  کف و دیواره های قالب را با خمیر بپوشایند و روی خمیر را کاغذ روغنی انداخته با لوبیا یا برنج رویش را سنگین کنید و به مدت 20 دقیهق یا بیشتر در فر بگذارید تا کاملا صف تو طلایی شود سپس کناری بگذارید کاملا خنک شود و در این حین مواد میانی را آماده کنید .

برای تهیه پودینگ کره را روی حرات متوسط ذوب کنید و صبر کنید دوغ جدا شده از کره قهوه ای شود سپس کناری بگذراید خنک شود .

شیر و شیر نارگیل را مخلوط کرده سپس زرده تخم مرغ و شکر را اضافه کنید . نشاسته و نمک را هم اضافه کرده روی حرارت متوسط هم بزنید تا غلیظ شود و به پشت قاشق بچسبد سپس در بلندر ریخته و هم بزنید نرم و یکدشت شود . کره قهوه ای را اضافه کرده هم بزنید یکدست شود و نارگیل را هم با پودینگ مخلوط نمایید و روی پای را پر کرده و پلاستیکی مستقیم روی سطح پودینگ بکشید که رویش نبندد و کناری بگذراید به دمای محیط برسد و سپس چند ساعت در یخچال بگذارید کاملا خنک شود .

موقع سرو خامه و شکر و وانیل را مخلوط کرده هم بزنید فرم بگیرد و روی پای را با خامه پر کرده و نارگیل تست شده رویش بپاشید و در یخچال بگذارید سرد بماند .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی سیب موز