پای قهوه و تافی خامه ای

پای قهوه و تافی خامه ای

پای قهوه و تافی خامه ای

زمان آماده سازی : 30 دقیقه

زمان پخت : 30 دقیقه

مواد لازم

گرهام کراکر خرد شده

1 و یک سوم فنجان

شکر قهوه ای

3 ق غ

نمک

یک هشتم ق چ

کره ذوب شده

5 ق غ

وانیل

1 ق چ

پودر اسپرسو

1 ق چ

مواد میانی

شکر

دو سوم فنجان

آب

یک چهارم فنجان

زرده تخم مرغ

6 عدد

شکر قهوه ای

یک سوم فنجان

نشاسته ذرت

4 ق غ + 2 ق چ

نمک

یک چهارم ق چ

خامه

نصف فنجان

شیر

3 فنجان

پودر اسپرسو

1 ق چ

کره

3 ق غ

وانیل

1 ق چ

مواد لازم برای خامه فرم گرفته

خامه

1 و نیم فنجان

پودر شکر

یک چهارم فنجان

وانیل

1 ق چ

طرز تهیه :

در این مقاله از سیب موز شما را با طرز تهیه پای قهوه و تافی خامه ای آشنا میکنیم .

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . راهام کراکر ، شکر قهوه ای و نمک را در غذاساز ریخته و مخلوط کنید یکدست شود .

در کاسه ای دیگر کره ذوب شده ، وانیل و پودر اسپرسو را مخلوط کرده به غذاساز اضافه کنید و هم بزنید تا مواد حالت ماسه ای پیدا کنند سپس کف یک قالب 22 سانتی پرس کنید و به مدت 15 دقیقه در فر بگذارید بپزد و سپس کناری بگذراید کاملا خنک شود .

برای تهیه مواد میانی شکر را با آب روی حرارت متوسط گذاشته به مدت 6 – 8 دقیقه هم بزنید تا شکر ذوب شود و شربت به رنگ طلایی درآید. در این حین زرده تخم مرغ ، نشاسته ذرت ، شکر قهوه ای و نمک را در کاسه ای متوسط مخلوط کنید و کناری بگذارید.

بعد ازین که شکر سرد شد خامه را به آن اضافه کده و هم بزنید یکدست شود . در کاسه ای دیگر شیر و اسپرسو را مخلوط کرده و به خامه اضافه کنید و دوباره روی حرارت برگردانید و هم بزنید تا شکر کاملا حل شود و از روی حرارت بردارید .

یک چهارم فنجان از مخلوط خامه داغ را حین هم زدن به تخم مرغ  اضافه کرده و هم بزنید یکدست شود و سه چهارم فنجان دیگر را هم کم کم اضافه کنید سپس مخلوط تخم مرغ را به ظرف شیر اضافه کنید و هم بزنید یکدست شود و روی حرارت بگذارید به جوش آید و شعله را کم کمنید و 6 – 8 دقیقه به هم زدن ادامه دهید تا کرم غلیظ شود . از روی حررات برداشته وانیل را اضافه کنید و در صورت نیاز از الک رد کنید و در قالب پای بریزید وحداقل 2 ساعت کناری بگذارید خنک و غلیظ شود .

برای تهیه خامه فرم گرفته روی پای خامه ، پودر شکر و وانیل را مخلوط کرده هم بزنید تا فرم بکیرد و روی پای را که کاملا سرد شده با خامه پوشانده و حداقل 2 ساعت در یخچال بگذارید سرد شود سپس سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی سیب موز