پای گردوی کاراملی

پای گردوی کاراملی

پای گردوی کاراملی

زمان آماده سازی : 30 دقیقه

زمان پخت : 40 دقیقه

مواد لازم

رد

1 و یک چهارم فنجان

شکر

1 ق چ

نمک

نصف ق چ

کره سرد مکعبی خرد شده

نصف فنجان

آب سرد

2 – 4 ق غ

مواد میانی

گردو

2 – 3 فنجان

شکر

1 و نیم فنجان

آب

یک چهارم فنجان

خامه

نصف فنجان

کره

یک چهارم فنجان

سیروپ ذرت

3 ق غ

عصاره وانیل

2 ق چ

نمک

1 و نمی ق چ

نمک ماسه ای

نصف ق چ

طرز تهیه :

در این مقاله از سیب موز شما را با طرز تهیه پای گردوی کاراملی آشنا میکنیم .

برای تهیه خمیر پار آرد ف شکر و نمک را مخلو ط کرده . کره را اضافه کرده به خورد مواد دهید تا حالت ماسه ای بگیرد سپس 1 قاشق آب اضافه کرده و هم بزنید تا خمیر فرم بگیرد . در صورت نیاز مقداری دیگر آب هم میتوانید اضافه نمایید .

خمیر را در پلاستیک پیچیده و به مدت 2 ساعت در یخچال بگذارید استراحت کند .

سپس به  مدت 10 – 15 دقیهق ناری بگذارید کمی نرم شود و روی سطحی کمی آردپاشی شده به ضخامت نیم سانتی بازش کنید و خمیر را به ظرف پای 22 سانتی منتقل کرده و کف و دیواره های قالب را با خمیر پوشانده و با انگشت لبه های خمیر را فرم دهید .

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید .

روی خمیر را با کاغذ روغنی پوشانده و رویش را با لوبیا یا برنج سنگین کنید و به مدت 20 – 25 دقیقه در فر بگذارید بپزد و طلایی شود . سپس رویش را خالی کرده کناری بگذارید کاملا خنک شود .

شکر و آب را روی حرارت متوسط بگذارید و هم بزنید تا شکر ذوب شود . حرارت را روی متوسط به بالا گذاشته و بدون هم زدن به حرارت دادن ادامه دهید تا به رنگ کهربایی در آید . سپس از روی حرارت برداشته و با دقت خامه را حین هم زدن اضافه کنید سپس کره و سیرو ذرت ، وانیل و نمک را اضافه نموده هم بزنید تا یکدست شود .

گردوها را روی خمیر پای چیده و با کارامل رویشان را پر کرده و نمک ماسه ای بپاشید و 15 دقیقه کناری بگذارید از حرارت بیوفتد سپس به یخچال منتقل کنید و بگذارید سرد شود تا راحت تر برش بخورد .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی سیب موز