چرا ورزشکاران المپیک مدال های خود را گاز می‎گیرند؟

سیب موز: احتمالا تصاویر زیادی از ورزشکاران را مشاهده کرده اید که مدال های طلای خود را به دندان کشیده و عکس گرفته اند. آیا برایتان سوال پیش نیامده که چرا این کار را انجام می دهند؟ امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 58 وب سایت روزیاتو: احتمالا تصاویر زیادی از ورزشکاران را مشاهده کرده اید که مدال های طلای خود را به دندان کشیده و عکس گرفته اند. آیا برایتان سوال پیش نیامده که چرا این کار را انجام می دهند؟

چرا ورزشکاران المپیک مدال های خود را گاز می‎گیرند؟

سیب موز: چرا ورزشکاران المپیک مدال های خود را گاز می‎گیرند؟   چنین اقدامی از قدیم الایام رواج داشته و هنوز هم در رقابت های جهانی به چشم می خورد. این طور به نظر می رسد که گویا ورزشکار در حال گاز زدن یک تکه استیک است و از آن هم لذت می برد.

پاسخ اینکه چرا ورزشکاران به چنین کاری مبادرت می ورزند، این است که عکاس های ورزشی از آن ها چنین تقاضایی دارند؛ به همین خنده داری.

به گزارش سیب موز: در این رابطه «دیوید والچینسکی»، رئیس انجمن بین المللی مورخان المپیک، در مصاحبه ای با سی ان ان بیان داشته که: «این خواسته عجیب عکاسان از ورزشکاران المپیک است. به نظر من این حرکت بیشتر حالت نمادین دارد و چیزی نیست که خود ورزشکاران بخواهند آن را انجام دهند.»

البته جا دارد اشاره کنیم که یکی از روش های سنتی و قدیمی در مورد تشخیص اصل بودن طلا، گاز گرفتن آن بود. اگر طلا واقعی باشد، به دلیل نرم بودن رد آن روی دندان ها باقی می ماند.

باز لازم است اشاره کنیم که مدال های طلای ورزشی، عموما از نقره ساخته شده و فقط روکش طلا دارند.

از سال 1912 میلادی تاکنون تقریبا هیچ مدال طلایی از طلای خالص ساخته نشده است. به طور مثال، مدال های امسال فقط 1٫2 درصد طلا در خود دارند.

در آخر نیز شاید بد نباشد بدانید که روند به دندان کشیدن مدال ها بی خطر هم نیست به طوری که در سال 2010، ورزشکار آلمانی به نام «دیوید مولر» هنگام گاز زدن مدال نقره خود، دندان های جلویش را از دست داد.

چرا ورزشکاران المپیک مدال های خود را گاز می‎گیرند؟ 2 چرا ورزشکاران المپیک مدال های خود را گاز می‎گیرند؟ 3 چرا ورزشکاران المپیک مدال های خود را گاز می‎گیرند؟ 4 چرا ورزشکاران المپیک مدال های خود را گاز می‎گیرند؟ 5 چرا ورزشکاران المپیک مدال های خود را گاز می‎گیرند؟ 6 چرا ورزشکاران المپیک مدال های خود را گاز می‎گیرند؟ 7 چرا ورزشکاران المپیک مدال های خود را گاز می‎گیرند؟ 8 چرا ورزشکاران المپیک مدال های خود را گاز می‎گیرند؟ 9 چرا ورزشکاران المپیک مدال های خود را گاز می‎گیرند؟ 10