کیک لایه ای تمشک و نارگیل

کیک لایه ای تمشک و نارگیل

کیک لایه ای تمشک و نارگیل

زمان آماده سازی : 10 دقیقه

زمان پخت : 30 دقیقه

مواد لازم

آرد کیک

2 فنجان

بکینگ پودر

2 ق چ

نمک

یک چهارم ق چ

کره نرم

سه چهارم فنجان

شکر

1 و نیم فنجان

وانیل

2 ق چ

سفیده تخم مرغ هم دما با اتاق

6 عدد بزرگ

دوغ کره

سه چهارم فنجان

مواد لازم برای فراستینگ

کره نرم

نصف فنجان

پنیر خامه ای نرم

240 گرم

عصاره وانیل

1 ق چ

پودر شکر

3 فنجان

نارگیل رنده شده

2 فنجان

مواد میانی و رویه

تمشک

250 گرم

مربا یا پوره تمشک

سه چهارم فنجان

نارگیل رنده شده

نصف فنجان

طرز تهیه :

در این مقاله از سیب موز شما را با طرز تهیه کیک لایه ای تمشک و نارگیل آشنا میکنیم .

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . دو قالب گرد 22 سانتی را با کره چرب کرده آردپاشی کنید و کناری بگذارید .

آرد ، بکینگ پودر و نمک را مخلوط کنید .

کره و شکر را با سرعت بالا حدود 3 دقیقه هم بزنید تا کرمی و پوک شود . وانیل را اضافه کرده هم بزنید . سفید تخم مرغ و دوغ کره را اضافه کرده مخلوط نمایید .

مواد خشک را در 3 مرحله به صورت متناوب با مواد مرطوب در 2 مرحله اضافه کرده هر بار صبر کنید خمیر یکدست شود و بین دو قالبی که آماده کرده اید تقسیم نموده و به مدت 25 – 30 دقیقه در فر بگذارید بپزد اگر خلال دندان وسط کیک زدید و خمیری به آن نچسبید میتوانید کیک را از فر بیرون آورده 5 - 10 دقیقه کناری بگذارید از حرارت بیوفتد سپس روی توری سیمی منتقل کنید تا کاملا خنک شود .

برای فراستینگ :

کره و پنیر خامه ای را مخلوط نموده حدود 3 دقیقه هم بزنید یکدست شود . عصاره وانیل را اضافه کرده مخلوط کنید سپس سرعت همزن را کم کرده پودر شکر را نصف فنجانی اضافه کنید وقتی تمام پودر شکر اضافه شد سرعت همزن را زیاد کنید و 5 دقیقه دیگر هم بزنید تا پوک شود و در اخر نارگیل را با کرم مخلوط کنید .

دو لایه کیک را از وسط به صورت افقی برش زده و روی لایه ها را با کرم پوشانده و سپس روی کرم را با تمشک بپوشانید و لایه های کیک را روی هم قرار دهید . روی کیک را هم خامه کشیده نارگیل بپاشید و با تعدادی تمشک در وسط کیک تزئین نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی سیب موز