عکس و کلیپ و ماجرای میتینگ دهه هشتادی ها در کوروش

سیب موز: عکس و کلیپ و ماجرای میتینگ دهه هشتادی ها در کوروشReviewed by سیب موز on Jun 9Rating: عکس و کلیپ و ماجرای میتینگ دهه هشتادی ها در کوروش

سرویس جالب انگیز سیب موز : «میتینگ دهه هشتادی ها در پاساژ کوروش» این خبری بود که از عصر دیروز در دنیای مجازی جنجال به پا کرد و حتی پای نوجوان های پانزده شانزده ساله را هم به خبرگزاری های خارجی باز کرد. داستان چه بود؟

عکس و کلیپ و ماجرای میتینگ دهه هشتادی ها در کوروش

سیب موز: عکس و کلیپ و ماجرای میتینگ دهه هشتادی ها در کوروش

به گزارش سیب موز: میتینگ کوروش چطور طرح ریزی شد؟

میتینگ دهه هشتادی ها در اصل یک برنامه دورهمی بود که بچه های دهه هشتادی در گروه هایشان در تلگرام و اینستاگرام درباره اش تبلیغ کرده بودند. آنها می خواستند تا به مناسبت پایان امتحاناتشان در یک جای خاص و خوب جمع شوند. مقصد اولیه شان مجتمع کوروش در غرب تهران بود و گفته می شود که بعد از آن قرار بود به بوستانی در غرب تهران بروند. این برنامه برخلاف عنوانش که «میتینگ» است و یک برنامه خاص سیاسی را در ذهن تداعی می کند، یک برنامه معمولی و دور همی بود که ریشه اش را از فعل Meet می آید و هیچ قصد و غرضی ندارد.

عکس و کلیپ و ماجرای میتینگ دهه هشتادی ها در کوروش 2

حضور پلیس در میتینگ کوروش

میتینگ کورش از حوالی ساعت شش بعدازظهر یا کمی این طرف و آن طرف تر شروع شد. این یک قرار رسمی نبود که لازم باشد سر ساعت مشخصی آغاز شود و پایان داشته باشد. برای همین هرکس، هروقتی که دوست داشت به پاساژ کوروش آمده بود. به مرور که تعداد افراد حاضر در فروشگاه کورش زیاد شد و نیروهای حراست نتوانستند از پس کنترل جمعیت بربیایند، از پلیس کمک خواستند. پلیس هم این طور که در خبرگزاری ها گزارش شده، « به خاطر ازدحام و ترافیک بیش از حد» وارد کارزار شده، درها را برای مدتی بسته و بعد هم به قول خبرگزاری های ایرانی «بچه ها را به خانه هایشان فرستاد». برخلاف بعضی ادعاها، هیچ سایت خبری معتبری، درباره ی دستگیری کسانی که برای این اتفاق مقصر باشند، خبری منتشر نکرده بود.

میتینگ 20 هزار نفری دهه هشتادی ها در کوروش ؟

عددهای زیادی از تعداد حاضران در میتینگ دهه هشتادی ها در کوروش منتشر شد. تعداد حاضران در میتینگ مجتمع کوروش از 500 نفر شروع می شد و تا 20 هزار نفر هم می رسید. 20 هزار تعداد فالوئرهای اولین صفحه ای است که این ادعا را مطرح کرده بود و احتمالا تعداد آرمانی افراد حاضر در برنامه اما اینطور که عکسها می گوید، همان عدد 500 یا 600 منطقی تر به نظر می رسد.

عکس و کلیپ و ماجرای میتینگ دهه هشتادی ها در کوروش 3

واکنش های مجازی به میتینگ کوروش

عکسهای دیگری از میتینگ کوروشعکسهای دیگری از میتینگ کوروش

ترافیک شدید در حوالی کوروش

عکسهای دیگری از میتینگ کوروش

پلیس به کمک نیروهای حراست آمد

آدم های دور و برمان درباره میتینگ دهه ی هشتادی ها در کوروش چطور فکر می کنند؟ این بخشی از واکنش های خاص و مجازی به این اتفاق است. بقیه ی واکنش ها را می توانید با دنبال کردن هشتگ های #کورش #میتینگ #میتینگ_کورش #پاساژ_کورش ببینید.

“روزبه روز امیدم به دهه هشتادی ها بیشتر می شه. دغدغه های زمینی و در دسترس، یک جور بی خیالی هوس انگیز، نگاه به دور و بَر به جای افق های بلند.”

“دهه 70 ها و 80 ها به درستی از زندگی دهه شصتی ها درس گرفتند که باید زندگی خودشون رو بکنند و نباید دغدغه ی کشور و جامعه داشته باشند

“دهه شصتیایی که تو عمرشون تو یک جمع 4نفره نمیتونن هماهنگ بشن دارن میتینگ 2000 نفره دهه هفتادیا رو مسخره میکنن.خدایا عظمتت رو شکر”