قرابیه؛ شیرینی مجلسی و گران قیمت تبریزی

سیب موز: قرابیه، به ترکی آذربایجانی قورابیه؛ نوعی شیرینی سنتی تبریز است. این شیرینی در شهرهای مختلف آذربایجان از جمله تبریز و شهرستان قزوین و شهرستان زنجان، در جمهوری آذربایجان و ترکیه پخته میشود. قرابیه در تبریز به عنوان شیرینی مجلسی و گران قیمت محسوب می شود. در زنجان به آن قرابی می گویند. امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 4 وب سایت شور و شیرین: قرابیه، به ترکی آذربایجانی قورابیه نوعی شیرینی سنتی تبریز است. این شیرینی در شهرهای مختلف آذربایجان از جمله تبریز و شهرستان قزوین و شهرستان زنجان، در جمهوری آذربایجان و ترکیه پخته میشود. قرابیه در تبریز به عنوان شیرینی مجلسی و گران قیمت محسوب می شود. در زنجان به آن قرابی می گویند.

مواد لازم:

بادام پوست گرفته ی خام 150 گرمشکر 200 گرمسفیده ی تخم مرغ 3 عددوانیل یک چهارم قاشق چایخوریمخلوط پسته، بادام و شکر به میزان لازم

قرابیه؛ شیرینی مجلسی و گران قیمت تبریزی

سیب موز: قرابیه؛ شیرینی مجلسی و گران قیمت تبریزی

طرز تهیه:

به گزارش سیب موز: 1-بادام را به صورت پودر درآورید و همراه با شکر، سفیده های تخم مرغ و وانیل، دوبار با دنده ی ریز چرخ گوشت چرخ کنید.

2-اگر خمیر سفت شد، کمی سفیده ی تخم مرغ به آن بیفزائید و مخلوط کنید تا خمیر، سفید شود.

3-سپس آن را داخل قیف پارچه ای با ماسوره ی ساده بریزید.

4-آن گاه داخل سینی کاغذ روغنی بگذارید، هر بار قدری از خمیر را با فاصله روی آن بریزید و رویشان پسته، بادام و شکر بپاشید.

5-بعد در فر گرم شده با دمای 200 درجه ی سانتیگراد، در طبقه ی وسط، به مدت 10-15 دقیقه قرار دهید تا قرابیه بپزد و طلائی رنگ شود.

6-پس از سرد شدن، شیرینی را از کاغذ روغنی جدا سازید و در ظرف دردار نگهداری کنید.

7-این شیرینی، در مجاورت هوا زود خشک می شود.