تارت سیب با طرح گل رُز درست کنید

سیب موز: تارت به شیوه های مختلفی تهیه میشود. اما پایه تارت اکثر اوقات ثابت است. خمیری تهیه میشود و روی آن میوه های مختلف قرار داده و در فر پخته و بعد از سرد شدن سرو میشود. امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 3701 وب سایت کافه ترک: تارت به شیوه های مختلفی تهیه میشود. اما پایه تارت اکثر اوقات ثابت است. خمیری تهیه میشود و روی آن میوه های مختلف قرار داده و در فر پخته و بعد از سرد شدن سرو میشود. اما دو نکته وجود دارد. میوه مورد مصرفی اگر آب داشته باشد خمیر را خراب میکند. به همین دلیل قبل از کشیدنش روی خمیر آبش را با پختن تبخیر میکنیم. نکته دوم در تهیه تارت قبل از قرار دادن میوه روی پایه تارت،  خمیر را برای چند دقیقه در فر قرار می دهند تا پایه تارت خام نماند که در رسپی پیش رو این روش رعایت نشده است.

مواد لازم خمیر:

2  عدد  تخم مرغ1  استکان  پودر شکر200  گرم  کره  نرم  شده  در دمای آشپزخانه1  بسته وانیل شکری1  قاشق  غذا خوری  سر خالی  بکینگ پودر1  قاشق  مربا  خوری  دارچینآرد  به  اندازه ای  که  خمیری  نرم  بدست  آید

مواد لازم جهت تزئین روی تارت:

دو عدد سیب سرخ درشت

به گزارش سیب موز: مواد لازم میانی:

4  عدد  سیب1  استکان  شکر1  قاشق  مربا  خوری  دارچیننصف  استکان  گروی خرد شده

تارت سیب با طرح گل رُز درست کنید

سیب موز: تارت سیب با طرح گل رُز درست کنید  طرز تهیه:

1. دو سیب سرخ را بوسیله چاقویی تیز باریک بریده در ظرفی حاوی آب و چند قطره آبلیمو ریخته روی حرارت قرار دهید. سه الی چهار دقیقه  بجوشانید. سپس از روی حرارت بردارید. آبکش کرده بگذارید خنک شود.   2. آرد را چند بار از الک رد کنید. حدود چهار لیوان  آرد به احتمال قوی برای این تارت کافیست. اگر کم بود اضافه کنید.  3. کره را  به همراه پودر شکر و وانیل آنقدر بزنید تا شبیه کرم شود. به آن یکی بعد از جذب دیگری تخم مرغ را اضافه کنید.   4. به هم زدن ادامه دهید تا موادتان صاف و یکدست شود. دارچین و بکینگ پودر و دو لیوان آرد را  یکبار دیگر از الک رد کرده در چند مرحله به  مواد تخم مرغی اضافه کرده ورز دهید. وقتی دیگر خمیر به دست نچسبید ریختن آرد را متوقف کنید.

5. بگذارید خمیر کمی استراحت کند.

6. چهار سیب  را  پوست گرفته خرد کنید و به همراه شکر و کمی گلاب روی حرارت قرار دهید تا آبش کشیده شود دقت کنید نسوزد یا ته  نگیرد. اواخر پخت دارچین را افزوده از روی حرارت بردارید تا خنک شود.

7. قالب تارت را چرب و آرد پاشی کرده دو سوم  خمیر را رویش پهن کنید. یکنواختی خمیر روی دیواره ها و کف قالب یکدست باشد.   8. مواد میانی آماده شده را روی خمیر پهن کرده رویش گروی خرد شده بپاشید.  9. نیمه دوم خمیر را بوسیله وردنه باز کرده روی سیب ها قرار دهید. بوسیله چاقو حاشیه اضافه خمیر را که بیرون زده بریده با انگشت کمی فشار دهید تا خمیر زیر  و  رو در حاشیه فیکس شود. سیب های سرخ را روی خمیر همانند تصویر چیده ظرف تارت را در فر از قبل گرم شده با درجه حرارت 180 به مدت 35 الی 40 دقیقه قرار دهید تا بپزد.

10. روی تزئین تارت میتوانید شربت غلیظ  گلاب یا مارمالاد سیب مالیده در یخچال قرار دهید تا سرد شده برای سرو آماده شود.