حلوای شیرین هویج با مغزهای خوشمزه

سیب موز: حلوای شیرین هویج مغذی محتوی آجیل و کشمش بسیار خوشمزه است . دقت نمایید که جدول ارزش غذایی حلوای شیرین هویج, بدون در نظر گرفتن خامه محاسبه شده است. وب سایت آوای سلامتی: حلوای شیرین هویج مغذی محتوی آجیل و کشمش بسیار خوشمزه است. دقت نمایید که جدول ارزش غذایی حلوای شیرین هویج, بدون در نظر گرفتن خامه محاسبه شده است.

مواد لازم :

هویج , رنده شده : 750 گرم شیر : 700 میلی لیتردارچین : 1 تکهکره یا روغن جامد نباتی : 4 قاشق غذاخوری شکر دانه درشت : 60 گرمبادام پوست کنده , خرد شده : 40 گرممغز پسته بدون نمک , خرد شده : 25 گرمکشمش بی دانه : 60 گرمهل کامل , دانه گرفته و له شده : 8 عددخامه پرچرب و غلیظ جهت سرو : مقداری

حلوای شیرین هویج با مغزهای خوشمزه

سیب موز: حلوای شیرین هویج با مغزهای خوشمزه

طرز تهیه حلوای شیرین هویج :

به گزارش سیب موز: 1. هویج های رنده شده را همراه شیر و دارچین داخل قابلمه ای بزرگ بریزید و بگذارید بجوشد . سپس حرارت را کم نمایید و بدون درپوش به مدت 35 تا 40 دقیقه بگذارید تا مخلوط کاملا سفت شود . در فاصله ای که مخلوط روی حرارت قرار دارد , آن را مرتب هم بزنید تا به هم نچسبد .

2. قابلمه را از روی حرارت بردارید و تکه دارچین را از آن بیرون بیاورید . روغن یا کره را داخل یک ماهیتابه داغ نمایید . مخلوط هویج را داخل آن بریزید و روی حرارت ملایم به مدت 5 دقیقه هم بزنید تا طلایی رنگ شود .

3. شکر, پسته, پرک های بادام, کشمش و هل خرد شده را به مخلوط هویج اضافه نموده و 3 تا 4 دقیقه دیگر آن را سرخ نمایید . در این مدت مخلوط را مرتب هم بزنید. دسر را گرم یا سرد همراه خامه پرچرب سرو نمایید .

جدول ارزش غـذایی برای حلوای شیرین هویج:

کالری برای یک نفر : 47 کالریچربی برای یک نفر : 2.30 گرمپروتئین برای یک نفر : 1.10 گرمکربوهیدرات برای یک نفر : 6.50 گرم

توصیه سرآشپز:

سریع ترین و آسان ترین راه جهت رنده نمودن این مقدار هویج, استفاده از یک غذاساز با تیغه تیز است. می توانید این دسر را از قبل تهیه نموده و هنگام سرو آن را داخل مایکروفر مجددا گرم نمایید.