لکه ی لوازم آرایشی را چگونه از لباس هایمان پاک کنیم

لکه ی لوازم آرایشی را چگونه از لباس هایمان پاک کنیم

سیب موز: لکه ی لوازم آرایشی را چگونه از لباس هایمان پاک کنیم

سیب موز: گاهی اوقات اگر لکه ی لوازم آرایشی بر روی لباس ما ایجاد شود ما بسیار عصبانی می شویم و خیلی استرس به ما وارد می شود. به گزارش سایت سماتک اصلا استرس به خودتان وارد نکنید چون راه هایی ساده وجود دارد که لباس شما را مثل روز اول کند.

به گزارش سیب موز: از استون روی پارچه های استات یا سلولز تری استات استفاده نکنید.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد. لوازم آرایشی تان ناگهان لکه ای روی لباستان ایجاد می کند. برای پاک کردن این لک چه کار باید بکنید؟

کرم پودر، خط چشم، سایه، ریمل و رژگونه

لکه ی لوازم آرایشی را چگونه از لباس هایمان پاک کنیم 2

قبل از شستشو لکه لوازم آرایشی از یک لکه بر استفاده کرده و بعد مانند مواقع دیگر آن را بشویید.

لکه های مزاحم لوازم آرایشی خود را می توانید به سادگی تمیز کنید. قبل از شستشو از یک لکه بر استفاده کرده و سپس مانند مواقع دیگر آن را بشویید.

روغن صورت

لکه ی لوازم آرایشی را چگونه از لباس هایمان پاک کنیم 3

مقدار اضافی روغن روی لباس را برداشته و قبل از شستشو با لکه بر روی آن بکشید.

زمانی که روغن روی لباس شما می چکد مقدار اضافی آن را برداشته و قبل از شستشو با لکه بر روی آن بکشید. همچنین می توانید از یک شوینده ی دستی بی آب برای کمک به پاک شدن لکه استفاده کنید. سپس لباس را در ماشین انداخته و با گرمترین دمای مناسب برای پارچه آن را بشویید.

لاک ناخن

لکه ی لوازم آرایشی را چگونه از لباس هایمان پاک کنیم 4

پارچه ی لک شده با لاک را برعکس روی یک کاغذ گذاشته و با استون روی آن بکشید.

موضوع عالی درباره ی لاک ناخن این است که لاک برای پاک شدن طراحی شده است. پارچه ی لک شده را برعکس روی یک کاغذ گذاشته و با استون روی آن بکشید.

هشدار:

از استون روی پارچه های استات یا سلولز تری استات استفاده نکنید (برچسب روی لباس را چک کنید. این پارچه ها شبیه به ابریشم یا پارچه های نخ مصنوعی هستند) زیرا با پارچه ذوب می شود.

پس از استفاده از استون پارچه را آب کشیده و این کار را تا زمانی تکرار کنید که تمام لکه به دستمال کاغذی منتقل شود. به پارچه لکه بر زده و سپس مطابق مواقع دیگر آن را بشویید.

رژلب و برق لب

لکه ی لوازم آرایشی را چگونه از لباس هایمان پاک کنیم 5

هر چه رژلب و برق لب روی پارچه مانده را تمیز کرده و از لکه بر روی پارچه استفاده کنید.

هر چه روی پارچه مانده را تمیز کرده و از لکه بر روی پارچه استفاده کنید. سپس مطابق معمول آن را بشویید. (برای برداشتن رژ از یک روبان یا نوار باریک کمک بگیرید تا تکه های کوچکتر هم برداشته شوند). همیشه قبل از شستن لباس مطمئن شوید رژلب داخل جیب آن نمانده باشد. اگر رژ داخل پارچه ذوب شود لکه ی بدی ایجاد خواهد کرد.