راهنمای خرید یخچال فریزر

سیب موز: نکات مهمی که پیش از صرف مبالغ گزاف برای خرید یخچال فریزر باید بدانید.

راهنمای خرید لوازم اصلی آشپزخانه

راهنمای خرید یخچال  فریزر

سیب موز: راهنمای خرید یخچال فریززر

به گزارش سیب موز: نکات مهمی که لازم است پیش از صرف مبالغ گزاف برای خرید بدانید.

اختصاصیسیب موز:

یخچال فریز در انواع فریز بالا، فریزر پایین و سایدبای ساید موجود است که نوع اول اندازه ی کوچک تر، قیمت و مصرف انرژی کمتری دارد و برای فضاهای کوچک مناسب است. در یخچال فریزر نوع دوم فضای بیشتری برای نگهداری مواد غذایی وجود دارد و دسترسی به قسمت های مختلف آن نیز آسان تر است ولی قیمت بیشتری نسبت به نوع اول دارد. در یخچال فریزر سایدبای ساید که گران قیمت ترین نوع نیز هست یخچال و فریز در کنار هم قرار دارند و فضای مفید زیادی برای کاربر فراهم می کنند.

نکته اول

فضای مفید متناسب با نیاز: اولین عامل در انتخاب یخچال فریزر، انتخاب فضای مفید آن مطابق با نیاز خریدار است. باید توجه کرد که فضای ارائه شده توسط سازنده که معمولاً برحسب لیتر محاسبه می شود، شامل همه قسمت های قابل استفاده ازجمله طبقات، قفسه های روی درب و کشوها است. به طورمعمول یک یخچال فریز 400 لیتری که 140 لیتر آن فضای مفید فریزر باشد، همه ی نیازهای یک خانواده ی دو تا چهارنفره را برطرف می کند. به یاد داشته باشید که امکانات اضافه، فضای مفید را کاهش می دهند و باید در محاسبه ی فضای موردنیاز در نظر گرفته شود. به عنوان مثال یخ ساز حدود 28 لیتر از فضای فریز را اشغال می کند.

نکته دوم

ویژگی های خاص برای مدیریت فضای مفید: بعضی از انواع یخچال فریز دارای ویژگی هایی برای تغییر چیدمان قفسه ها و تغییر فاصله بین آن ها به منظور استفاده بهتر از فضای مفید است. ازجمله طبقه های موتوردار یا آسانسوری یا کشوهایی با درب متحرک که با حرکت به بالا و پایین یا طرفین امکان نگهداری ظروف با ابعاد مختلف را فراهم می کنند.

نکته سوم

مواد اولیه با امکان نظافت آسان: ممکن است یک یخچال فریزر تمام استیل جلوه بسیار زیبای به آشپزخانه ی شما بدهد ولی استیل به راحتی خش برمی دارد و اثرانگشت یا لک چربی روی آن به وضوح دیده می شود. درحالی که بدنه های غیرفلزی این مشکلات را ندارند. در داخل یخچال فریزر نیز طبقات شیشه ای راحت تر تمیز می شوند.

نکته چهارم

مصرف انرژی پایین: مصرف انرژی مدل های فریزر پایین حدود 16 درصد و انواع فریز بالا 13 درصد کمتر از یخچال فریز سایدبای ساید است بعضی از امکانت نظیر آبسرد کن های تعبیه شده روی درب، مصرف انرژی یخچال فریزر را 14 تا 20 درصد افزایش می دهند. بعضی از استانداردهای کاهش مصرف انرژی ارائه شده توسط سازندگان نیز کارایی بیشتری نسبت به بقیه دارد.

نکته پنجمآبسرد کن و یخ ساز مجهز به فیلتر: اگر قصد خرید یک یخچال فریزر با این امکانات را دارید بهتر است از انواعی باشد که مجهز به فیلترهای تصفیه ی آب هستند. این فیلترها میزان سرب و کلرین موجود در آب را به حداقل می رسانند.

مترجم: محسن یزدانی