نکاتی برای خرید مناسب ساندویچ ساز

سیب موز: ساندویچ ساز مناسب باید قابل جدا شدن باشد

نکاتی برای خرید مناسب ساندویچ ساز

نکاتی برای خرید مناسب ساندویچ ساز

سیب موز: نکاتی برای خرید مناسب ساندویچ ساز

به گزارش سیب موز: ساندویچ ساز مناسب باید قابل جدا شدن باشد

اختصاصیسیب موز:

اگر علاقه زیادی به خوردن ساندویچ دارید ، یک ساندویچ ساز کمک زیادی به شما می کند. ساندویچ سازها از جمله لوازم خانگی مدرنی هستند که به دلیل قیمت مناسب آن برای بسیاری از خانواده ها قابل خرید است .  باید با توجه به  نوع ساندویچ بهترین انتخاب ساندویچ ساز را داشته باشید و لازم است بدانید که استایل و نحوه تمیز کردن آن ها با هم متغیر است.

هرچند ساندویچ ساز از جمله لوازم غیرضروری منزل است اما می توانید با وجود کمبود وقت و نداشتن مواد غذایی کافی برای پخت غذا ، از این وسیله استفاده کنید . البته اگر به استفاده از ساندویچ ساز عادت کنید در آینده دچار اضافه وزن خواهید شد .

ساندویچ سازها به صورت دو صفحه و چهارصفحه دارای محل قرارگیری ساندویچ هستند و این صفحات با لولایی به یکدیگر وصل شده و زیر هر یک از آن ها المنت مخصوص جهت ایجاد حرارت به کار رفته است . ساندویچ سازهای خانگی دارای 2 یا 4 خانه هستند و در هر خانه دو جای مثلث برای قرار گیری ساندویچ تعبیه شده است .

در بعضی مدل های ساندویچ ساز صفحات گریل همراه دستگاه ارائه می شود که می توانید انواع گوشت ها را هم به صورت گریل تهیه کنید . باید در این مدل ها به خروجی ویژه آب مواد غذایی گریل شده که در صفحه زیرین قرار دارد نیز توجه کنید .

یکی از نکات قابل توجه در خصوص ساندویچ سازها ، امکان جداکردن صفحات است تا برای استفاده و تمیز کردن آن راحت تر باشید .

نکاتی برای خرید ساندویچ ساز مناسب

اندازه ساندویچ سازها

ساندویچ سازها اندازه بسیار مناسب و جمع و جوری دارند و در آشپزخانه جا می گیرند . اندازه ی کوچک آن که 2 نان تست در آن جای می گیرد طرفداران زیادی دارد زیرا در نهایت می توانید 4 ساندویچ کوچک را درست کنید . البته کوچکترین سایز ساندویچ ساز نیز برای یک نان تست وجود دارد . می توانید ساندویچ سازهایی با 4 ، 8 تا 16 قطعه نان تست هم خریداری کنید و این بستگی به جای آشپزخانه تان دارد .

مساله ی دیگر عمق ظرف ساندویچ ساز است . اگر می خواهید روی ساندویچ تان مواد بیشتری قرار دهید ، مدل ساندویچ سازی با ظرف عمیق تر انتخاب کنید . بعضی از مدل های ساندویچ ساز لولای متحرک دارند و می توانید با توجه به قطر ساندویچ آن را تنظیم کنید.

نکاتی برای خرید مناسب ساندویچ ساز 2

مدل های ساندویچ ساز

ساندویچ سازها با برندهای مختلف و در رنگ های سفید ، سیاه و نقره ای عرضه می شود . بعضی از تولید کنندگان لوازم خانگی رنگ های فانتزی و درخشان آن را عرضه کرده اند که می توانید مطابق با دکوراسیون و رنگ آشپزخانه تان انتخاب متنوع تری داشته باشید .

حتی در بازار ساندویچ سازهایی وجود دارد که نان تست را به اشکال مختلف در می آورد تا برای کودکان جذاب باشد .

تمیز کردن ساندویچ سازها

ساندویچ سازها به شما امکان می دهند تا غذای سریع و راحتی را تهیه کنید . وقتی به دنبال تهیه غذای سریع هستید ، طبیعتا تمیز کردن ظروف وقت زیادی از شما می گیرد . اگر می خواهید ساندویچ سازتان را به سرعت تمیز کنید ، مدلی را انتخاب کنید که صفحه داخلی اش قابل جدا شدن است . بعضی از ساندویچ سازها صفحه ثابت دارند و باید بعد از خنک شدن صفحه آن را با دستمال مرطوب تمیز کنید .

در هر صورت صفحه چه ثابت و چه متحرک باشد از جنس نچسب است و در زمان تمیز کردن باید حواستان باشد که روی آن خط نیاندازید . برای این کار باید از پارچه نرم یا ابر استفاده کنید.

تنظیمات ساندویچ سازها

عملکرد ساندویچ سازها بسیار آسان است . تمام انواع ساندویچ سازها چراغ هایی دارند که یکی از آنها نشان دهنده روشن بودن ساندویچ ساز و دیگری نشان دهنده داغ بودن دستگاه و آماده بودن ساندویچ است .

نکات ایمنی ساندویچ سازها

صفحات داخلی ساندویچ سازها خیلی داغ می شود و خنک شدن آن زمان زیادی می خواهد. از طرفی بدنه بیرونی و دسته این وسیله از جنسی است که حرارت را انتقال نمی دهد . در زمان باز و بسته کردن درب ساندویچ سازها مشکلی نخواهید داشت اما در زمان برداشتن ساندویچ ها حواستان باشد که دست تان را نسوزانید. ساندویچ سازها پایه های ضد لغزش دارند که روی دستگیره آنها چفتی است تا درب ساندویچ ساز محکم بسته شود.

نکاتی برای خرید مناسب ساندویچ ساز 3

خصوصیات دیگر ساندویچ سازها :

اگر می خواهید خیلی زود ساندویچ درست کنید ، نوع ساندویچ سازی را تهیه کنید که المنتی با توانایی داغ شدن سریع داشته باشد.

معمولا ساندویچ سازها نقش هایی روی نان ایجاد می کنند که برای کودکان و شما متنوع و جالب خواهد بود.

بعضی از ساندویچ سازها ویژگی هایی چون داشتن جایی برای جمع کردن سیم بوده و دارای پایه هایی هستند که می توانید آنها را در صورت عدم استفاده ، به صورت عمودی قرار دهید.

ساندویچ سازها با مجموعه ای از دستور تهیه غذا ارائه می شود.

ساندویچ سازها گارانتی 1-2 ساله دارند و باید برگه گارانتی را از فروشنده بگیرید.

درب بعضی از ساندویچ سازها به گونه ای قابل تنظیم هستند که بتواند بدون تماس داشتن با روی ساندویچ ، حرارت لازم را برای آب کردن پنیر یا برشته کردن ساندویچ ها فراهم کند .

این نکات را در هنگام خرید در نظر بگیرید

درباره ساندویچ سازها نکات زیادی وجود دارد که باید قبل از خرید به آنها توجه کنید . اولین مساله تعداد ساندویچی است که ساندویچ ساز در هر بار درست می کند . اگر تعداد اعضای خانواده تان زیاد است از ساندویچ سازی استفاده کنید که تعداد زیادی ساندویچ را آماده کند . برای این منظور از ساندویچ سازهایی که چند ظرف دارند استفاده کنید .

مساله بعدی میزان گرمایی است که ساندویچ ساز ایجاد می کند و این که دستگاه چقدر برای گرم شدن توان نیاز دارد . بعضی از ساندویچ سازها ویژگی های متنوعی برای گرم کردن دارد که به شما امکان می دهد تا انواع ساندویچ ها را درست کنید .

بهترین نوع ساندویچ ساز دارای تایمر است . تایمر به شما کمک می کند ساندویچ تان را همان طور که دوست دارید تهیه کنید . تایمر به شما امکان می دهد که بدانید ساندویچ کی آماده می شود تا بتوانید در این زمان به کارهای دیگر خود برسید .

بهترین نوع ساندویچ ساز باید به راحتی تمیز شود. ساندویچ ساز به راحتی قابل باز و جداشدن است تا بتوانید به خوبی آن را تمیز کنید.  صفحات ساندویچ ساز باید به راحتی جدا شوند تا بتوانید بخش های زیر ساندویچ ساز را تمیز کنید.